אני מתכנן לבנות Power Panel...

המניע

New member
אני מתכנן לבנות Power Panel...

אל דאגה, לא עם שקעים של 220V.. רציתי לדעת כמה אמפר אני צריך לבוסטר, לסטרטר, למשאבת דלק, וכו'. אשמח לשמוע את דעתכם.

amifi

New member
סטרטר קטן עד 6A

משאבת דלק לא יותר מ 1A לבוסטר 1.5V ו 1A

iftacha

New member
מאיפה המספר של 6 אמפר ?

והאם מדובר בזרם הראשוני של תחילת הסיבוב או אח"כ ?

amifi

New member
חבר את הסטרטר דרך אמפרמטר

ולסוללה. ביד אחת אחוז בסטרטר וביד השנייה אחוז את החלק שמסתובב. הפעל את הסטרטר שאתה מונע ממנו להסתובב (זה המצב של עומס מירוי) ובדוק מה מראה לך האמפרמטר. לי הוא הראה 4.5A אבל יש סטרטרים שהאיתנגדות הפנימית שלהם גדולה יותר או קטנה יותר וזה ישנה לך את מידת האמפר שהוא צורך. מספיק ברור ? 6A כמקדם ביטחון

iftacha

New member
מדדתי עכשיו

שלי הראה 4 אמפר ללא עומס. עם עומס יד שמנסה לדמות מנוע זה הראה בין 6 ל 10 אמפר ובעצירה מוחלטת- יותר מ 20 אמפר שזה המקסימום של המודד שלי.

amifi

New member
אז כנראה הסטרטר שלך חזק משלי

וכמו שכבר כתבתי יכול להיות הבדלים מיצרן ליצרן. בסטרטר שלי יש פיוז מיוחד שבזמן עצירה מוחלטת הוא מתחמם ומנתק את הספקת זרם החשמל לסטרטר.

amifi

New member
מהנדס אלקטרוניקה ולא יודעה מאיפה ?

נוו באמת

iftacha

New member
דווקא בגלל זה אני שואל.

ומעניין אותי מאיפה המספר. אולי זה מאיזה אתר אינטרטנט ? אולי אחכים מזה עוד משהו ? אני שמח לדעת שמדדת 4.5A בשלך ואמדוד גם את שלי בהזדמנות. תיודע, גם אני עדיין לא יודע הכל... וככל שאני מתקדם בדרך אני רואה שאני צועד אחורה.

amifi

New member
כן כך זה

כמה שאתה יודעה יותר אתה מבין שאתה יודע פחות

mivgi1

New member
שמתי פיוז של 12A על המצבר שלי

והסטרטר שרף אותו אחרי שנייה. להערכתי, הזרם בהתנעה עובר את ה 30A! לאחר ההתנעה הזרם יירד בהדרגה ל ~5A

umbo

New member
אסור לשים.....

או יותר נכון , לא כדאי לשים פיוז רגיל אלה פיוז מסוג Slow blow שלא נשרף בזרם גבוה רגעי אלה בזרם גבוה ממושך יותר. במקום חוט להט רגיל רואים בתוך הפיוז הזה מעין סליל.

amifi

New member
יש לך מצבר של 7A ?

ממתי בודקים זרם לפי הערכה ? יש מכשירים בשביל למדוד תיצרוכת חשמל. תמדוד שוב בעזרת אבומטר

mivgi1

New member
מד זרם סטנדרטי מכיל פיוז של 10A

ולכן הוא יכול להשרף. בזרמים כאלו לא הייתי מסכן אותו...

R a M a N

New member
יש מעגל של פאוור פאנל

באינטרנט זה יחסוך לך נוסויים אלה אם אתה בונה כדי להתשעשע . אני מניח שאתה יודע שפוואר פאנל מסחרי נותן את הזרם לבוסטר בפולסים ואם אני זוכר נכון הוא נותן את הפולסים ב12 וולט.

usaboy

New member
שמע חבר.

בלי להעליב את אלה שהגיבו לי.. אל תקשיב להם.. יש איך להבטח את העניין ולמנוע תקלות.. תעשה עם שקעים כאלה זה הכי נוח הכי קל והכי זול. זוהי דעתי

למעלה