אני לא יודעת אם כאן זה המקום

לות

New member
אני לא יודעת אם כאן זה המקום

אני חיילת ומאז שהתגייסתי אני מרגישה שחסר לי משהו. נפשית. לא פיזי, ולא חומרי. תהיתי אם כדאי לי להתחיל לעסוק באומנות לחימה מסוימת. . אני לא מבינה בסוגים, אני מחפשת משהו שמשלב בין מטידציה ללחימה, יש דבר כזה? אני לא מחפשת משהו שיחזק אותי (רק) פיזית. אני ממש מקוה שהבנתם, תודה.

crane

New member
למה חשבת דווקא על אומנות לחימה?

אם החסך שלך הוא רוחני, את יכולה ללכת ללמוד יהדות, זן, סופיזם וכו'. מדוע את רוצה ללמוד לחימה?

crane

New member
השאלה היא איזה חסך רוחני את מרגישה

רוחניות היא מושג מאוד חמקמק, ויתכן שההגדרה שלך אליו שונה מזו של מישהו אחר. בכל מקרה, שיטות שנהוג להתייחס אליהן כמחזקות את הגוף וגם את ה"רוח" (שוב, תלוי איך את מגדירה את המושג, מכאן הגרשיים) הן יוגה וצ'י גונג (צ'י קונג). אלה לא אומנויות לחימה. בד"כ אומנות לחימה נסובה סביב נושא הלחימה. אם זה משהו שאת לא מעונינת בו, אז לדעתי אחת שהשיטות שציינתי כאן ובהודעה הקודמת יתאימו יותר. אני באופן אישי מסתייג מהניסיון למצוא רוחניות בא"ל.

כאן זה המקום

את מוזמנת לבדוק אצלנו, קונג פו וין צ'ון: אתר: www.wingchun-il.com ולקבל עוד פרטים בטלפון: נועם 052-4327040 קונג פו יעיל ולחימתי, שכרוך יד ביד בצ'י גונג ומדיטציה.

ש מים

New member
מאוד ממליץ!

על נועם ועל הווינג-צ'ון של איגור/נועם.

promoteus

New member
אייקידו

שלום לך לות, מהבנתי את דברייך את מחפשת אומנות לחימה בעלת בסיס רוחני חזק שמשלבת הרמוניה נפשית תוך כדי תרגול גופני ובכך למעשה עוסק האייקידו. האייקידו הינו באופן כללי זרימת אנרגיה(קי)הרמונית(איי)בין גופים על מנת ליצור הכרעה במידת הצורך ולתרגל את הגוף והנפש(במקרה היותר נפוץ וטוב...). האימון בדוז'ו בו אני מתאמן שם דגש על שלווה והרמוניה נפשית תוך כדי תרגול האייקידו על מנת להשתפר מנטלית וגופנית. האייקידו הינו כמובן אומנות לחימה והוא עושה שימוש בהטלות ושבירות (רק כשאין ברירה...)תוך כדי עבודה מעגלית על מפרקים ובריחים.זוהי לא אומנות לחימה ספורטיבית וככזאת לא נערכים בה קרבות. ההתפתחות הינה בעיקרה מנטלית(כמובן שגם בפאן הלחימתי) אולם מאידך ישנו שיפור גופני די ניכר,הן בגמישות הן בחיזוק המפרקים ובנוסף בסיבולת אירובית(בחלק ניכר מהשיעורים). צירפתי לך קישור לדוז'ו בו אני מתאמן במידה ואת מעונינת(גבעתיים,ת"א) www.aikidolife.co.il במידה ויש לך עוד שאלות על אייקידו אשמח לענות יום טוב ובהצלחה במציאת הדרך ירון

amir_aikido

New member
נסי אייקידו

שימי
חלק מהמורים לאייקידו עשויים להתאים לך אחרים, לחלוטין לא. אישית אני לא חושב שנכון להמליץ לאחרים בקטע הזה כשהמדובר בחוסר נפשי. רק את תביני איזה מורה ממלא לך את החלל. אגב, בהחלט יתכנו מורים לאמנויות לחימה אחרות שימלאו את החלל באופן לא פחות ממורים לאייקידו. לדוגמא מורה מסוים לג'ודו וזן עליו שמעתי שיש לו תלמידים כאן. אמיר

Boogieman

New member
אני בהחלט מבין אותך.

גם בשבילי א"ל זה צורך, ואת השילוב של הפן הפיזי והרוחני לא משיגים בנבירה בספרים, וגם לא בחדר כושר. אני בהחלט ממליץ על אייקידו (אבל אני משוחד). אגב מדיטציה, זה משהו שמשתלב בכל דבר שבכוונתך לעשות טוב, אל תחפשי שיטה שבה יש התייחסות מובנית למדיטציה אבל כן תלכי על שיטה שמתייחסת לעניינים "רוחניים" (לא סובל את המילה הזאת) ולא לשיטה שמלמדת רק "הגנה עצמית תכל'ס". בהצלחה.

promoteus

New member
נכון זה דבר יחסי../images/Emo17.gif

לעניות דעתי אין שום בעיה להמליץ על מקום מסוים בהתאם לדרישת הכותב,כל עוד לא נעשה הדבר באגרסיביות ובא כתגובה לשאלת הכותב בנושא. כמובן שכל אדם יכול לדעת באופן ספציפי אילו מים ימלאו את מעיין הנפש הפרטי שלו,אם בעשייה או בתאוריה,אך חוות דעת מאחרים יכולות לעזור במקרים כמו אלו יום טוב ירון

ננדין

New member
../images/Emo45.gifאין כל רע בלהציע מקום מסויים

כל עוד ההצעה נעשת בצורת מנומסת וראויה...

Talia E

New member
אני התחלתי ללמוד ממש חודשיים

לפני הגיוס את אמנות היכולת, שהיא קונג-פו ללא החלק של אמנות הלחימה (זאת מפני שאז המורה שלי עדיין לא לימד קונג-פו
). הלימודים עזרו לי ללא שום ספק עם הדברים שהתמודדתי אתם בצבא, הן באופן ישיר (ממש השתמשתי בלימודים שלי לשיפור פרמטרים בשירות הצבאי שלי ותרגלתי תוך כדי השירות: תקשורת עם אנשים, שיפור מצבי הרגשי, בריאות הברכיים שלי...) והן על-ידי מתן תחושת משמעות לזמן הזה. אני בהחלט ממליצה לך לעשות שיעור ניסיון בשמבאלה

למעלה