אני לא מבין למה היא לא אוהב חולדות

zagee

New member
אני לא מבין למה היא לא אוהב חולדות

יש לי פיתון מתכדר (נקבה) כבר שנה וחצי היא מצליחה לאכול אפילו שרקן אבל זה לא נראה לי הכי בריאה בשבילה,היא אכלה לפני החורף איזה 4 חולדות אבל פתאום היא לא רוצה לגעת בחולדות (אני מאכיל אותה רק במזון חי)היא רוצה רק עכברים!! זה נראה לי לא הגיוני לקנו לה כל שבוע 6+\- עכברים זה ים של כסף וחבל מה אתם חושבים שהסיבה לכך שהיא לא אוכלת חולדות?

רן333

New member
דעתי בנושא:

קודם כל, אני מעריך שהסיבה להתנהגות שאתה מתאר היא כזו: לפיתונה שלך יש העדפה לעכברים (ככה זה אצל חלקם). עכשיו, בחורף - התיאבון של רוב הפיתונים המתכדרים יורד, אבל הוא לא חייב לרדת בצורה דראסטית. אני מאמין שאצל הנחשה שלך הוא ירד לרמה כזו שהיא לא מוכנה לאכול "אוכל" (חולדות) אבל מסכימה לקבל "ממתקים" (עכברים). נשאלת השאלה מה לעשות. כשיש לי פיתון שאכל חולדות בעבר, ואני מעוניין שהוא ימשיך לאכול חולדות, הפתרון שלי פשוט: אני לא נותן לו לאכול שום דבר אחר. או חולדות או כלום. הניסיון מראה שאם מתעקשים איתם מספיק, בסופו של דבר הם אוכלים את החולדות.

zagee

New member
ניסיתי כבר

לא נתתי לה 3 חודשים שום דבר חוץ מחולדה והיא לא רצתה אותה הגב הנחשה הזאת היא אחת מהילדות שלך (נולדה אצלך)

רן333

New member
אני זוכר במי בדיוק מדובר. נחשה

נחמדה מאוד. ולענייננו - אם חיכית רק 3 חודשים, קשה מאוד לומר ש"ניסית". כשמדובר בפיתונים מתכדרים, ובמיוחד בחורף - מרווח של 3 חודשים בין ארוחה לארוחה הוא נורמלי, ואפילו קטן. חלק מהפיתונים שלי לא אוכלים בחורף שום דבר במשך 6-7 חודשים לפחות. ככה זה גם במקרה של האמא של הנחשה שלך, וכמו שאתה יכול לראות בתמונה המצורפת - היא ממש לא רזה. למעשה, אני לא מציע לה מזון כבר תקופה ארוכה מכיוון שהיא מתחילה להיות שמנה מדי. חשוב להבין את הדבר הבא: אצל פיתונים מתכדרים צעירים (בד"כ - בשנת החיים הראשונה שלהם) חילוף החומרים מהיר יחסית, והם צורכים כמויות גדולות של מזון, בתדירות גבוהה (אחת לשבוע בערך). אבל כשהם מתבגרים קצת, העסק משתנה. תדירות האכילה שלהם יורדת בצורה משמעותית מאוד, וזה בסדר גמור. למעשה, אם הם היו ממשיכים לצרוך את אותן כמויות מזון (ביחס לשקל הגוף שלהם) לאורך כל החיים, הם היו משמינים מאוד, וזה היה מפריע לרביה שלהם (ידוע שנקבות שמנות מדי נוטות שלא להטיל ביצים מופרות). אם נחזור לרגע לאמא של הנחשה שלך - בשנה בין אוקטובר 2004 לאוקטובר 2005היא אכלה בסה"כ 9 ארוחות. המרווחים שבין הארוחות לגמרי לא סדירים, ובאחד המקרים מדובר על מרווח של יותר מ-7 חודשים. למרות שהנקבה שעליה מדובר כאן הטילה באותה שנה בפעם השניה ברציפות (בפעם הקודמת נולדה הנחשה שלך), אתה יכול לראות בתמונה שלא חסר לה משקל. אצל פיתונים מתכדרים אחרים שלי נתקלתי בצומים ממושכים הרבה יותר - מעל שנה. וגם זה לא גרם לי להציע פריטי טרף שונים מהרגיל. הניסיון מלמד את הדבר הפשוט הבא: כשהם רעבים, הם אוכלים את מה שאתה רוצה שהם יאכלו (חולדות, במקרה שלנו). בקיצור, דפוסי האכילה הנורמליים של פיתונים מתכדרים כוללים הפסקות ממושכות יחסית בין ארוחה לארוחה, במיוחד בעונת החורף. זו התנהגות נורמלית, שלא צריכה לגרום לך להציע "ממתקים" שונים, כמו עכברים או פריטי טרף אחרים שבהם אתה לא מעוניין להאכיל באופן קבוע. כאמור, השיטה שעליה אני ממליץ היא שיטת "חולדות או כלום". אם הנחש מפסיק לאכול למשך מספר חודשים (בד"כ זה קורה בחורף) - אתה לא צריך לדאוג. להיפך: זה דבר טוב. ויותר מזה: אם הוא לא מפסיק לאכול, ומתחיל להשמין מדי - אני ממליץ על צום יזום (הפסקת האכלה ביוזמת המגדל, למשך מספר חודשים). שיהיה בהצלחה.

zagee

New member
רק בגלל שאני הייתי אצלך

ואני ראיתי שאתה בן אדם רציני אני ינסה את מה שאתה אומר למרות שזה נשמע לי מאוד מפחיד

רן333

New member
זה לא צריך להפחיד אותך.

ודרך אגב - לא אני המצאתי את השיטה הזו. למדתי עליה מדברים שכתבו הברקרים בפינת ה-MailBag באתר שלהם. (אתה יכול לבצע שם חיפוש ולמצוא את ההודעות המתאימות בעצמך. אין שם אפשרויות חיפוש מתקדמות במיוחד, אבל יש שם מידע רב מאוד ומעניין מאוד.)

gaichuk

New member
ההעדפה מקובלת אבל הכמות ...

אתה מציין שהיא אצלך כבר שנה וחצי אבל לא מציין בת כמה היא. מאחר והיא כבר מסוגלת לבלוע שרקן אני מעריך שהיא כבר FULL GROWN. אבל בכל זאת,6 עכברים (פלוס או מינוס) בשבוע נשמע לי קצת הרבה. אפילו לקיץ...

zagee

New member
אני כרגע נותן לה 2 עכברים בשבוע אבל

זה לא נראה לי מספיק בכלל בגלל שבעבר הייתי מאכיל אותה הרבה יותר היא פחות הוא יותר גם בת שנה וחצי (אני פשוט לא בבית (צבא) אבל בבית רשום לי בדיוק כמה היא אכלה ומתי היא נולדה והתנשלה והכל יש עוד חיות שאני יכול לתת לה לדוגמה אפרוחים..?

zagee

New member
יש מצב אבל זאת לא השאלה

השאלה היא אם פיתונים מתכדרים בכלל אוהבים אפרוחים, ביצים וכ'ו ואם מישהו ניסה פעם לתת להם כזה דבר?

רן333

New member
אני מכיר מגדל שמאכיל את הפיתונים

המתכדרים שלו באפרוחים. יש לזה יתרון מסוים: מדובר במזון זול מאוד. אבל מצד שני, ישנם לפחות שני חסרונות בולטים: 1. נדמה לי שהטרף הזה מזין הרבה פחות מחולדות. 2. מהניסיון שהיה לי עם האכלת פיתונים בורמזיים בעופות - כשנחשים ניזונים מטרף כזה - ההפרשות שלהם מסריחות יותר בצורה משמעותית. על האכלת פיתונים בביצים לא יצא לי לשמוע. בסה"כ - כשמדובר בפיתונים מתכדרים - אני מעדיף להאכיל בעכברים וחולדות.

zagee

New member
תודה רבה רן

כנראה שהיא תתחיל בצום רק אני מקווה שזה לא יפגע לה בגדילה

Itamar Levy12

New member
אל תדאג אמר הדג../images/Emo2.gif

לא רן

למעלה