אני מביאה פה כמה מילים שכתב חבר וקיבלתי רשות להביא לכאן

אני מביאה פה כמה מילים שכתב חבר וקיבלתי רשות להביא לכאן

החבר שמכיר קצת את האח הגדול כותב כך:

"זו העונה הרביעית שבה אני צופה בתוכנית הזו. ובתור אחד שמכיר את החוקים של האח הגדול ושמכיר את ההתנהלות לפני ומאחורי הקלעים וכאחד כזה אני חייב לומר שהאח הגדול פישל בצורה חסרת אחריות במקרה היין. בצורה שבה אסור לו לפשל. ואחרי הפרק אתמול ניכר שהוא עשה זאת בעיקר כדי להגן על טל.
אחרי פרץ האלימות האח הגדול חייב, לא אופציונלי, אלא חייב לכנס את כולם בסלון. חייב לתת נזיפה פומבית. חייב להזהיר במפורש ובפומבי. במצב הזה, ובמיוחד אחרי כ"כ הרבה זמן בבית, האח הגדול הוא לא רק אבא ואמא ומשטרה. הוא הגוף היחיד שמגן עליך. הגוף היחיד אליו נותנים דין. הגוף היחידי שמשנה לך בבית והתמיכה העיקרית שלך. כאשר האח הגדול מפשל זה ממוטט נפשית. זה מרסק. והאח הגדול מפשל הונה. בצרורות. רוצים הוכחה הכי אוביקטיבית לפשלות שלו? הסתכלו על המצב הנפשי של המתמודד כפי שנשקף מפניהם בעת צילום "תמונת הגמר". הם נראים כמו משפחה מעזה אחרי ביקור של צה"ל.
וכאשר האח הגדול, ובחיי שאני מתלבט אם לשלוח איזו הערה ליורם בעצמי בווטסאפ, בוחר להגיד ללינור שפר "אני אנזוף בה אחר כך במקום לכנס את כולם ולנזוף באופן מיידי וחסר פשרות, היא תרגיש לא מוגנת. היא תרגיש שאין חוק ואין דין ואין דיין. היא תיקח את החוק לידים, כי החוק לא מגן עליה. ובעונה הבאה כאשר מישהו ינהג באלימות הוא יוכל תמיד להביא עכשיו שני מקרים של אלימות יזומה שהאח נהג בצורה מחפירה וחסרה לגביהם.
עוד לא סיימתי. חכו רגע.
ראיתם את שיחת הנזיפה לטל? ראיתם את הזלזול שלה בנזיפה? את הלעג כלפי החוק הברור שאין אלימות? איך זה בכלל הגיוני שזו ההתנהגות? לא ראיתי כזה יחס גם לא מאלו שהכי היו מועדפים ורבו הכי חזק עם האח. בעונות קודמות טהונייה בחיים לא היתה נוהגת ככה. גילי היה מתקפל ומתביייש אחרי נזיפות. רוני מיילי יצא עצוב ומבויש מהנזיפות שלו. אבל טל גלבוע שולחת את האח הגדול ואת החוק הבסיסי רחוק. האח הגדול מנסה להימנע אולי ממבוכה על ידי כך שלא העניש בחומרה על היחס הזה. זה יבוא אליו בהפוך בעונה קדימה או משהו כאשר יזרקו קפה חם או חומצה חלילה. יורם פישל. אולי כי הוא עייף. אבל נראה לי שהמון מזה זה כדי להגן על טל.
ואיך לא אחשוב כך? כרגיל, חשוב מאוד לשים לב למוזיקה. לינור מתייפחת בחדר האח על כך שלועגים לה, אין מוזיקה של רגש אלא מוזיק דרמה ברקע. בחדר השני עושים מלינור צחוק בפומבי שלושת הגרציות, והאח בוחר לשים את מנגינת ההומור. הומור! על תקרית שהסתימה באלימות? בכל שנייה ארז ואסי טורחים לומר כמה שני הצדדים לא בסדר והיה סשן שלם בו אסי לועג ללינור. מה נסגר? בחיי.
כן, האח הגדול שמח על ההדחה אתמול. יצאה לו חמישית הגמר שהוא הכי רצה. יצאה לו דרמה שהוא מעודד סוף סוף, בפעם הראשונה מאז יציאת דורון מירן יש לו דרמה בבית שלא קשורה לאליאב אוזן במשולש הנמתח וחסר הטעם ביותר בתולדות הריאליטי. מההתחלה אמרי שהוא רוצה את דנית ונופר בגמר, לא את אליאב. לכן ההשקעה במשולש. וכך היה. הדרמה של אתמול תספק יופי של הצבעות כיון ששבוע לפני הסוף אשכרה מדברים על הדירים באח הגדול. להזכירכם, סבלנו במשך חודשיים וחצי: משימות לקידום הכוכב הבא, גמד בחליפת גומי, מונדיאל, מלחמה, זוג שמתחתן, הפרות חוזרות ונשנות של כללים. זו ללא ספק העונה הכי חסרת טעם ונמתחת בתולדות האח הגדול העולמי, וזה כולל את העונה שכל הטעם בה היה האישיות של אביבית בר זוהר והפרצופים שתמיר ורדי עושה למצלמה. מאז העזיבה של אב"ד ודורון מירן, הפעם הראשונה בה קורה באמת משהו בבית זו עלילה של חרם ממנה מתעלם האח כבר למעלה משלוש שבועות. אז הוא דוחס את הכל במכה ומאמץ את הנראטיב ההזוי של "שלושה ימים היא לא עוזבת אותי" של טל. הוא צריך את טל בגמר כי היא חשובה לתדמית של התוכנית. "הבאנו טבעונית לגמר", ,נתנו לאתיופית מיליון", יופי יורם...
הוא לא רוצה להיפטר מלינור, הוא יודע שלינור מביאה סימוסים. הוא רק לא רוצה שטל תפגע. מרטין פחות חשובה לו. למעשה מרטין היא מקרה קלאסי של "דפוק וזרוק". הוא היה צריך אותה לבשל יחסים בבית. לא בשביל הסמסים או הקהל. ברגע שקבוצת הגמר קבועה והיחסים בבית גם כך ברמה של פיצוץ, הוא לא צריך אותה לעוד שבוע. אחי הוא המיותר בחבורה שהצד המכוער שלו הוסתר ומה שנשאר להראות הוא שאבא שלו מת ושהוא מסוגל לעבור אודישן בכוכב הבא אם יעשו לו עריכה מתאימה וליפול בשלב שלאחר מכן כי אין שום דבר מענין בשירה שלו. אנה בול בטח נכנסה למרחב מוגן כדי שלא ימצא אותה מאתמול.
האח הגדול השיג את חמישית הגמר שלו, אבל תסתכלו לחברה אחרי שבישרו להם את זה. תמונת הגמר היא בהחלט תמונת העונה. פרצוף תשעה באב. לא ברור מי שוקל ראשון התאבדות בקושי דנית מצליחה לעקל חצי שפה. כמה מהמיליון ילך לטיפולים פסיכולוגים עבור אלדד (לדעתי יזדקק להם, הוא לוקח דברים קשה ומאוד ברגשנות...)? טל נראית כמו חייה מהג'ונגל ואני לא בטוח מתי תתנפל באלימות על מישהו. לינור גם בסערה מטורפת. הפאסדה של הנימוס שלה שבירה יותר מתמיד. היא עוברת לאנגלית ומסננת קללות ואיומים. צעקות השבר של נופר ודנית הם מם ויראלי באינטרנט. זו חמישית הגמר. הכי שבוה ומרוסקת נפשית מכל העונות. כל הכבוד אח גדול. הצלחת להפוך עונה בלי "מלחמת עולם" כמו בעונה שלי, לגיהנום עלי אדמות למשתתפים. כפיים."

ואכן, אני מוחאת כפיים ומצדיעה לפוסט הזה

niva99

New member
אסור לשום דייר/ת להרגיש בלתי מוגן בבית האח

ויש תחושה שדמה של לינור הפקר לטובת אלוהי הרייטינג.
כאילו לא נמצא שם בן אדם או נשמה סובלת.
איזו זילות!!
&nbsp
ממש בגידה באמון שהיא נותנת ב"אח".
&nbsp
כולי תיקווה שלפחות יש לה שיחות עם פסיכולוג.
אנשים התחרפנו במצבי שבי עם אוכ' עויינת...וזה בדיוק המצב שהיא נתונה בו.
לא פלא שמראים לנו שהיא "מתחילה לאבד את זה"...
ושכל יפי הנפש ינסו לשים עצמם בנעליה, לפני ששופטים את התנהגותה עם כוסית היין.
בואו נביא אתכם אל הקצה, נבקר ונתבדח כל היום, לא ננסה להסביר - נראה כמה זמן תחזיקו מעמד בבדידות ובניכור אל מול "אוהבת החיות"...
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

מסכימה עם כל מילה

מעניין שהאח הגדול כאשר לינור רצתה להעמיד את אחי ודנית בגלל שאחותה אמרה לה, הוא מיד בייש אותה לפני כולם ובמערכת הקריזה הודיע להם שלינור חטאה ופשעה....ופה, שהיה אקט של אלימות מצד טל, למה האח לא נזף בה לפני כולם? איפה ואיפה........בושה...אח גדול, פח גדול, זובי גדול, רוצה את דנה רון אח גדול בשביל לשים לה בין הציצים את המה שמו שלך? איש דוחה, מושחת, מניפולטיבי, אוהב את המושחתים והקולניים כמו נופר וטל, מעניין אם זה עושה לו את זה. בטח התמוגג כשדנית שיחקה עם אליאב מתחת לשמיכות. אולי בגלל זה נשארה לגמר, כפרס על התנהגות טובה. איך זה שדנית ואחי היו אחרונים בסקר של חיון ולא הודחו? לא מאמינה לכל מסכת השקרים שהייתה פה. ואיך אפשר לעודד אחת כמו טל גלבוע עם פה ג'ורה ומלוכלך?

אל תתפלאו שטל זלזלה באח הגדול ובחוקים שלו. היא לא פעם אמרה שהחוק יכול להזדיין. מקווה בשבילה שתישאר עם אלדד לבד בבית ואז יצעקו: טל בואי אלינו, וירד המיליון לטמיון. שטל גם לא תספר לנו סיפורים שהיא הולכת לתרום את הכסף לחוות החיות. אתמול היא כבר שרה שיר אחר, אמרה שחלק מהכסף היא צריכה בשביל המשפחה. מחר, לפי כמות הזגזוגים שלה, היא תיקח את כל הכסף לעצמה.

רגע מתוק מדבש יהיה כאשר או טו טו טו טו היא תחשוב שהיא עומדת לקבל את הפרס.....וטראח, הפרס הולך לאלדד. מדהים.

באשר לחמישייה שהייתה מדוכאת אתמול. לא מרחמת על אף אחד מהם חוץ מאשר על אלדד שהתבאס שמרטין הלכה. כל השאר זבל אנושי כשבראש צועדות טל ונופר המכשפות הכי גדולות של כל העונות.

shely461

New member
זינגרלה כולם זבל אנושי חוץ מאלדד? מה פשעה לינור שהשתייכה לזב

לזבלים?

לאה133

Well-known member
ולהוסיף שהאח יורם ראה והציע את לינור רק כדמות סקסית

במשפט הפרידה שלה כשחקנית הוא נתן לה משפט: ותודה לגברים שסימסו לי"
רק סוטה מין כותב דבר כזה ללינור. רק סוטה וחרמן מתייחס ללינור כמוצג מיני בפני הציבור. גם את זה צריך לסמס ליורם ז'ק, שיבין שהוא פוגע באנשים ובמיוחד במשפחות שלמות, סתם כי הוא טיפוס חרמן שאוהב צ'חצ'חים ופריחות, כך הוא בנוי, מחומר טוב הוא עושה צחוקים, הוא כמו אחי, לא ידע לעולם לזהות דבר טוב שנמצא לידו, ונופר היא דבר טוב מאד שיורם לא ידע להעריך

dana3334

New member
נכון, פה בפורום יש כל כך הרבה נשים בעדה, חלק אוהדות

וחלק שכואב להן לראות מה עושים לה ולכן הן רוצות לתמוך בה.
זה פשוט שקר לכתוב שרק גברים תומכים בלינור.
לא מזיק שהיא סקסית, אבל זה לא כל מה שהיא.

sheli11l

New member
לינור נתנה לעצמה את המשפט שלה בהצגה היא ארגנה את הטקסט

אז מה יש לך להגיד על זה? שלינור בעצמה משתמשת בזה ונהנית מזה עד אין סוף
זה הדבר היחיד שיש לה,

דואנג

New member
כשחקנית

הייתה יכולה גם לשנות את המשפט.אך צורת התנהלותה הינה תולדה של חינוך רוסי נוקשה חסר פשרות וקיבעון מחשבתי של אי חשיבה מחוץ לקופסא והיצמדות לחוקים,בניגוד ל "צברים".זאת לינור,כמו שטל היא טל,דנית היא דנית וכו'

keren 6

New member
פוסט מעולה ומנותח נכון

כל מה שכתוב זה מה שאני מרגישה בדיוק.
אני רק רוצה להוסיף שמיורם אין מה לצפות. אדם שמצטלם עם משפחות הדיירים באמצע העונה ועוד עושה V באחת התמונות, לפנות אליו לדבר איתו זה כמו לדבר לקיר.

Still Muli

New member
אחזור על מה שאמרתי כאן בבוקר אבל באריכות.

להתייחס לתכנית הזאת כאל משחק הוגן עם כללים ברורים זה בדיוק
ליפול למלכודת שאסי וארז מנסים למכור לנו כל שבוע.
זו לא תכנית של אמא ואבא שלנו. זו תכנית של אמא ואבא שלהם. והם יעשה בה
כרצונם. ישנו את החוקים איך ומתי שבראש שלהם.
הצפייה הזאת שתהיה כאן הוגנות היא ילדותית במקרה הטוב.
במקרה הרע היא השיתוף הפעולה האולטימטיבי עם הפקת התכנית.
הם רוצים שנחשוב שיש כאן משחק הוגן עם כללים ברורים.
אסור לשתף פעולה עם מצג שווא זה.
חייבים לזכור כל הזמן שיש כאן מיזם כלכלי שמטרתו היחידה היא למשוך תשומת לב ציבורי
ולעשות כסף.
דיעה כמו שהבאת כאן, היא סכנה גדולה לתודעה שלנו.
חייבים כל הזמן לזכור על מה מדובר. תכנית בידור שהכללים הם רק לכאורה.
בדיוק כמו שחייבים לזכור שכאשר פוליטיקאי או ראש ממשלה מדבר הוא לא באמת מתכוון
למה שהוא אומר.
חייבים לפתח שמיעה ביקורתית. צפייה ביקורתית. ולא ללכת שולל אחר הנרטיב שמוכרים לנו.
אנחנו מושקעים אמוציונאלית בתוך המשחק, אבל לא מדובר כאן על משחקי הרעב אפילו.
מדובר על מניפולציה ריגשית ולא הוגנת שאנחנו במודעות מוכנים להשתתף בה.
שכל אחד יעשה את השיקול שלו אם הוא לא רוצה יותר לצפות בזה.
לינור שיחקה אותה בענק שהחזירה לטל. לא חיכתה שאבא ואמא יבואו לנזוף בטל.
גם טל שיחקה אותה בענק בזילזול שהיא הפגינה כלפי האח בנזיפה הרפויה.
ככה משחקים את המשחק!
ולא מתבכיינים על אי צדק כמו שאותו ידיד שלך עשה כאן.

keren 6

New member
אז אולי צריך להחרים אותם ולא לסמס

כנראה שכל העם צודק ומרמים אותנו. למה להשקיע כסף פרטי אם ההפקה עושה בסוף מה שמתחשק לה בכסף שלנו?

Still Muli

New member
שכל אחד יעשה את השיקול שלו כמה כסף וכמה זמן

הוא מוכן להשקיע בדבר הזה.
מה שחשוב בעיני הוא המודעות וחוסר ההונאה העצמית.
נכון שבעונות הראשונות הייתה יותר תחושה של אח גדול אמיתי שרואה הכל
ושומר על החוקים שהוא עצמו המציא.
אבל זה כבר מזמן לא ככה. ובעונה הזאת זה פשוט יותר שקוף.
עובדה שלאט לאט התכנית מאבדת מהמרכזיות שלה בשיח הציבורי.
אנחנו המכורים חיים כאן במיקרו קוסמוס שיש כאן משחק גורלי וחשוב.
אבל חשוב לשמור על ראיה ביקורתית ולא ליפול למלכודת ולנרטיב שמנסים למכור לנו. שיש באמת כאן אח גדול.
כיף להתרגש, לשנוא דייר ולאהוד דייר אחר. אבל האח הגדול הוא לא באמת האח הגדול .
הוא הנווט. הוא מקדם את העלילה לפי שיקולים שלו. ואסור לצפות למשהו אחר.
איך אני רואה את התכנית?
מבחינתי האח גדול הוא לא השופט. הוא האוייב. ומשם זה מתחיל.
לכן אהבתי את סער סקלי. ולכן אני אוהב את אלדד. אין לו כמעט ציפיות מהאח הגדול.
אלדד בוחן את הגבולות שלו מול האח כל הזמן. זה בעיני המשחק האמיתי.
אלדד מול האח.
אותו אח שחתם על חוזה חזרה לתכנית עם נופר. חוזה שאף אחד מאיתנו לא ראה.
&nbsp

למעלה