אני מעוניית לקנות סורק פילים.

דפJה

New member
אני מעוניית לקנות סורק פילים.

אשמח מאוד אם תתנו לי קישור למקום שניתן להשיג. יש לי אלפי תמונות על פילם ואני רוצה לסרוק אותם למחשב.

slarti

New member
עצה שלי - תוותרי...

מניסיון שלי - הסורקים הביתיים מאוד קשים לשימוש בצורה מאסיבית. יש לי סורק כזה בבית - לסרוק פריימים בודדים זה סבבה, אבל לסרוק פילמים שלמים זה פשוט לא הולך זה מאוד איטי, דורש הרבה post processing, ואלא אם יש לך עודף היסטרי של זמן, מדובר בעבודה שהיא לא ממש סבירה. מציע לך לקחת את הכסף שעולה סורק שכזה וללכת למישהו שיסרוק לך את הפילמים. אני בדיוק קיבלתי הצעה לסריקות ברזולוציה סבירה מבחינתי (משהו כמו 6מפ) ב-15 ש"ח לפילם, שזה יוצא על ה-200 וקצת נגטיבים שלי קצת יותר מ-3000 ש"ח. לא זול, אבל אפקטיבי. אה - ואגב, באופן אירוני, גם האיכות של סריקות של מעבדת צילום הרבה יותר טובה מהאיכות שתוכלי להגיע אליה עם סורק ביתי אפילו אם כאילו לסורק הביתי יש רזולוציה יותר גבוהה (נגיד 6000x4000) - כי יש המון בעיות שקשורות לזה כמו פוקוס ואבק וכו'. בכל מקרה - אם למרות הכל את רוצה סורק זול, אני מוכן למכור את שלי :)

דפJה

New member
../images/Emo4.gif כמה עולה כזה סורק?

אני לא חולמת אפילו להוציא 3000 ש"ח על סריקה מקצועית.

slarti

New member
סורק חדש

עולה סדר גודל של 1500 ש"ח לממש פשוטים ומשם הרבה צפונה.. שלי עלה בשעתו משהו כמו 600$ בארה"ב - שההפרש פה הוא כבר כאמור לא גדול לעומת זה שמישהו יסרוק לך.. אם את רוצה לקנות את שלי, אני מניח שאני מוכר אותו במשהו כמו 600 ש"ח ויש לי את כל החלקים פלוס הספר המקורי והתוכנה והכל. אבל כאמור, זה לא כיף לסרוק עם זה כמויות....

מאגיסט1

New member
למשל Nikon CoolScaner

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=1151&A=details&Q=&sku=310476&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation

למעלה