אני מביאה פה כמה מילים שכתב חבר וקיבלתי רשות להביא לכאן

עם זה אני מסכימה לגמרי

ובדיוק על זה כתבתי בזמנו גם אני.
לכם גם אני אהבתי את סקאלי וגם אוהבת את אלדד,
אבל אם הוא לא יידע בכל זאת לשמור על החוקים, כי בכל זאת הוא אוייב עם חוקים,
אז באמת להילחם עם האח הגדול זה יהיה כמו להילחם עם החמאס.
אתה יודע, המלחמה של ישראל עם החמאס היא כמו לשחק שח-מט כשישראל משחקת ונלחמת לפי הכללים, החוקים והמהלכים החוקיים,
ואילו החמאס משחק ונלחם לפי חוקים שהוא ממציא כל יום מחדש.
אז לא. לא הייתי רוצה לשחק עם האח הגדול כמו עם החמאס. זה כבר יותר מדי בשבילי.

Still Muli

New member
אצל טהוניה במקום לינור שפיכת כוס יין בפרצופה,

לא היה נגמר בפחות מהדחה פומבית ומביישת של טל.
לא בגלל שהאח אהב את טהוניה. אלא כי טהוניה ידעה לשחק את המשחק.
היא אילצה במו ידיה את האח לוותר על גילי ועל איך קוראים לו אבא שלו.
לא לבנה עשתה את העבודה. רק טהוניה.
מה שאני רוצה להגיד, זה גם מול החמאס אפשר לנצח. לא בכוח.
צריך ערמומיות. לא לשחק לפי הכללים. עוד כוח ועוד פצצות לא יעשו את העבודה.
נקווה לטוב.

נכון. גם כאן אני מסכימה איתך

אבל לינור היא לא טהוניה וכוס היין לא נשפכה על אלדד כי הוא באמת היה מראה לה מאיפה משתין הדג
כמו שהוא הראה לדורון ולצחי ואפילו למנחם בן ואליאב.
אתה יודע, שמעתי ברדיו שישראל הפסיקה לדבר עם החמאס ערבית ספרותית והתחילה לדבר איתו בערבית עזתית.
מה אני אגיד לך? אני מקווה שאכן סוף סוף יתחילו הישראלים לשחק עם החמאס בערמומיות ולא בכוח.
כמו שכתבתי בבוקר בפורום שלי:

"לילה קשה עבר על כוחותינו בכל הגזרות.
גם אזעקות בצפון וברמת הגולן,
גם הדחות בבית האח הגדול,
וגם אני לא הצלחתי להשתלט על עצביי
והלכתי לישון עם הרגשה כבדה ורעה
כשהילד בן הארבע וחצי שנהרג מרסיסי פצמר
לא מש ממחשבותיי וזה עשה לי רע. ממש רע.
וחשבתי כל הזמן על תושבי הקיבוצים שעוטפים את עזה,
על איך זה אין להם חיים והם נודדים בין הבתים, בין משפחה לחברים,
עם המטלטלים ועם הילדים, וחשבתי איך הם מתארגנים עם הבגדים ועם כלי הרחצה של כולם,
ונצבט לי הלב וחשבתי איך אזרחים שלווים הופכים לפליטים במדינה שלהם ואיך אנחנו כבר לא יכולים לדאוג למעשה לאף אחד.
אז שוב ניכנס לעזה ושוב יהיה לנו קשה ושוב יהיה לנו רע,
אז אולי הגיע הזמן להודות שאין למצב הזה שום פתרון של כוח אלא של מוח.

לא יודעת. אבל מישהו היה צריך לחשוב על זה קודם."

Still Muli

New member
אותי הטריד בעיקר דבר אחד שאני יודע שלא נעים לדבר עליו.

איך נתנו למשפחות האלה להשאר שם אם ידעו שיכול ליפול פצמ״ר בלי התרעה
אפילו של כמה שניות.
איפה האח הגדול והאחראי במקרה הזה?
למה רק עכשיו ניזכרו להגיד להם שהם זכאים להתפנות והמדינה תדאג להם?

hericane

New member
ממש לא

לא סבלתי את ענת אבל מי שהעזיבה את המיילי גוניור הייתה ענת. לא טהוניה.
(ואת האבא - הייתה לבנה. שוב. לא טהוניה)

אני מאד אוהבת את טהוניה, אבל הקרדיט על זה - לא לה הוא

מיילי אבא העזיב את עצמו

לגבי גילי, ענת בשיתוף האח הגדול עשו עליו תרגיל, אבל הסיבה הייתה טהוניה שדרשה את ראשו (זה גם מה שהאח רצה, הוא חשש מניצחון שלו), המבצעת הייתה ענת אבל היא לא הייתה מקבלת את הגיבוי בלי טהוניה. ענת הייתה המוציאה והמביאה של טהוניה בהמון דרכים ולכן היא הועילה לאח, בוידויים שלה בחדר האח היא בנתה את הסיפור של טהוניה. כשלעצמה היא הייתה חשובה כדמות מעניינת והכי וורבלית וחדה אבל היא דמות משנית בהגדרה.

hericane

New member
את בטוחה? (לגבי האבא?)

לגבי ענת - יכול להיות, אבל לא חושבת (לגבי טהוניה). אבל התקרית שבה הוא יצא - הייתה מול ענת. והתרגיל שהיא עשתה עליו הייתה הדרישה להקרין מה שהוא אמר עליה - לא על טהוניה.

נכון, זה הפך את זה למתוחכם יותר שזה נגד ענת

ניסיון להסב את האש מטהוניה.

לגבי האבא אני מתכוונת שהוא היה פצצה מתקתקת מהרגע הראשון, ידעו היטב מי האדם ולמה הוא מסוגל וזק התעקש להכניס אותו ומיילי בתמורה רצה את הבן שלו איתו. אם לבנה לא הייתה לסבית זה היה איכשהו עובר כי זה בסדר להשפיל בן אדם עד עפר בתוכנית או לצעוק עליו עד שיתחרש כל עוד לא פוגעים בקודש הקודשים של הפוליטיקלי קורקט. לבנה גם בניגוד ללינור פשוט הגיבה נכון, בבכי, הזכירה את האבא החולה. אם היא הייתה ממשיכה עם האבו עלי כמו בהתחלה זה היה בעוכרייה, אם כי סביר להניח שעדיין היו מסלקים אותו, היא פשוט הייתה עוברת פחות טוב. אבל לבנה לא יזמה מריבה במיוחד כדי שיעיפו את רוני מיילי. זה היה קורה איתו במוקדם או במאוחר.
אני חושבת שאם מיילי היה צועק לא על טהוניה ולבנה אלא על שלי ודורין זה היה עובר לו חלק, שלא לדבר על בני ודור.

hericane

New member
סער סקלי - לגמרי אלדד? ממש לא

אלדד הוא הפאנאט למילה הכתובה. הוא יאתגר את האח לגבי השאלה אם כתוב גדול או גדול שווה, הוא לא רואה את התמונה הגדולה, הוא לא מבין את התמונה הגדולה והוא לא מצליח לתקשר את מה שהוא כבר כן מבין ליתר.

קצת מזכיר את יניב מהעונה הקודמת שכן ראה את התמונה הגדולה אבל ממש לא הצליח (או ניסה בזמן) להעביר את התובנה שלו לאחרים, או לצופים. אז אם אתה רוצה השוואה נכונה של אלדד - ההשוואה היא ליניב, לא לסער.

זו הדרך שלו, לא סתם מרטין אומרת שהוא משגע את האח הגדול

ולא רק מרטין, לדעתי זה מבריק. הוא משחק איתו במלחמת ההתשה.
הוא רואה את התמונה הגדולה מצויין, במשימת התפוחים הוא ישר אמר שזו משימת המשפחות וצריך לקחת מה שחשוב, ושהצלחת המשימה או הכישלון בה תלויות רק ברצונו של האח. אם זו לא ראיה רחבה אז אני לא יודעת ראיה רחבה מהי.
הוא היה תמים רק ביחס שלו לטל, כי הוא האמין שהיא תמימה, הוא לא הבין איזו שחקנית יש לו מול העיניים.
טל לקחה קשה את המשימה כי היא מבינה שזה משחק וחשבה שהיא מבינה את הכללים וטעתה, כמו אליאב. שניהם חשבו שיזכו בנקודות אם יוותרו ולהוותם גילו שהם יצאו סתם פרייארים. טל בכלל הכינה הצגת מרטיריום גדולה אבל גילתה ש"עינב בובליל הצטלם לך טוב אח גדול", או בקיצור, שהיא פספסה בגדול.

ואגב, אני לא אומרת שזה לא קשור לאופי שלו

יש באלדד משהו מאוד לוגי ומסודר, הוא יקה (אני יודעת שלדעתך הוא רק פוץ), אבל זו דרך לוחמה מודעת שלו, לפחות מהאמצע ועד היום, כי את ההתחלה לא ממש ראיתי.

hericane

New member
לכן השוואתי אותו ליניב ולא לטל....

גם יניב ראה את התמונה הגדולה.
הגדולה של סער הייתה לא רק בראיית התמונה הגדולה אלא ביכולת שלו להעביר את המסר הזה ולשכנע גם את יתר המתמודדים. לאחד אותם למרד באח.

קחי למשל את מה שאני ניסיתי לעשות כאן בפורום אתמול, לפתוח את העיניים של אנשים לכך שהבעיה העיקרית בסיפור היין היא לא טל ולא לינור אלא זק. אני יכולה להגיד לך שלמעט בודדים ששמעו בכלל מה שניסיתי להגיד, היתר המשיכו לראות את הדברים מנקודת מבט צרה מאד של מועמד כזה או אחר. מה שאני אומרת שזה לא מספיק. זה לא מספיק לראות את התמונה הגדולה - צריך גם לדעת להעביר את הידע, להיות מסוגל לתקשר ולהשפיע על אנשים. לי אין את זה, וגם לאלדד אין את זה.

נכון... עם הסתייגויות

כי גם סער הצליח חלקית בלבד, גם בבית וגם בקרב הקהל, אבל זה בסדר, כי באמת, להעביר רעיון מורכב להמונים ולגרום להם להבין אותו זו משימה שאפילו ישו נכשל בה.
אלדד לא מנסה כמו סער, הוא לא פותח את זה לדיון פומבי כמוהו, הוא אומר, בתמצות כהרגלו, את מה שיש לו להגיד וזהו. אין לו גם את הכלים של סער שבא כחוקר, כמי שמודע למערכות האלו תיאורטית (וזה בעצם משהו שגם היה יכול להיות בעוכריו אבל בניגוד לאב"ד סער לא היה מאוהב בקשקשת הניו-ספיק האקדמית). אני מסכימה איתך שהוא פחות משכנע מסער ופחות בעל היכולת להשפיע ולתקשר עם אנשים אבל הוא גם פחות מנסה, הרבה פחות מנסה. כשסער רצה להעביר את רעיון המרד הוא ישב הרבה עם אנשים והסביר להם בסבלנות ובאמפתיה שוב ושוב ואלדד לא עושה את זה. בעצם הוא ניסה קצת עם הקנס והרגיש שהוא נתקל בחומת לבנים. אני חושבת שהם כן הבינו אותו, לפחות חלקם, אבל בגלל שהם היו אנטי כלפיו הם העדיפו להתעלם. זה גם היה משהו אישי שלו אז היה להם נוח לעשות את זה. מאז, ותקנו אותי אם אני טועה, אני לא מרגישה שהוא ניסה כל כך, הוא אומר את שלו, ירצו יבינו, לא ירצו - לא יבינו. זה גם נובע מכך שסער היה הרבה יותר פופולרי בבית מאלדד, לא נתפס כמאיים על ידי אף אחד ובסך הכל הסתדר עם כולם (מעניין איך הוא היה משתלב העונה).

אף אחד לא מצפה מהאח הגדול לדבר על צדק

אבל לפחות לעמוד מאחורי החוקים שהוא עצמו קבע. בעונות קודמות הוא הדיח מישהי על פחות מזה.
אז אתה חושב שלינור עשתה בשכל שלא חיכתה לנזיפה של האח ויכול להיות שאתה צודק בזה, כי היא באמת ידעה שהאח הגדול לא יעשה עם טל שום דבר.
אבל, האח הגדול כן היה צריך לקרוא לטל אליו לחדר מיד עם התזת היין על מחשופה של לינור. לפחות יכול היה לקרוא לשתיהן. אבל הוא לא עשה זאת
הוא רק נתן איזו הבטחה מעורפלת ללינור. נו, באמת.
דרך אגב, כל מה שאתה כותב כאן, אני כבר כתבתי בעונה הקודמת כשבאו בטענות נגד האח הגדול.
תמיד טענתי שזה המשחק שלו והוא יעשה בו מה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה.
אבל, בכל זאת יש חוקים לגבי אלימות, ואם כאן הסכר ייפרץ, אז בפעם הבאה אנחנו נראה גם דם. ועל זה בעצם הוא מתלונן.
ואכן תמונת הגמר, זאת התמונה הכי עגומה שזכורה לי במשך כל עונות האח הגדול. וזה אומר דרשני.
אני רק מקווה שבעונה הבאה לא יביאו יצורים נאלחים כמו העונה הזאת. זה היה פשוט בלתי נסבל. אני מצטערת על כל יום שראיתי את התוכנית הזאת.
אני מודה שאילמלא המלחמה, לא הייתי נשארת לצפות בה עד עכשיו. בשום עונה לא הגעתי לסף גועל כל כך גבוה.

Still Muli

New member
אני דווקא אהבתי את תמונת הגמר.

הפרצופים שלהם...
הרגליים אל אלדד על הספה...
בעיני זאת הדרך שלהם להלחם באח.
זה משחק קשה מול האח. אבל זה המשחק המעניין בעיני.
טהוניה הייתה גאונה במשחק הזה.עשתה עליו הרבה מניפולציות.
לינור היא מהבחינה הזאת שחקנית מאוד חלשה.
למרות שהיא השתפרה קצת בשבוע האחרון. האח עכשיו ח י י ב אותה.מבחינת העלילה.

אני גם אהבתי את התמונה, שיקפה יפה את העונה

ואהבתי את זה שאלדד לא הוריד את הרגליים ואיך שאסי (או ארז) נכנעו לו: טוב אלדד, אל תוריד את הרגליים מהספה.

אני מסכימה איתך על המלחמות של אלדד וסער באח, אבל הם באים ממקום שונה לדעתי. שניהם מורדים באח, שניהם מרגישים שאי אפשר לצפות לצדק מהאח, שניהם לא פרייארים בהתנהלות מולו ומבינים שזה המשחק האמיתי.
אבל לדעתי סער בא מראש עם הגישה הזו, היה לו את השקט הפנימי הזה כל העונה מתוך הידיעה הזו, ואלדד לא, כלומר, גם אם הוא ידע את זה רציונלית הוא עדיין חיפש כילד את הצדק האבהי הזה, ואלדד של היום הוא אלדד שיודע כבר רגשית שהוא לא קיים.

לינור שחקנית גרועה וזה משעשע שהיא נחשבת גם פה בפורום וגם בבית כשחקנית. לו הייתה חזקה במשחק הייתה ממנפת מזמן את המצוקה שלה, את הבדידות, את היחס הגרוע שהיא מקבלת, הייתה מחצינה רגש, פגיעות ולא מנסה כל כך לשמור על פאסון.

טהוניה לא הייתה שחקנית מודעת כמו סער ואלדד, היא פשוט מטיבעה אדם מאוד כוחני ואגואיסטי עם נטייה להתקרבנות. היא רגילה לקבל מה שהיא רוצה ואיך שהיא רוצה והמבט החברתי לא מטריד אותה כל עוד היא מקבלת את מבוקשה, היא ידעה שהיא חזקה, היא ידעה שהם צריכים אותה אפילו יותר ממה שהיא צריכה אותם (שזה הדבר היחיד שמקשר בינה לבין אלדד וסער, רק שהם הבינו את זה מהמקום שאין משחק ללא שחקנים והיא מהמקום של אין כמוני בעולם) והיא בעיקר לא הייתה פחדנית, היא הייתה מהמרת טובה בגלל שהיא לא פחדה ממה יגידו עליה ומה יחשבו. היא התייחסה לאח הגדול כמי שאמור לשרת אותה ולרצות אותה ולא להפך. שזו גישה נהדרת לשחקן במשחק, הבעיה איתה שזה ברור שככה היא מתייחסת לכולם בעולם וזה השוני העצום בינה לבין סער או אלדד.

למעלה