אני מכריז על התחלתו של האביב מהראשון פברואר:)

just snow

New member
אני מכריז על התחלתו של האביב מהראשון פברואר:)

להתראות חורף.

tamirzak1

New member
עכשיו נזכרת? אחרי חודש וחצי? אכן היום

האחרון של החורף היה ב-1 בפברואר.
תאריך כזה מוקדם לסיום החורף לא זכור לי (הכי מוקדם שאני זה 22 בפברואר).
ויש כאלה שיגידו שהחורף הסתיים אחרי המערכת הראשונה של ינואר בגלל שאחריה כבר היתה חסימה שבועיים עד למערכת בסוף ינואר.

חבל שזה קרה. זה השאיר טעם רע לחורף שהתחיל מעולה (הרבה תחנות עברו את הממוצע השנתי כבר בינואר. חבל שהרבה עוד לא הדיעו בכלל לממוצע).

נראה שמרץ בעקבות פברואר פה הולכים לשבור

גם יובש(0 מ"מ) וגם חום אולי מחר נעבור את ה37 מעלות

טוב שיש הצהרות כאלה הבוקר.. תמיד שיש הצהרות

מהסוג הזה , בדיוק קורה ההפך.. ברור שהאביב כאן, אבל גם באביב מדי פעם מקבלים גשם חזק ונרחב.... עדיין יש לי תקווה שהסיום יהיה דומה ל- 2002

Eladmegahail

New member
חברה,ב 16/2/13 היתה מערכת גשם לא רעה.

היה יום די חורפי עד מצפון הארץ ועד השפלה -גם ביבנה אני זוכר בוקר עד צהריים גשומים ואף גשם בשעות הלילה . היו מטחי גשם די חזקים . צפונה משם היה חורפי למהדרין-בחולון ,רמת-גן,ק.אונו ,הרצליה,תא ,כפר סבא-היה יום חורפי לחלוטין עם כמויות גשם של בין 25-35 ממ וגשם כמעט ללא הפסקה.

peperonni

New member

Eladmegahail

New member
לא להספיד את יום ראשון 17/3/13.

על פניו נראה שהרי הצפון והגליל עשויים לקבל כמויות גשם יפות ואין לפסול מכלל אפשרות 30-40 ממ ואולי אף יותר.
יש יתרון להרי הצפון . מרכז הארץ יקבל גשם מידי פעם והוא עשוי להיות חזק מלווה משבי רוח ערים והאווירה תהיה חורפית -לא אפול מהכסא אם בחוף המרכזי
ובמקומות אחרים במרכז הארץ עשויים לקבל מקומית 20+ ממ גשם. הלוואי שהמערכת הזו תפתיע למרות שהיא תהיה קצרה יחסית. כל מה שיבוא יבוא בברכה.

gal oz

New member
בייחוד שציר האפיק עובר בשעות הצהרים

לערך, זה יצור יתרון להרים (ובעיקר להרי הצפון), מקומית אפשרי בהחלט ס"ר וברד בדגש לצפון.
הגשם עשוי להגיע באופן מקומי וקל גם לצפון הנגב במהלך ראשון.

כמו שאליאור ציין אתמול באחד השרשורים, 5-15 מ"מ מרחבי, מקומי 30 מ"מ ואולי יותר.

tamirzak1

New member
מרחבי? בטלויזיה היתה תחזית לגשם מקומי בלבד.

מקווה לכמות מדידה באפן מרחבי. האדמה מדרום לגוש דן יבשה לחלוטין.הצמחיה כבר מתייבשת. ורק אמצע מרץ....

argamon

Member
שנה שעברה מינוס -2 בצפון :

אני לא מקצוען כמוכם בהבנה במזג האויר ורק רושם לי ביומן,אירועי מזג אויר מיוחדים.
אז ב- 17 במרץ בשנה שעברה הודיעו בתחזית שבלילה הטמפרטורה בגליל תהיה מינוס 2 אז לדעתי יתכן שגם השנה נקבל פרידה ראויה מגנרל חורף.

סופרסל1

New member
המערכת שאתה מתאר הייתה בדגש

על הקור אך כמעט ולא על המשקעים. רק במקומות בודדים בעיקר בצפון ירדו כמויות נאות.

Eladmegahail

New member
אתה טועה. 14-18/3/12-היתה מערכת קרה וסוערת.

היא החלה ב 14 לחודש עם גשם סוחף ומשבי רוח סוערים שהגיעו ל 80 קמש -בלילה היה גשום מאוד באיזור השפלה -בין 15-35 ממ ואף היו סור. יום לאחר מכן היה גשום בצפון . המערכת אף ביצעה התעמקות לאחור כאשר ה 16 לחודש היה יום קר במיוחד ,גשום לפרקים עם סור ומטחי ברד כבד -ממש יום סוער מבחינת כל הפרמטרים כאשר בלילה הגשם נרגע אך הטמפרטורות צנחו לכדי מינוס 2 בצפון ו 0 מעלות בהרי המרכז ואף פתיתי שלג באויר שהיו כהפתעה בירושלים . סהכ במקומות מסויימים בצפון ובמרכז ירדו בין 50-80 ממ גשם . בשרון אכן לא ירד כמעט גשם במערכת זו אך בצפון הארץ,דר גוש דן ובשפלה הדרומית מזג האויר היה גשום וסוער וקר מאוד וכאמור גם ירושלים זכתה להרבה מאוד גשם וברד.

סופרסל1

New member
היא ממש לא הייתה סוערת

קרה כן. אבל סופות רעמים היו בקושי ולא היה הרבה גשם מלבד הצפון. אפשר גם לראות במפות בארכיון גפ"ס שאמנם היא הייתה קרה (מתחת ל-0 ב-850 מ"ב) אבל הרום לא היה תומך במיוחד והיה בין מינוס 20 למינוס 25 מעלות.

סופרסל1

New member
טוב וכמובן היו גם מקומות במרכז וכמו שאמרת

גם בשפלה עם כמויות יפות, אבל סוער זה לא היה וגשום זה לא היה

למעלה