אני מכריז על התחלתו של האביב מהראשון פברואר:)

gal oz

New member
אני חי בלה לה לנד, זה משהו אחר..

ofiry26

New member
שום דבר לא מורכז כאביב עד 21 לחודש זה שמזג

האויר מתנהג זה הזוי אבל לא צריך להיסחף ולפסול ניראה לי שהחודש הזה הולך להפתיע זה שבעדכון ערב תמיד מתמתן זה לא אומר כלום ככה זה יחזור גם חייב להיות בסוף גשמים גם דני אמר וזה נכון אם כל הכבוד שאני לא אוהב אותו כקריין

tcu6

New member
אתה מדבר על התאריך בו השמש נמצאת בזניט

לקו המשווה. אגב המועד הזה לא קבוע ומשתנה לאורך השנים. מועד זה בו יש שוויון בין אורך היום והלילה תלוי בקו הרוחב, אבל הוא באמת סביב ה21 במרץ. אבל מבחינה אקלימית הכניסה לאביב תלויה בקו הרוחב, וההשפעות האקלימיות מורגשות רק כשבועים אחרי המועד האסטרונומי. לכן למשל התקופה הקרה ביותר בישראל מגיע אחרי היום הקצר ביותר בשעה שהימים כבר מתחילם להתארך. היה כאן מאמר שהסביר יפה את הנושא הזה.

tamirzak1

New member
האביב האקלימי הוא מה-1 במרץ. צאו כבר מהתאריך

21.3. זה בסך הכל יום השיוויון.
באירופה ובצפון ארה"ב ושאר האיזורים המקבילים אליהם בעולם באמת זה היום שמציין את תחילת האביב.
לאורך הים התיכון ודרום ארה"ב זה סתם תאריך לא אקלימי.
באיזור קו המשווה בכלל אין אביב.

אז...צאו מהסרט של התאריך הזה בארץ.

הפרבולה

New member
זיק, סופ שבוע הבא צפוי עוד שקע שרבי

בקידמת אפיק רום , נקווה שיהיה אקשן

tcu6

New member
מאמר נחמד מהידען על מועד יום השוויון האביבי

במהלך כל המאה ה21- בה אנו נמצאים כעת, יום השיוויון האביבי בצפון אמריקה חל ויכול ב20 במרץ.
במהלך המאה ה20 יום השוויון האביבי נפל על קו גריניץ באנגליה 58 פעמים.
בעשור הראשון של המאה ה21 ה21 במרץ היה יום השיוויון באירופה ובאסיה רק פעמים ב2003 וב2007.
נתון מדהים נוסף שבשל השינוי בתנודה של ציר כדור הארץ ושינויים בלוח השנה יש הפחתה של דקה אחת בכל שנה באורך האביב
והפחתה של חצי דקה באורך החורף. הסתיו והקיץ זוכים בתוספות הזמן.
החורף האסטרונומי ילך ויתקצר עד אשר יגיע לפי חישובים אלו לאורך מינימלי של 88.7 ימים בשנת 3500. תרשמו תזכורת בקפסולת זמן.

למעלה