אני ממש מודאגת

linorhg

New member
אני ממש מודאגת

שלום לכולם,
אני אמא לשני ילדים מושלמים, ביתי הבכורה בת ה - 13 בעלת טלפון נייד משלה כמו כל חברותיה והיא כל הזמן שומרת עליו בקנאה עד כדי כך שלאחרונה הקנאה שלה לסלולרי נראתה מוגזמת מדי.

החלטתי לעשות צעד שלא הייתי בטוחה לגביו אבל לאחר המעשה הבנתי שזה בדיוק מה שהייתי צריכה לעשות.
חיטטתי לה בטלפון ובוואטס-אפ ומצאתי תמונות שלה בלי חולצה בהתחלה עם חזייה ובהמשך עירומה עם תחתונים.

אני קצת לא יודעת איך להגיב לזה כמובן שהתחלתי לבכות אבל לא רציתי לנקוט בצעדים אימפולסיביים אלא לטפל בזה כמו שצריך כדי לגרום לה להבין כמה זה פסול ושהיא מדי צעירה ומזלזלת בעצמה כשהיא עושה את זה.

אני לא יודעת איך לגשת לזה ולעצור אותה מלעשות את זה שוב מבלי לפגוע באמון שלנו כי אצטרך לספר לה שחיטטתי לה בטלפון.

מה לעשות?

kmiki

New member
דחוף מאד לטפל

1. לבדוק לה את כל האפליקציות, פייסבוק, ווטסאפ, SMS, כל מה שיש על המכשיר ולחפש האם התמונות נשלחו למישהו.
2. שיחה דחופה עם הילדה, להיות כנה ולאמר לה שחיטטת ומצאת ולשאול אותה מה הפשר של זה, בלי כעס, רק ממקום של דאגה, עם חיבוק והבנה אל מול כל מה שהיא תספר לך.
3. לאחר שתביני מי גרם לה לעשות את זה תוכלי לפעול הלאה, אם זה משטרה, יועצת ביה"ס, פסיכולוגית וכדומה.
&nbsp

kmiki

New member
בגקריאה שניה

כתבת שמצאת את התמונות בווטסאפ, אל מי הן נשלחו בדיוק?

פריZמה

New member
צרי קשר עם גלעד האן. הטלפון שלו ברשת.

גם לגבי איך לדבר איתה וגם לגבי מה עושים אם היא כבר גלגלה אותן הלאה.
כל תשובה שתקבלי פה תתבסס על הקשר של מי שעונה לך עם הילדים שלו וזה לא בהכרח מתאים למה שקורה אצלכם

שרוני1ש

New member
היי linorhg

אני ממש יכולה להזדהות עם הדאגה... באמת לא קל.
הייתי מציעה לגשת לזה מאותו הכיוון כמו שכתבת כאן: התחלת להיות מודאגת/ערה לעניין, ברגע שהקנאה שלה לנייד שלה נראתה מוגזמת מדי.
הייתי מסבירה לה שברגע שאנחנו נעשים "קנאים מדי", "רגישים מדי", "שומרים מדי" על משהו - באופן מיידי זה מחשיד. כי הרי אם אין שם שום דבר - על מה יש לנו לשמור? מה יש לנו להסתיר?
הסבירי לה שההתנהגות שלה בקשר למכשיר מחשידה, ואת דואגת. את כאמא שלה - דואגת. שאלי אותה אם היא אולי רוצה לשתף אותך במשהו? כי את פה ואת מוכנה לשמוע את כל מה שיש לה להגיד...
גישה כזו תאפשר לה לספר לך בקצב שלה, בלי לחץ, עם הרגשת בטחון שאת שם, שראית אותה ואת דואגת ומעוניינת להיות בשבילה. וכמובן - בלי לשבור יחסי אמון, שאת צודקת - הם מאד חשובים.
הייתי מתחילה מזה, ורואה מה קורה.
אם היא משתפת אותך, מה טוב.
אם לא (ילדים ומתבגרים נוהגים להיות לפעמים מאד "הגנתיים" לגבי ההתנהגויות שלהם. היא יכולה לומר לך למשל "מה פתאום! לא קרה כלום!" או "אל תתערבי לי!"), יהיה מקום אז להתערבות אחרת, התערבות שאת כהורה אחראית תהיי חייבת לעשות כדי למנוע ממנה להזיק לעצמה.
אבל הייתי מתחילה בהחלט בגישה הראשונה.

מצאת בווטסאפ? אז את יודעת למי נשלחו התמונות

אם זה לחברה - את עושה לילדה שיחה
אם זה למישהו זר את מזמינה משטרה

איך לדבר איתה? תלוי בתשובה לשאלה הראשונה - למי היא שלחה את התמונות

לאונידס

Active member
לאור ההתנהלות שלך לדעתי מישהו אחר צריך לטפל בעניין

התגובות שלך אימפולסיביות ולא שקולות.
מצד אחד בדקת את הטלפון, ראית שהתמונות החושפניות ב whatsup ועצרת שם כדי לבכות.
מצד שני לא בדקת את אלבום התמונות שלה, לא בדקת רשתות חברתיות אחרות, לא בדקת למי היא שלחה את התמונות האלו בפרט ובאיזה הקשר ולא בדקת את התכתובת שלה לאותו מקרה פרטי ובאופן כללי דרך ההנהלות שלה ברשת החברתית.
אגב רק לסבר את האוזן יכול להיות שמצד אחד מדובר במקרה תמים לחלוטין שהילדה שלחה תמונות של לבוש תחתון לחברה כדי לקלב חוות דעת ממנה ומצד שני יכול להיות כל הספקטרום עד התכתבות עם פדופיל סוטה ואפילו יותר מהתכתבות (ובמקרה כזה חמור מאוד לחכות).
לא כתבת אם שיתפת מישהו, למשל את האבא של הילדה, ומה הוא אומר על העניין.
שלא לדבר על כך שמערכת היחסים בינכן היא כזו שלא שוחחתן בינכן על מה ראוי ולא ראוי במרחב באינטרנטי וגם אחרי שחיטטת לה בטלפון את לא מסוגלת לנהל איתה אפילו שיחה כללית על בטיחות מינימלית, שלא לדבר על משלוח תמונות עירום.

בקיצור אם את אמיתית והמקרה אמיתי אני מציע ש:
תטפלי בעצמך כדי שהתגובות שלך יהיו שקולות וענייניות
שתלמדי ותחנכי את הילדה שלך גם לגבי העולם וסכנותיו, אל תחכי למקרים שיקרו
שתטפחי את מערכת היחסים עם הבת שלך כדי שתתן בך אמון ופתיחות
בינתיים תתיעצי עם מישהו חיצוני, אבא של הילדה או גורם מקצועי (וגלעד האן לדעתי ממש לא עונה להגדרה) שעד שאת תוכלי לטפל בעניינים כאלה בעצמך יטפל בהם בשבילך..

בקיצור לא מאמין שאת אמא אמיתית או נכון יותר לא רוצה להאמין שאמא מתנהגת כך אבל בכל זאת כותב רק למקרה שאת כן אמיתית.

ואגב, לשאלתך האחרת, ככל שאני יודע חוקי להקליט את השכנה מודה ששפכה את הזבל שלא בתוך פח האשפה - אם את משתתפת בשיחה

למעלה