אני מרגיש צורך עז להמליץ לכם

חגי14

New member
אני מרגיש צורך עז להמליץ לכם

על הדיסק הנפלא והחדש של גבריאל בלחסן - שדות. זה אחד הדברים היותר יפים ועמוקים ששמעתי השנה,פשוט דיסק מופלא. היכולת המופלאה של המוסיקאי הזה להעביר לכם את התחושות של רגעי השפל בחייו ( כולל אישפוז בבית משוגעים ),וזאת תוך שימוש בשפה עיברית ספרותית ותנכ"ית עם טיבול של שפת רחוב,ללא ספק מעמידה אותו בראש הכותבים המוכשרים בארץ. דיסק קורע,עצוב ומצמרר.אין פעם שאני לא שומע אותו וגופי מתמלא צמרמורת ( וזה לא קורה לי הרבה ). אני יודע שזה לא פרוג אבל זו רמה והוא ראוי לפירגון הזה,רוצו לקנות מבלי להסס בכלל.לשמוע פעמים רצוף,פעם אחת עם חוברת המילים ופעם שניה לבד,בחדר חשוך מבלי שאף אחד יפריע לכם ותרגישו מה מרגיש איש שעבר חיים לא קלים,אתם תצאו למסע מופלא לתוך חייו,רק שתדעו זה מסע לא קל,מסע קשה,אך לבסוף משתלם. מומלץ מומלץ מומלץ.

jbloo

New member
את הקודם שלו שמעת?

השנים היפות של גבריאל? כי כל מה שאתה מתאר פה תקף מבחינתי לגביו- אחד התקליטים הישראלים הכי חזקים ששמעתי. לגבי האחרון- אצלי הוא נופל בהשוואה בכל פרמטר, המילים פחות מוצלחות לטעמי, הלחנים הרבה יותר מינימליסטיים, והגיטרה המאוד ייחודית שלו כמעט ולא נמצאת בו. הוא עדיין טוב, אבל הקודם הרבה הרבה יותר טוב

חגי14

New member
אני מכיר גם את השניים הקודמים

שלו,רכבות והשנים הטובות של גבריאל. אני לא חושב שהחדש פחות טוב , אבל הוא יותר נגיש. ובזכותו כן אפשר להתחבר לאומן המופלא הזה,השניים הקודמים מצוינים אך קשים לעיכול למאזין הממוצע.

כדאי גם לבדוק מידי פעם מתי הוא

מופיע. ההופעות שלו הרבה יותר סוחפות מאשר האלבומים וגם שם כל הקטע הזה של הבי"ח לחולי נפש יותר מורגש... אם הוא מופיע הוא מפרסם את ההופעות באתר הזה.

חגי14

New member
תודה לך,האמת שכבר המון זמן אני

מחפש לתפוס הופעה שלו ולא מצליח.נראה לי שבזכות הלינק שהבאת אני אזכה סוף סוף לראות הופעה שלו.

עמית ע

New member
נצל"ש - מים שקטים

עוד אלבום ישראלי חדש שיצא השנה. שגית שיר כתבה את הלחנים וחלק מהטקסטים (השאר שירי משוררים - וולך, ביאליק, רחל), שרה ומנגנת בכלי הקשה, אריאל שרבקובסקי בבס (אפרופו ההודעה של חגי - הוא גם בהרכב של בלחסן), רוני רשף בגיטרה אקוסטית ושלושתם על העיבודים. משה לוי על ההפקה, ויש אורחים שונים בכלי קשת, פסנתר ועוד. ההיילייטס: "אהובתי המתה" של וולך, שמושמע לעיתים ב-88FM, "הלילה ארבתי" של ביאליק ו"זוג" למילים של שגית שיר. האלבום גם מכיל שני קאברים מעניינים ל"בלילות הקיץ החמים" ו"שלל שרב", ואינטרפטציה מעניינת ל"לוטה" של יונה וולך, שונה כמעט ב-180 מעלות מזו של "מורה". יש שם הרבה כשרון, ואני מקווה שהם לא יתפתו למשוך מיינסטרימה כדי להגדיל את הקהל (שאיפות שיש להניח שקיימות, כי גברת שיר גם חתומה על אחד הלהיטים של הראל סקעת).

ע י ד ו2

New member
מה זה "עיבודים"?

אני לא בטוח מה זה, זאת אומרת אני חושב שאני יודע מה זה, אם תסביר לי מה זה אני אדע אם צדקתי. תודה.

עמית ע

New member
מי מנגן מה ואיך

התפקיד שכל אחד מכלי הנגינה והקולות מבצעים, המשקל, הטמפו וכד' מה שמבדיל בין שיר בשני ביצועים זה העיבוד. הלחן, האקורדים והמילים לא משתנים, אולי רק בצורה ממש מינורית (אחרת זה כבר לא אותו שיר), אבל כל השאר יכול להיות אחרת לגמרי. לדוגמא - Satisfaction בגרסה המקורית של הסטונז לעומת הביצוע של Devo. סטונז http://www.youtube.com/watch?v=qgjZTrWP4IM Devo http://www.youtube.com/watch?v=CvcuaJy9OwI

למעלה