אני מבין את עראפת. מבין את צעדיו

drukman

New member
אני מבין את עראפת. מבין את צעדיו

כמובן שאינני מסכים להם מזוית הראייה שלי. אבל, אני צריך להביא בחשבון את עמדתו כפי שאני משחזר אותה 1. איך ניתן לקבל מדינה העשוייה מפלחים מוזרים ובלתי ניתנים לשליטה כמו המדינה שאמור לקבל יאסר מאיתנו. נסו לשרטט אותה. תשתגעו מצורתה. היא נראית כמו יצירה אבסטרקטית. לא ניתן לשלוט בה. היא מזכירה לי משחק ששיחקתי כשהייתי ילד: סכין בחול. היינו משרטטים עיגול, מחלקים אותו באמצעו בפס משורטט בחול, ושני המתחרים היו מנסים לכבוש נתחים משטח היריב באמצעות הטלת סכין שננעץ בחול. תוך מספר דקות היה אחד המשחקים מוצא עצמו עם טריטוריה מוזרה בה הוא יכול לעמוד רק על קצות אצבעותיו... יאסר בדק את המדינה שהקצו לו והחליט שעדיף לשבור את הכלים. 2. חלק ניכר מהנתינים של יאסר הם מוסלמים אדוקים. עבורם ירושלים היא חשובה. כך גם אנחנו. יאסר הבין שלא יצליח לקבל מאיתנו את ירושלים העיר. אלא כל מיני חיקויים מוזרים כמו אבו-דיס וכו`. יאסר עשה הערכת מצב ואמר: אני רוצה את ירושלים המזרחית. אינכם רוצים? זבשכ``ם. ופתח באש. 3. כדי לפתח את המדינה שלו זקוק יאסר להרבה יחסי ציבור וכסף. כדי להשיג שני משאבים אלה הוא יוצר איום במלחמה שאיש אינו רוצה בה. ישראל השיגה הרבה כסף והשתתפות בצער כתוצאה מהשואה ומהקרבות של מיעוט מול אוייב עדיף במספר ובנשק. יאסר קרא את ההיסטוריה של ישראל והחליט ליצור מצב דומה. תודו שהוא די מצליח.

Amiki

New member
הצד של ערפאת

אני לא מבין על מה אתה מדבר. אנא סלח לי, אבל בספר התנ``ך של המוסלמים האדוקים שעליהם אתה מדבר (הקוראן) לא מוזכרת המילה ירושלים אפילו פעם אחת. אז מה פתאום הם רבים על משהו שלא שלהם? מה אנחנו נקבל את כעבה המזרחית אם נרצה?

drukman

New member
ירושלים כן קדושה למוסלמים

כמה נתונים לידיעתך: 1. ירושלים נחשבת למקום השלישי הקדוש למוסלמים - אחרי מכה ומדינה. 2. המסגד שעל הר הבית מראה שבעיניהם זה מקום קדוש. 3. ישנם גם ערבים נוצרים בירושלים ובמקומות נוספים בישראל ובגדה. גם עבורם קדושה ירושלים בגלל ישו הנוצרי. 4. הויכוח איננו: מי מאיתנו צודק (היהודים, המוסלמים, הנוצרים) אין כאן שופט עליון שיקבע זאת. הם ככה חשים כלפי ירושלים ואף אחד לא הולך להתווכח עימהם על כך. 5. אתה צריך להתרגל למצב שאתה חי במדינה שבה כל אתר שייך ליותר מאדם אחד. בעיני הערבים אין הבדל בין יריחו, שומרון המקראית, ענבתא, בית לחם, ובין חיפה, לוד, יפו, שיך מוניס (רמת אביב) חדרה (אבו-זבורה) זכרון יעקב (זאמרין) קריית שמונה (חלסה) ועוד. 6. כיוון שכך, צריך להתנהג כאן בעדינות. מאד בעדינות. אם תתחיל להשתולל אתה עלול ליצור מלחמה דתית בה רק נפסיד גם אם ננצח. קאפיש??

פשוט מאוד..

היום החלטת להסביר את הצד הערבי בדרך כלל אתה לא נוהג כך אינני מבין למה אתה טורח כ``כ להסביר אלא אם כן התחלת לחשוב כמוהם

uhatotah

New member
הם רוצים עכשיו שליטה גם באשקלון

א. אם כל מקום שיש בו מסגד זה המקום הכי קדוש להם אז... ב. שילכו למכה ומדינה ולירושלים יבואו רק פעם בחיים ועדיף שיעשו את זה אחד אחד ולא ביחד. ג. באשקלון יש מקום מוזנח שקוראים לו קבר השייח שנים שאף ערבי לא התקרב לשם, ופתאום עכשיו לאחר שבאו ישראלים להרוס אותו בתגובה על חורבן קבר יוסף הם החליטו שזה המקום הכי קדוש למוסלמים באיזור והם רוצים עליו שליטה, שישכחו מזה!!!!

uhatotah

New member
מה? אתה לא יודע מה אתה אומר

א. הוא לא מצליח ב. בכל רגע נתון שנרצה צה``ל או כל מערכת ביטחונית אחרת במדינה יכולה לחסל את ערפאת ג. הוא רק מקבל תחושה שהוא מצליח עד שנגיע למצב שבו הקבינט יחליט שהוא עבר את הגבול(מה שקרה כבר מזמן) ואז נגיב בצורה הולמת שתגרום לערבים שבעשורים האחרונים (אחרי 67 ששת הימים) החליטו שהם עם שנקרא:``פלשתינאים``- בדיחה מהלכת!!!!!!!!

למעלה