אני מקווה שהממשלה לא תכנע לחרדים

חנן44

Well-known member
ולא תסגור את הרכבת הקלה בשבת

Harrington

Well-known member
מנהל
אני מקווה שהממשלה לא תכנע לחרדים
uלא תסגור את הרכבת הקלה בשבת
אין כאן כניעה מיוחדת. במדינת ישראל ובוודאי באזור המדובר, אין נכון להיום תחבורה ציבורית ממוסדת בשבת. אין בזה כל חידוש וזה המצב מאז קום המדינה. כלומר בלי כל קשר לדעות אישיות או מה כל אחד חושב שצריך לקרות כאן, אם הרכבת הזאת תעבוד בשבתות זאת תהיה כניעה שמשנה סדרי עולם. לא להיפך.

marabo

Well-known member
עם כל הכבוד לרב חולדאי ניתן יהיה לדמות את הרכבת למעלית שבת אם היא תיסע ללא נהג עם זמני עצירה קבועים ללא קשר למספר הנוסעים העולים ויורדים.

ובאשר להפעלה עם נהגים גויים, זה לא מספיק, צריך שכל הצוות שעוסק בתפעול הרכבת בשבת יהיה גוי.

ומה באשר לתיקוף וקניית הנסיעה? האם בשבת הנסיעה תהיה בחינם?

ארם לכל הנ"ל ימצא הרב חולדאי פתרון או אז הסוגיה תוכל להגיע לשיפוטם של פוסקי הלכות

קצה11

Well-known member
יש מנהרה ברחוב ז'בוטינסקי לא רואים שהרכבת נוסעת

dory30

Well-known member

אני מקווה שהממשלה לא תכנע לחרדים​

בין היתר הצבעתי ללפיד בגלל זה. אני לא בעד למחוץ את החרדים, אבל להבהיר להם שעליהם גם לתת ולא רק לקחת. צריכה להיות סימטריה בסיסית ביחסים שבינם ליתר המדינה.

סתוונית333

Well-known member
בין היתר הצבעתי ללפיד בגלל זה. אני לא בעד למחוץ את החרדים, אבל להבהיר להם שעליהם גם לתת ולא רק לקחת. צריכה להיות סימטריה בסיסית ביחסים שבינם ליתר המדינה.

השיתוף של לפיד עם סער ובנט לא יעמיד את החרדים במקום.

marabo

Well-known member
גם אני מתנגד שהרכבת תיסע בשבת, מה לדעתך אני צריך לתת בדיוק בשביל זה?

Harrington

Well-known member
מנהל
יפה. אשריך. מאוד חשוב שנדע בהמשך מי הם מאוכזבי לפיד, כשיתברר שגם אצלו, מכל הבטחותיו לא נשאר הרבה.

למעלה