אני מפחדת פחד מוות ממבחני מיון !!!!

monn1002

New member
אני מפחדת פחד מוות ממבחני מיון !!!!

אני בת 25 סטודנטית בחצי הדרך לתואר ואני חייבת למצוא עבודה! אני מפחדת ממבחני מיון. אף פעם לא הייתי בכאלה אבל אמרו לי שאם אני נכשלת במבחן מיון אחד אז הם מעבירים את התוצאות של הכשלון ומעסיקים אחרים! זה נכון?! נכנסתי לאתר שמכין למבחני מיון ועשיתי שם את המבחנים הלוגיים הסדרות וכו' ונכשלתי בגדול
(אגב יש לי 101 בבגרות ובפסיכומטרי 555 אם זה משנה משהו ומעיד עליי משהו) האם יש ספרים טובים או משהו שאפשר להתאמן ולהתכונן למבחנים האלה? עוד בעיה: אני גרועה במצבי לחץ ואני לא מצליחה להתחבר בקלות עם אנשים ולהיות פתוחה וכריזמטית כמו שצריך להיות בדינמיקה קבוצתית (אף פעם לא הייתי בכזה דבר - אבל אני מכירה את עצמי בקבוצות חברתיות חדשות ואני גרועה בזה!- לא מדברת- לא צוחקת- לא יוצרת חברים- בטח שלא מנהיגה או מובילה או יוזמת) האם נדונתי לכשלון בטוח? אני לא טיפשה! אני אינטלגנטית ובהחלט יכולה לעשות עבודה מעולה במה שלא יהיה רק שהבעיה היא לעבור את המבחנים האלה!!!! תודה הצילו.....

inbal76

New member
אין מה לפחד!! ../images/Emo24.gif

ובטח שלא "פחד מוות"
כמה דברים: - למיטב ידיעתי זה לא נכון שהם מעבירים למעסיקים אחרים. למיטב ידיעתי - אסור להם להעביר את התוצאות לאף אחד אחר פרט למקום הספציפי ששלח אותך, אלא אם כן יקבלו את הסכמתך המפורשת. - אל תיבהלי מזה שנכשלת במבחן הראשון שניסית. ככל שמתאמנים ומתרגלים את זה, אז מצליחים בזה יותר, כי לומדים להכיר את "השטיקים" של השאלות מהסוג הזה. פשוט תחפשי עוד אתרים או מקורות או ספרים ותתאמני על זה הרבה. אני מבטיחה לך שהתוצאות שלך ישתפרו אם תתרגלי מספיק. - בקשר לביישנות בקבוצה זרה, תקשיבי: גם אני בדיוק כמוך! אפילו יותר גרועה. יש לי פחד קהל נוראי, אני בקושי מעיזה לדבר בקבוצה של אנשים, ואם אני כבר אומרת משהו אז אני מגמגמת ורועד לי הקול. ובכל זאת, כבר פעמיים עברתי בהצלחה דינמיקה קבוצתית (הייתי סה"כ ב-4 הזדמנויות שונות. פעמיים נכשלתי ופעמיים עברתי). לא תמיד הם מחפשים דווקא את הכריזמטיים! הכל תלוי בסוג המשרה. אני ההוכחה שגם ביישנים כרוניים יכולים להצליח בזה, לפחות לחלק מהמשרות. את צריכה לדעת איך להציג את היתרונות שלך בהתאם למשרה. - חוץ מזה יש גם קורסי הכנה וגם ספר הכנה למבחני מיון (גם למבחנים הממוחשבים וגם לקבוצתיים ועוד). בעצמי לא ניסיתי אותם. אולי אחרים יוכלו להמליץ. - והכי חשוב: צאי מהפחד, אין סיבה להיסטריה. את צריכה להרגע ולקחת את זה יותר באיזי, אחרת את מכשילה את עצמך. לא לחשוב על זה כמו על עניין של חיים ומוות. קצת פרופורציות. יהיה בסדר!

monn1002

New member
אני מרגישה שאני ממש לא מראה את

הכשרונות שלי כשאני בראיונות (עד היום בראיונות עבודה לא הייתי אבל יצא לי לעבור ראיונות מסוג אחר) חוץ מזה שזו בעיה אחרת שאני לא חברותית (למשל באוניברסיטה) הלוואי והייתה תרופת פלא לביישנות
תודה! עזרת לי מאוד

למעלה