אני משתמש בנטסקייפ 4.7X

arg@00

New member
אני משתמש בנטסקייפ 4.7X

והפונט העברי שהורדתי עולה לי באתרים בעברית אבל הפוך אבקש עזרה בפתרון הנושא ואני יודע שיש כאלה שיאמרו שעדיף אקספלורר אבל בכל אופן אני מאמין שיש איזה פתרון לבעייה הזאת אז אשמח לקבל פתרון הולם לבעייה בתודה מראש
 

libal

New member
בגירסה זו של נטס קייפ , לפי ידיעתי

אין פתרון . פשוט יש 2 גירסאות של עברית LOGIC ו WINDOWS , כאשר אחת הפוכה לשנייה . חלק מהאתרים משמשים ב LOGIC - שניתן לראות בנטסקייפ וחלק בגירסאת WINDOWS שלא ניתן . ב EXPLORER פתרו את הבעייה . אם אתה מתעקש על נטסקייפ - תעלה את הגירסה החדשה (חינם) 6.2 או משהו שכזה . שם הבעייה נפתרה (ושוב - לפי מיטב ידיעתי ) .
 

צבתות

New member
לא מדוייק.

באינטרנט קיימים שתי שיטות לכתיבת עברית: לוגית ווויז´ואלית. לוגית היא הדרך הפשוטה והנוחה לכתוב עברית, כי היא נכתבת בצורה לוגית (הגיונית), כמו כיוון השפה, מימין לשמאל. הבעיה - לא כל הדפדפנים מציגים את העברית נכון. למשל, הדפדפן שאתה משתמש, נטסקייפ 4 לגירסאותיו. לכן המציאו העבריים את הוויז´ואלית. כותבים את העברית הפוך (ךופה - ככה). ואז היא מוצגת בצורה קריאה. יחד עם הפתרון הזה מתווספות בעיות. למשל בחיתוך פסקאות. אם כותבים באנגלית, אפשר לכתוב שורה אחת ארוכה, ולפי גודל החלון, הדפדפן ישבור אותה כך שהפסקה תראה יפה, לכל גודל חלון, לכל רזולוציה. השבירה עם העברית הוויז´ואלית היא נוראית, כי היא מתבצעת על תחילת המשפט (בגלל שאנו כותבים בכיוון ההפוך לאנגלית). ואז נוצר מצב שאתה קורה שורה מהאמצע לסוף, ומההתחלה לאמצע, וחוזר חלילה. הפתרון הוא לגרום לשבירה מוגדרת, ולמנוע שבירת שורות לא רצויה. ואז בהשתנה גודל החלון או הרזולוציה, הטקסט לא מתאים עצמו אוטומטית, ונוצר צורך בגלילה (במקרה ושטח הצפיה קטן), או נוצרים מרווחים גדולים (במקרה ושטח הצפיה גדל). בקיצור, בלי לבלבל יותר מידי את השכל כמו שכבר עשיתי: אם אתה רואה בנטסקייפ 4 את העברית הפוך, זה בגלל שהאתר כתוב בעברית לוגית. אין לך מה לעשות בנידון, מלבד ללמוד לקרא הפוך. באקספלורר לעומת זאת, ניתן להציג את שני צורות הקידוד. בנטסקייפ 6.1 ומעלה, גם הוסיפו תמיכה בעברית - והוא מסוגל להציג את שני צורות הקידוד.
 

arg@00

New member
בקיצור בשפה הכי עממית נטסקייפ 6.x

העברית תעבוד טוב יותר או שצריך אחרי זה עדיין לעשות משהו איזושהן פעולות?
 

צבתות

New member
בניגוד לגרסאות קודמות של נטסקייפ...

גירסה 6.12 שעכשיו זמינה להורדה, אינה מצריכה התקנת פונטים או איזה שהיא פעולה מסויימת מהמשתמש, אלא ניתן לגלוש חופשי לאתרים בעברית ללא בעיה. רק מה, יחד עם הדפדפן, נטסקייפ דחפו כל מיני שטויות שלהם, כמו ה-AOL וכמו תוכנת הדואר שלהם, ועוד כל מיני זבלים שממילא אף אחד לא משתמש בהם (בארץ לפחות). אז צריך רק לדעת להוריד מהרשימה בזמן ההתקנה את כל הזבל´ה..
 

uzi2

Active member
כתבת שנטסקייפ

כתבת שנטסקייפ 4 _תומך_ בעברית לוגית ולא בסטנדרט עברית של Windows, בעוד שבפועל הוא תומך בעברית ויזואלית _ולא_תומך_ בעברית לוגית. דרך אגב, היתרון של עברית ויזואלית, הוא שכל תוכנה שמאפשרת קביעה של פונטים תאפשר לקרוא עברית ויזואלית.
 

צבתות

New member
דווקא כן... בכל מקרה...

זה לא לוגית ו-windows. אלא לוגית ווויז´ואלית.
 
למעלה