אני מתחיל למכור ב-ebay וזקוק לכמה שיותר טיפים

אני מתחיל למכור ב-ebay וזקוק לכמה שיותר טיפים

שלום לכם! עד עתה, השתמשתי ב-ebay ככלי קנייה במחירים ממש זולים. התבקשתי ע"י חבר לעזור לו בזה שאמכור עבורו ב-ebay מוצרים... קראתי חלק נרחב מהספר של צ.ברגמן על ebay...אולם - רובו עוסק באיך לקנות ב-ebay. כמו-כן, ביצעתי חיפוש בפורום הנפלא הזה ולא מצאתי המון מידע לגבי מכירה (בעיקר דרושים לי טיפים מהותיים וחשובים). גם עברתי עך מה שכתב צביקה בפורום ("תשובות לשאלות רבות בנושא אי ביי ebay") ושאבתי משם מעט מידע. ב-PAYPAL שלי אני PREMIER ויש לי אנגלית טובה מאד. אני ממש אודה לכם באם תפרשו בפני את "טיפים המפתח" בשביל להיות מוכר טוב ומצליח... טיפים בנושא -> -> -> * איך לבנות את דף המכירה כך שימשוך את עייני הגולשים ויגרום להם להיכנס? * מה אני עושה אם אני רואה שמכירה הולכת להסתיים על מחיר נמוך מידי עבורי\ שגורם לי להפסד או אי רווח? * במה אתם בדר"כ בוחרים כשאתם מעלים מכירה? "kepp it simple"? או דרך Create your listing(אפש' מורחבת יותר)? * ראיתי שמעבר לצירוף תמונה אחת יש לשלם על כל תמונה נוספת - זה שווה זאת? * באילו דרכים את שולחים את המוצרים לכל העולם? (דואר ישראל? EMS? עוד?) * יש מדינות מסוימות שמומלץ שלא לאפשר לקונים משם לרכוש ממנו? האם בתור מוכר מתחיל יש לי בכלל את הפריבילגיה לעשות זאת? * מן הסתם - מומלץ להשתמש רק ב-paypal ולאסור דרכים אחרות? מה הדרך הכי זולה להעביר כסף מ-paypal ל-חשבון בנק בישראל? עוד משהו? המון - אבל המון - המון תודה !!!

ronnyil

New member
כרגע אין לי זמן ../images/Emo13.gif - בערב כול התשובות חוץ

מאחת "מה אני עושה אם אני רואה שמכירה הולכת להסתיים על מחיר נמוך מידי עבורי\ שגורם לי להפסד או אי רווח?" - לא לעלות מכירה כזאת !!! כאשר אתה מעלה מכירה כזאת מעבר לזה שאתה נדפק אתה דופק גם את שאר הסוחרים במוצר הזה וזה בפרוש לירוק לבאר שאתה שותה ממנה - ממחיר נמוך קשה לעלות אח"כ . תמיד תמכור במחיר ששוה לך לעבוד בו גם אם זה לוקח זמן ארוך יותר

תודה רבה על התשובה...מחכה לשאר../images/Emo24.gif

היי ! אז מה למעשה "הסוד"? * הרי - אם אפרסם מכירה עם מחיר פתיחה גבוה,כזה שגם יכסה עלויות במקרה הכי גרוע שמישהו זוכה ב-BID ה-1 או ה-2 אני דופק את קהילת המוכרים. * אם אפרסם מכירה עם מחיר פתיחה נמוך - אני עלול לדפוק את עצמי... טוב...פשוט אחכה לשאר התשובות. המון תודה!

goolgol

New member
כמה טיפים

תתחיל לתרגל על מוצרים של דולר, אתה יכול לנסח דף מכירה בוורד, להצמיד למקום שלו באיביי, להעלות תמונות על שרת חיצוני ולהצמיד גם - זה חינם תקפיד על מלל תמציתי, לא סיפורים, פונטים נוחים ואחידים בצבע אחד - אנגלית נכונה אף פעם על תשים מחיר פתיחה מתחת למינימום שלך, או אם אתה מוכן להפסיד לשם דמי לימוד, אבל אל תשבור את מחירי השוק משלוחים - זה תלוי בגודל החבילה ובשוויה, אין דין חבילה של חצי קילו כדין אחת של 5 ק"ג, כמו כן פריט של דולר לפריט של אלף דולר מניעת מדינות - יש אפשרות, לדעתיתרשום גם בדף המכירה דרך נוחה להעברת כסף מפייפל שנפתחה כבר שנה לישראלים - מפייפל דרך כרטיס אשראי של ויזה. תנסה להעלות מכירה, שלח קישור לכאן ויעזרו לך, ככה אני התחלתי... תשתדל לא לרמות ולהטעות ,מדיניות הפידבקים מאוד אכזרית למוכרים

תודה! המשך...

היי! זה לא שיש לי על מה לתרגל...יש לי חבר שיודע שאני אוהב לרכוש ב-ebay וביקש ממני לעשות זאת. בשבילי זו הזדמנות לבצע "דריסת רגל" בתחום המכירה. אני מקס' יכול לעלות מכירה על פריט אחד מהרבים שיש לי בבית ואני ממש לא זקוק להם... לגבי התמנות: אופציית השרת החיצוני הזו תופיע בתהליך בניית המכירה? לגבי: "אף פעם על תשים מחיר פתיחה מתחת למינימום שלך" - אז איך שמתי לב לא פעם ולא פעמיים מוכרים פותחים מכירה עם מחיר פתיחה של 0.01$ על מוצרים שמחירם פי הריאלי הינו 100$ ויותר? אם המוצר עלה לי לדוגמא - 150$ - כיצד אני שומר על אטרקטיביות כאשר מוצרים מקבילים נמכרים במחיר התחלתי נמוך? בכל"ז: מאילו מדינות היית ממליצ\ה להימנע ממגע עסקי עימן? תודה רבה!

goolgol

New member
עם חברים לא עושים עסקים...

ככה הייתי ממליץ להתחיל בפריטים מהבית אופציית השרת החיצוני הזו תופיע בתהליך בניית המכירה? ממש לא-איביי לא תוותר על רווח, יש אתרים לאיכסון תמונות , משם תעביר תמונות בחינם ישר לדף המכירה בקשר למחיר פתיחה...יש כמה אפשרויות למה שראית... 1.אולי רפליקה ששוה אחוז מהמקורי?2. אולי המוכר שם למכירה+אופציה של רזרווה?כלומר, מתחת לרזרווה לא ניתן למכור? 3.אולי שמים בזול משהו כדי למשוך לקוחות ליתר הפריטים-אפילו במחיר הפסד... 4. אולי שמו במחיר נמוך אולם משלוח יקר? מדינות בעייתיות (מלבד מדינות ערב) שמעתי שאיטליה בעייתית במכס, מדינות אפריקה נראות לי בעייתיות, פעם מכרתי למלזיה והתברר לי שאין לנו קשרי דואר. אולי יש עוד חברי פורום שנכוו וימליצו

אני לא שותף או משהו בסגנון...

אני בסה"כ יעלה לו את המוצרים ואקבל על כל מכירה עמלה. אפשר לעלות תמונות ל-ebay מכל אתר לאיכסון תמונות? אפשר בבקשה לקבל הכוונה לאתרים טובים ומומלצים כאלו? את התמונות שאני מאכסן בשרתים מחוץ ל-ebay יהיה ניתן לראות רק באותו אתר שבו יאוכסנו התמונות (לינק מעמוד המכירה)? האם כמוכר מתחיל אשר אין בידו פידבקים חיוביים כמוכר(יש כקונה)מישהו בכלל יסתכל לכיווני אם לא אפתח את המכירות הל מ-0.01 או דולרים בודדים? יש ביכולתכם לדעת להמליץ לי לפי כמה % מערך המוצר לעשות על פיו את מחיר הפתיחה? תודה רבה!

ronnyil

New member
עוד קצת תוספות על goolgol

תוכנה ממולצת לעבודה - front page - מאפשרת לערוץ דפי HTML עבור הליסטים של EBAY. (לשיים לב לקחת את הקוד שמכינים לפני שעושים SAVE אחרת אחרי ה SAVE מגיע גם מספרת שורות שידפקו את הליסט) כאשר אתה בונה את הליסא לבד אתה יכול להכניס כמה תמונות שאתה רוצה בתוך דפף המכירה עצמו. אתר לאיכסון תמונות - photobucket.com - אתר מעולה - קל לעבודה. אני ממליץ גם להוריד את תוגנת ה turbo lister של EBAY - מאפשרת לערוך את הליסטים לא ב "online" . "האם כמוכר מתחיל אשר אין בידו פידבקים חיוביים כמוכר(יש כקונה)מישהו בכלל יסתכל לכיווני אם לא אפתח את המכירות הל מ-0.01 או דולרים בודדים?" - כן שרות ותקשורת אם הלקוח - הכי חשוב ! - תמיד לענות מהר ובנימוס גם אם נדמה לך שהלקוח דפוק . כאשר אני נעלה מחיר ראשוני אני מחשב את עלות המחיר קניה + המישלוח , מוריד מזה את המחיר בו אני מחייב את המשלוח והמחיר שנשאר זה המחיר הראשוני של המוצר אלה עם מדובר במוצר שאני יודע בוודאות שיהיו עליו בידים אז אפשר להתחיל ב 0.99

פשוט מצויין...תודה! ולסיכום ->

לפני הכל - אני מניח שהתכוונת לכתוב "להריץ" במקום "לערוץ" ("לערוץ דפי HTML...") ? אז התהליך הוא למעשה כך: (שאלה כמובן) מכין את "דף המוצר" עם תוכנת front page+שומר קוד+עושה SAVE -> מעלה ל"דף המכירה" (שיצרתי דרך תוכנת front page) תמונות שהעלתי קודם לכן לאתר photobucket.com -> ומעלים את המכירה ל-ebay דרך הממשק באתר. * תוכנת turbo lister היא למעשה תוכנה שיותר "מתרגלים" באמצעותה ורואים כיצד ה-LIST יראה? תודה רבה!!! ד.א: יש לי אנגלית ברמה גבוהה, אולם אם יהיו לקוחות שלא כ"כ אבין חלק מדבריהם - יש איזו תוכנה מומלצת או אתר שבאמצעותם ניתן לתרגם מאנגלית לעברית משפטים שלמים?

panayotiss

New member
עצור!!! ממש לא פרונט פייג'

הנושא נדון פה ומישהי בשם עדניX סיפרה פה שהיא אוכלת קש עם פרונטפייג' ושאי אפשר להעלות ליסטים בעזרת התוכנה. מצרף קישור לשרשור של ההסבר שלי בזמנו.

ronnyil

New member
אני לא מסכים ../images/Emo13.gif מתחילים את

הדף מאפס לאחר שמנקים את כול שורות הקוד בדף והעתקה של הקוד ללא שמירה של הדף דרך התוכנה - בתהליך השמירה נוספים כול מיני "חברים" אני בונה את כול הליסטים שלי כך ללא שום בעיה

panayotiss

New member
לא מבין למה צריך פרונטפייג' כשכל התכונות ....

השוות מנוטרלות. אתה מתשמש במרצדס בשביל ליסוע למכולת. ebay מקבלת רק קוד HTML פשוט אז אם אתה לא יכול להשתמש בכל הדברים היפים שיש לפרונטפיייג' להציע מה הטעם? חוץ מזה ברגע שתעבוד עם אוקטיבה או מרצ'נט ראן אתה תזרוק את פרונט פייג' לפח על כל העבודה הידנית שאתה עושה. בזמן שאתה בונה ליסט מסכן אחד, אני עושה 10 עם אוקטיבה או המרצ'נט ראן. תאמין לי שבזמנו חפרתי חזק וגיליתי שזה בזבוז זמן לעבוד עם פרונט פייג' בשביל איביי.

ronnyil

New member
הסיבות למה כן ../images/Emo13.gif

אני לא אוהב לעבוד ב online דרך הדפדפן - מעדיף תוכנה "על המחשב" - מהיר יותר נכון להיום - אני משתמש ב templets שבניתי - לוקח לי לבנות ליסט בעזרת הפרונטפייג' פחות מדקה , כמו כן יש לי גם templet's ב turbolister כך שהכול מהיר ומדויק . אין לי צורך בכול האפשריות המיוחדות של התוכנה ואני מנצל את מה שאני זקוק שאין איתו בעיה מול EBAY כך שעבורי החיבור הזה יעיל וקל לעבודה

panayotiss

New member
עבודה באוף ליין לא בודקת את התקנות החדשות

היום כשאיביי מערימה קשיים ומגבלות כל יום התוכנות שעובדות און ליין בודקות האם המודעה שלך עומדת במגבלות, כמו כן במידה ומדובר במשתמש חדש היא יכולה להגיד לך אם כמות הפידבקים שלך מספיקה להעלות מודעה במדינה X או להעלות מכירה מסוג Y . אל תשכח שלכל מדינה יש דרישות אחרות לצורך העלאת מכירות לכן תוכנה שמעלה אוןליין יכולה לעשות את הבדיקות האלה מיידית. כשאתה תבנה את המודעות היפות שלך אוףליין ותרצה להעלות אותם נניח לאיביי צרפת , המודעות יתפוצצו לך בפרצוף ולא תבין למה. יש הרבה יתרונות לעבודה און ליין אבל אם זה עובד עבורך אז סבבה. אתה יכול לאמר לי איך אתה מממש בפרונטפייג' את הסרגל הרץ של אוקטיבה שמראה לקונים אילו מוצרים נוספים יש לך להציע?

ronnyil

New member
זה עושה את זה לבד !

"אתה יכול לאמר לי איך אתה מממש בפרונטפייג' את הסרגל הרץ של אוקטיבה שמראה לקונים אילו מוצרים נוספים יש לך להציע?" אתה לא מוסיף כלום - זה מתווסף לבד לאחר שהעלת את הליסט לגבי מגבלות ושינוים של EBAY - פעם ביום אני עושה דרך ה TL בדיקה של עדכוני תוכנה - לוקח על השעון 5 דקות (בזמן הזה אני הולך להכין קפה
) ואתה מעודכן על הדקה

panayotiss

New member
אבל זה סרגל של אוקטיבה!!!

רק אם אתה מייצר ליסטים באוקטיבה אתה יכול לקבל כזה סרגל. תוכנה אחרת לא תיתן לך כזה סרגל. אם יש לך כזה סרגל אתה לא עובד פרונטפייג' נקי כמו שאתה אומר. בכל אופן לדעתי מה שאתה עושה זה כמו לקחת מסך LCD ולהשתמש בו בתור מגש ל
. פרונטפייג' יודעת לעשות המון דברים שאיביי לא יודעת לקחת. סבבה, כמו שאמרתי, אם זה טוב לך אז אחלה.

ronnyil

New member
יש לי את הסרגל הרץ של המוצרים בכול ליסט

אני לא נכנסתי לאוקטביה כבר חודשים , אחרי שקושרים את החשבון של EBAY לחשבון של אוקטביה ומקנפגים את החשבון להוסיף את הסרגל הרץ זה מתבצע באופן אוטומטי לכול ליסט שאתה מעלה בEBAY. "אם יש לך כזה סרגל אתה לא עובד פרונטפייג' נקי כמו שאתה אומר. " - אתה מוכן להסביר לי איזה אינטרס יש לי להגיד משהו ולעשות משהו אחר ? זאת שאלה רטורית ואני לא מעונין בתשובה - "הדיון" הזה מתחיל לעייף אותי - אני עובד ככה כי זה נוח לי - אתה עובד לא ככה כי אחרת נוח לך , שיהיה לשנינו בהצלחה
מי שנתקל בבעיות בתצורה שאני עובד ומעונין בעזרה - אני כאן לעזור ! שיהיה לילה טוב ופורה לכולם.

ronnyil

New member
לערוך ../images/Emo13.gif - קודם מצלם ומעלה את התמונות לאתר

photobucket "תוכנת turbo lister היא למעשה תוכנה שיותר "מתרגלים" באמצעותה ורואים כיצד ה-LIST יראה?" - ממש לא ! אני מנהל את המכירות דרך ה trubo lister - הרבה יותר נוח לבנית הליסטים

אז נראה כי לא יהיה ניתן לעבוד עם ה-FP...

אלא עם תוכנת ACTIVA... ת'אמת - תקנו אותי אם אני טועה...אבל זה באמת מסובך למי שלא מצוי ב-HTML או שזה סתם נאטה מסובך מהסיבה שזו תוכנה חדשה שלא התנסיתי בה? ד.א: האם ACTIVA ו-FP ו-trubo lister כולן למעשה מיועדות לאותה מטרה? כלומר, צריך לבחור אחת מהן? תודה!

למעלה