אני מטומטם אבל אני אשאל....

אני מטומטם אבל אני אשאל....

אולי תוכלו להסביר לי מה זה בכלל המירק הזה? אני לא הכי חכם בעולם אני מידי פעם נכנס לשם משתמש בתוכנה אבל מה שאתם רושמים זו בעצם השפה שלה???? אני יודע שיש כל מיני אתרים שנותנים סקריפטים למירק מה זה בעצם??? זה מעין פקודות מסוימות בדומה לשפת תיכנות??? זה אמור לעשות משהו??? תודה רבה לכל מי שיסביר לי (מה לעשות רק משאלות כאלו דביליות לומדים) ברי

havlaz

New member
אם אתה אומר שאתה משתמש במירק

אני ידלג על ההסבר מזה מירק ומי בנה אותו
המירק מאפשר לפתח סביבו דברים רוב המשתמשים במירק משתמשים בו רק ככלי שיחה אך יש בו אפשרות לשלב בו דברים. כאן אנחנו גם עוזרים בפקודות זה ממש שפת תיכנות. הסקריפטים הם תוספות, שבאות לעזור (לפעמים גם להרע) למשל נגיד משהו פשוט, כמו כל פעם שמישהו נבעט תשלח הודעה "פחחח אתה ה** שנבעטת" או למשל שחבר שלי יכנס לערוץ יהיה כתוב שלום יקיר! כמובן שזה רק טיפה, סקריפטים טובים מכילים מאות תוספות, פיל סרברים, לוגים, סורקים ומה לא...

רגע רגע והיכן אני.... ??

והיכן אני רושם את כל זה למשל מה שאתם אומרים פה??? כי שמתי לב שיש שם כל מיני אפשרויות ומין כרטיסיות כאלו... אז אני אמור לרשום את התשובות שאתם נותנים כאן בכרטיסיות כאלו או רק בשורת השיחה שלי במירק??? דרך אגב אני אשמח לדעת מי בנה אותו תודה רבה ברי

כשאני אומר כרטיסיות אני...

מתכוון למירק אדיטור וכשאתה נותן כל מיני פקודות אתה אומר תירשמו את זה ברימוט רימוט זה חלק מהמירק אדיטור האם אני צודק??? סליחה על ההתעלקות אבל מה לעשות? רק ככה לומדים תודה רבה ברי

havlaz

New member
כן, זה הרימוט ../images/Emo13.gif

אף אחד לא אמר שאתה מתעלק
יוצר המירק הוא חאלד, בחור בריטי-ערבי, עם אמא פלסטינאית

אז אני מסיק מדברייך ש...

אם אני הולך לאתרים שנותנים לי סקריפטים אני אמור לשים אותם ברימוט??? ולא בשום מקום אחר??? אוקי אחרי שינקתי (הבנתי) איך אני גורם להם לפעול???? תוןדה רבה ללך ברי

havlaz

New member
בוא נחלק משהו

ישנו Addons שזה בדרך כלל קובץ 1-2 שאתה צריך לשים בעצמך ברימוט מצד ישני יש את הסקריפטים, כמו מיולז, שזה כבר הכל מותקן כולל מירק בסיסי והכל.. פשוט להתקין למחשב ולהפעיל.

כן גם בדרך כלל...

בכל אתר של סקריפטים רשום איך להפעיל אותם אבל בוא נתיחס לרגע ל-ADDONS אני רושם אותם בעצמי ברימוט אוקי איך אני גורם להם לפעול??? על ידי קריאה אליהם??? על ידי משהו??? תודה ברי

havlaz

New member
אתה בדרך כלל

שם אותם בספרייה של המירק וכותב (כדי לטעון לרימות
/load -rs (filename)​
את זה כמובן בשורת הכתיבה.. או שדרך העורך (רימוט) אתה הולך ל file load ובוחר תקובץ

לא הבנתי כל כך...

אני הולך לרימוט ושם כותב את הסקריפט אוקי אבל מה זה /load -rs (filename) טוב נו זה יצא הפוך אתה יודע למה אני מתכוון איך אני שומר את הקובץ בשם כך שאני אוכל לקרוא לו??? ואני עושה את זה בשורת השיחה תוך כדי דיבור באיזה ערוץ או מתי? וכשאתה מתכוון לשים אותם בספרייה של המירק אתה מתכוון למה??? תודה מראש על כל הבלאגן אבל אני רוצה ללמוד מה לעשות? לא כולם חכמים ברי

havlaz

New member
שאני אומר לשמור

בספרייה של המירק אני מתכוון לקובץ שהורדת מהאינטרנט. אתה לא צריך ללכת לרימוט לכתוב! אמרתי שיש שתי שיטות: 1. לכתוב
/load -rs (filname)​
כאשר (filename) = שם הקובץ את זה אתה יכול לכתוב בכל חלון 2. או שאפשר ברימוט שאפשר להגיע אליו על ידי לחיצה על ctrl + r ואז File -> load בחירת הקובץ, וOK. זה היו 2 הדרכים לטעון.

למעלה