אני לא מתנגד לפעולה צבאית כפי שנראה שמתבצעת

ע מיש

New member
אני לא מתנגד לפעולה צבאית כפי שנראה שמתבצעת

יש בה הגיון, יש בה צורך, יש בה טקטיקה טובה, יש היערכות וצבירת כוחות נכונה ובקיצור - בינתיים בסדר.
אם מספר האבדות האזרחיות ישאר במסגרת המקריות אז בכלל אנחנו על הגובה.

אבל אני מוכן להתנגד לפעילות מסוג זה ברגע שאקבל הסבר טוב למה העזתים צריכים כאלה כמויות מפלצתיות של טילים ורקטות ושאר סוגי נשק התקפי.
אני גם לא מבין בשביל מה הם צריכים את כל המנהרות הללו שחודרות לשטח ישראל.

shy-1

New member
משונה שאת השאלה שהיית צריך לשאול הרבה

קודם, אתה שואל רק לאחר שיצאנו לכיוון עזה.
אבל אם אתה שואל את השאלות הנכונות, בטוח שתמצא גם את התשובות הנכונות.
היתה אזעקה כעת בפתח תקוה ובכלל.

ע מיש

New member
אני שואל אותה בכדי לחפש

סיבה להתנגד לפעולה קרקעית.
ככה שאני ל איודע אם זו סיבה נכונה או לא אבל מה שבטוח זה שאתה עונה בלי לחשוב.

shy-1

New member
מה שנכון, פה אתה צודק, כל המחשבות הצודקות,

הנכונות והקולעות בול לפוני נמצאות אצלך, אני סתם מסתובב פה בין הרגלים
ומקשיב לדברי חכמים, בתקווה שאתפוס משהו.
תודה.

סוהי6

New member

ואתה מתכוון,כמובל לחכמים בעיני עצמם...

סוהי6

New member
מה לא מובן במה שהם אומרים בגלוי?

כל עצם קיומו של אירגון הטרור הזה מיועד לחסל את מדינת ישראל....את עצם קיומה.עצם נוכחותנו כאן מהווה,מבחינתם כיבוש ארץ "פלסטין",ובכדי לפגוע בנו הם מצטיידים בנשק התקפי בכל כמות אפשרית.המנהרות,מלבד נושא ההברחות נועדו לאפשר חדירה לישוביאזרחיים לצורך רצח וחטיפת אזרחים....בזה נלחם היום צה"ל.

מסכים איתך במאה אחוז!

רק תסביר לי למה צריך להרוג עשרות אזרחים כולל ילדים קטנים בשביל לפגוע בארגוני הטירור האלה?

ואך תענה לי שהם מסתתרים מאחורי נשים וילדים. אני יודע את זה וזו דרכם של ארגוני טירור, שהם מסתתרים מאחורי נשים וילדים.

השאלה שלי היא: למה, אם ארגוני הטירור מבצעים פשע נגד האנושות, אנחנו צריכים לחזק את הפשע הזה? הרי יש לנו צבא חזק ומתוחכם.

האם אין לנו אפשרות מראש לצאת לפעולת עומק רחבה וארוכה שפגע רק בטרוריסטים? האם לא רצוי שבאותו זמן נפנה לאוכלוסיה האזרחית ומציע להם אלטרנטיבה לשלטון הטרור והפחד? האם לא כדאי להפוך את האזרחים לבעלי ברית במלחמה הזו? הרי ארגוני הטירור פוגעים בהם לא פחות (ןאפילו יותר) מאשר בנו!

סוהי6

New member
אני מציע שתצא מהקופסא התיאורטית לעולם האמיתי

שים לב איך מתנהלות המלחמות מול מישטרים קיצוניים ו\או אירגוני טרור:

הם משגרים רקטות וטילים,מבצעים פיגועים והתאבדיות תופת המכוונות בעיקר וקודם כל נגד אזרחים,ללא הבחנה ותוך התעלמות מוחלטת מכל חוק בינלאומי או גישה הומניסטית עד כדי פגיעה מכוונת בילדים.התגובה המקובלת והכמעט יחידה שהם זוכים לה מהעולם,הנאור וההומני הוא - גינוי.

אנחנו,וכך גם כל צבא של מדינה נאורה חייבים להילחם בטרור ובמשטרים הקיצוניים די להגן על עצמנו מפניהם ומכוונות הרצח וההשמדה שלהם.בדרך דיפלומטית זה לא ילך איתם כי הדיפלומטיה לא נמצאת בתפריט של הקיצונים.השתמש נגדם בכל הכח שיש.........צה"ל,יותר מכל צבא אחר בעולם עושה כל מאמץ לא לפגוע באזרחים לא מעורבים ובעיקר בילדים.הדבר כמאט בלתי אפשרי מול טרוריסטים הפועלים מתוך ריכוזי אוכלוסיה אזרחית ולכן,מזהירים אותם מראש לפנות את שטחי האש,אך לצערנו,לא כולם מצייתים לכך ואז יש נפגעים מתוכם.

גם "פעולת עומק" יבשתית אינה סטרילית.הלוחמים לא משתמשים באקדחים עם כוונת טלסקופית ועם מנגנון סינון ומיון תוך כדי לחימה,וגם בדרך לחימה זו נפגעים אזרחים השוהים בשטח......אתה מציע לנו להמיר את הלחימה בפניה לציבור?......אתה עד כדי כך נאיבי?.........הציבור הזה ש מוח וספוג בשינאה אלינו ואתה מציע לערוך לו חוגי בית וסדנאות שיכנוע שכוונתנו טובה?....אתה חושב בהגיון מערבי מתקדם בלי שאתה מתחיל אפילו להבין את דרך החשיבה והאמוציות של הערבים,כי אחרת היית מבין שראשית,יש למגר את שילטון הטרור,ואחר כך לתת להם לבחור בשילטון אחר,דמוקרטי קצת יותר,ליברלי קצת יותר והגיוני קצת יותר....לא אנחנו הם אלה שיציעו או ימנו עבורם שילטון אלטרנטיבי.

ילדים שנמצאים באזורי לחימה יכולים להיהרג .

ככל שיש יותר פעולות קרביות ויותר ירי
גדלים הנפגעים שאינם מעורבים ישירות בלחימה .
זה בלתי נמנע .

אני לא חושב שניתן למנוע ב-100%

אני גם לא חושב שבמבצע צבאי שמטרותיו ברורות צריך להיות מצב שכמעט חמישית מההרוגים הם ילדים בני פחות מ-12.

היות ומחצית תושבי עזה הם ילדים אז

אם רק 20% מהנפגעים הם ילדים המשמעות היא - פעולה זהירה .

ע מיש

New member
כמו שחשבתי אתה חמור

הרי גם הם לא כאלה מטומטמים שיחשבו שזה יכול לעבוד.
גם הם מבינים כי אוכלוסיה קטנה, עלובה, עניה וחלשה לא יכולה לבנות מערכת שתהרוס את ישראל.
יש להם סיבות אחרות.

הסיבה דומה להפגנות של החרדים בירושלים

כל פעם שהם מפגינים בגלל השבת או גיוס בני ישיבות
ומקבלים גם קצת מכות מהמשטרה הכסף מיד מגיע מאמריקה
גם החמאס ככה רק נראה לי שהפעם זה יצא לו מכלל שליטה

הפרבולה

New member
אתה טועה , זה כן יכול לעבוד

בגלל שישראל עם כל העוצמה שלה לא יכולה לשרוד אם יהיה ירי בילתי פוסק עלינו- הכלכלה תתמוטט, משקיעים יברחו, התירות נהרסת יהודים מבוססים יהגרו מכאן. ומצד שני להם יש יתרון כיוון שלא איכפת להם שעזה נהרסת שהרי מבחינתם עזה היא רק מחנה פליטים זמני עד לשיבה לפלסטין, מה גם שתגובת צה"ל לפחות בהתחלה היא מוגבלת מחשש מה יגידו בעולם ומה יגיד גולדסטון .
חוץ מזה אחרי כל פעולה כזו מוזרם כסף לעזה לשיקומה, הם לא צריכים להזיע הרבה כדי לשקמה, הם גם לא מתענינים בשיקומה ( הם רוצים להשתקם רק בפלסטים על חשבון אדמתו של העם היהודי ). הסיוע גם מגיע מישראל מתוך מחשבה שמאלנית שנוכל לשחד אותם בכסף כדי שירדו מכוונתם לשחרר את פלסטין מהכיבוש הציוני.

הפרבולה

New member
יכול להיות שהם באמת די טיפשים

וחוץ מזה ישראל לא מצליחה למנוע מהם לירות בנתיים אבל אני קצת אופטימי כיוון שככל שהמילחמה תתארך והנזק לישראל יצטבר צה"ל יסיר עוד ועוד מגבלות "מוסריות" ויצליח להכות ולשתק את האויב.

למעלה