אני ממש נגנב מהשאלות ומהאווירה כאן

ספרן

New member
אני ממש נגנב מהשאלות ומהאווירה כאן

ושאלתי : 1) האם בית דין בינלאומי יתבע אותי על כך שאני לא מאפשר לילדי לצפות בטלוויזיה ביום השבת ? 2) האם יש סיכוי שנחזור לימי השלטון הרומי ה"נאור" בו מלו בני ישראל את ילדיהם בסתר ?

Yarik N

New member
אתה נגנב? גם אני !

1. אם אינך רואה את ההבדל בין איסור צפיה בטלוויזיה בשבת או איסור שתיית שוקו אחרי סטייק לבין ברית מילה פעולה חודרנית החותכת בבשרו של האדם ללא הסכמתו ומבלי שיבין, אולי בית דין בינלאומי יתבע אותך על כך שיכולת ההבנה שלך מוגבלת. 2. אני מאוד מקווה שלא, עם זאת אני מקווה מאוד שיבוא יום ובוא תהיו אתם מיעוט, כי בינתיים יש כאן שילטון יהודי "נאור" בו בני ישראל צריכים להשאיר את ילדם שלמים "בסתר".

oren*

New member
עם השטויות שמשדרים ביום שבת

בטלוויזיה, יש סיכוי שאפילו תקבל מהם צל"ש
לטובת הילדים אני מקווה שאף אחד לא ימול אותם בסתר, בתקווה שחוקים חדשים יחייבו הורים לעשות בריתות רק בבית חולים תחת פיקוח של רופא ועם היכולת להחיש את הילד במהירות לכל מחלקה שיזדקק לה במקרה של איבוד דם או חיתוך יתר או איבוד הכרה כתוצאה מההרדמה או כל דבר אחר שיכול לקרות.

nirdagan

New member
השאלה בענין בית דין בינלאומי

אכן היתה מטופשת. אבל מפני שזה באופנה לתבוע ישראלים על פשעי מלחמה בבלגיה, מישהו קיווה שכמעט את כל הישראלים אפשר להרשיע בפלילים היכן שהוא. לא ברור למה אדם שחושב שכמעט כל הישראלים פושעים גר במדינת ישראל. ניר

Ludwig

New member
בתור שואל שאלות מטופשות... ../images/Emo70.gif ../images/Emo35.gif

השאלה אם ניתן לתבוע בבית דין בינלאומי הורה שמל את בנו איננה הבעת דיעה אישית שכך יש לעשות אלא נסיון להבין את הסטטוס המשפטי של הנושא (מסתבר שגם שיפוט פוליטי בבית דין בינלאומי הוא בעייתי). אני מקווה שהקוראים האינטליגנטים הבינו את ההבחנה כבר עם קריאת השאלה ללא צורך בהסבר נוסף זה. גם לי מספר דברים אינם ברורים, למשל איך זה שאדם שחושב שרוב אזרחי מדינתו מוכנים למכור בזול את חופש הפרט לעסקנים דתיים מוכן לגור במדינה כזו ולהלחם על דעותיו במקום לעזוב אותה...

למעלה