אני לא הולכת לוטרינר יותר!!!

yaelofer

New member
אם יש 8 נפשות בבית וקשה לשמור על נפש נוספת

(הכלב), אז לא לוקחים כלב. כלב זה אחריות ואם לא מסוגלים לקחת אותה אז גם לא לוקחים כלב !

אוי באמת

לא לקחתי בחשבון שמישהו ינסה להרעיל אותה!!!
זה כמו שעכשיו אישה בהריון תפיל את התינוק כי מישהו מתחיל לאיים על המשפחה...
צריך להתמודד אבל אני פשוט מסבירה שזה קשה.

yaelofer

New member
לדעתי התשובה שלי כן במקום.

אם התירוץ לאי שמירה נאותה על הכלבה היא העובדה שיש 8 נפשות בבית, אז בהחלט היה צריך לחשוב על זה מראש.
(גם יכול להיות מצב שיש 20 נפשות בבית אבל יש מסוגלות להכניס כלב וזה אומר נטילת אחריות מלאה, אז כן לקחת כלב.)
ולא מדובר רק בהכנסת כלב.
גם משפחה שרוצה להתרחב מבחינת הוספת ילד צריכה לחשוב על הדברים האלה מראש (האם הם מסוגלים להרחיב את המשפחה מבחינת: אחריות, פרנסה, וכו'). יש משפחות שלא מתרחבות כיוון שהן יודעות כמה זה קשה לגדל 8 ילדים, ומסתפקות בילד או שניים או ארבע.

nathaliesh

New member
איפה את קוראת תירוצים? היא עלתה לפורום

להתיעץ ולפרוק, היא מתלבטת מה ואיך לעשות.
היא מטפלת היטב בכלבה - עובדה כבר היה טפול וטרינרי ואפילו כבר היה היום שוטר.

sivi1964

New member
בשלב המיידי כשהיא יוצאת החוצה ללא השגחה

שימי עליה מחסום.

אם הגינה מגודרת היטב,ואת לא יכולה למנוע ממנה גישה לגינה -רק מחסום ייגן עליה מבליעת רעל.
אבל זה כמובן לא פיתרון לסכנה הגדולה שהכלבה נמצאת בה.
פני מיידית למי שצריך!

pandidi

New member
לא בהכרח.

יש מחסומים שמאפשרים מעבר של אוכל בין החורים (שלנו כזה. פנדה מרימה מקלות עם המסחום)
אז גם עם מחסום צריך מאד להיזהר.

הרעל הוא רך מישום מה

מדדתי לה מחסומים אבל הכל זה עם חורים.
היא יכולה להצמיד את המחסום לרעל וללקק.

yaelofer

New member
זה אולי לא פשוט אבל זה אפשרי בהחלט, ועושים

את זה למרות שקשה.
אני כבר 30 שנה עם כלבים והם תמיד תחת השגחה ופיקוח, ואף אחד מהם לא ברח, לא הורעל, ולא סבל משאר בעיות כאלה.

yaelofer

New member
גם ברחוב לידנו כלבים הורעלו כך לפני כמה שנים.

ואפילו אם זה לא נפוץ, העובדה שזה קורה. ולכן צריך גם למצוא דרך שהכלבה והילדים לא יוכלו לצאת החוצה ללא השגחה (סורגים, נעילת חלון, או כל דרך אחרת), וגם להגיש תלונה במשטרה נגד השכנים (אולי להיעזר באתי אלטמן מתל"ל).

ברור

זה גם מסוכן לבני אדם. נניח היא אוכלת רעל ומלקקת את היד לאחד הילדים והוא מכניס לפה ואף אחד לא מודע לדבר.
זה ממש מסוכן. לכולנו כבני אדם ולבעלי חיים.

KallaGLP

New member
אנחנו רק בני אדם ולא יכולים לחזות מראש

את כל המצבים האפשריים בעולם או להתכונן אליהם מראש. אני לא מדברת על המקרה הספציפי הזה, שבו לדעתי יש דרכים למנוע את הגישה של הכלבה לרעל, אלא באופן עקרוני. לפעמים נופלים עלינו מחלות או אסונות חלילה, שאין דרך להתכונן אליהם ושהופכים לנו את החיים.

yaelofer

New member
את צודקת.

לפעמים באמת נופלים אסונות שאינם תלויים בנו (מחלות, תאונות שגרמו אחרים, אסונות טבע, פיגועים, וכו').
אבל יש דברים שכן ניתן לצפות מראש ולהימנע מהם או להיערך בהתאם, במיוחד אם במקרה הספציפי הזה זו לא פעם ראשונה שהשכנים זרקו רעל.

הספתא

New member
אפשר להעיר משהו?

קודם כל- אני לחלוטין משתתפת ומבינה את העצבים שלך, זה נשמע מתסכל ומרתיח במיוחד.
מהצד נשמע שיש דברים שאת כן יכולה לעשות כדי למזער נזקים-
- אם את לא יכולה להשגיח ולדאוג שהיציאה לגינה תהיה סגורה- סגרי את הכלבה בחדר מוגן. במקומך לא הייתי מאפשרת גם לילדים לצאת לשחק בגינה שורצת רעל- זה עלול להיות אסון.
- אל תשלימי עם העובדה שהשכנים זורקים לך רעל לחצר- את הכספים שאת משקיעה בביקורי החירום לווטרינר עדיף לך לתעל למצלמות, אפילו מצלמות אינטרנט/לפטופ פתוח/אייפון יכולות לעשות אחלה עבודה, עם העדויות שתאספי תוכלי לגשת למשטרה או להרתיע את השכן שיתפס. קחי בחשבון שהיום זה רעל עכברים ומחר זה יכול להיות משהו נוראי אחר, נשמע שיש לכם שכן אכזרי שמסוגל גם להעלים את הכלבה או להרוג אותה בלי "התחכמויות" בדרך. זה גם יכול להיות רעל שיהיה יותר זמין לילדים שעלולים להפגע.

אני מקווה שהבהרתי שהדברים נכתבו מתוך רצון לסייע ולא מתוך ביקורת, משתתפת בתסכולך המרתיח

מבחינתי זה נסיון לרצח

אולי זה ישמע האשמה חמורה אבל זה ממש ככה.
אני באמת אברר מחירים של מצלמות.
לא להאמין שיש אנשים עם כזה רוע.

nathaliesh

New member
כמה דברים

ראשית טוסו לוטרינר.
אין משחקי אגו כשמדובר בהרעלה.
אני מבינה את התסכול וכדומה אבל מה ז"א "אין לך כח"? טוסו לוטרינר!

אני מבינה את הקושי שלך לשלוט על ילדים רכים. מציעה שבנתיים תתחמי אותה בחדר. זה לא פתרון אידיאלי אבל לפחות עד שתרגעי ותמצאי פתרון יותר טוב זה ימנע ממנה לעבור הרעלה נוספת.

דיברנו עם הוטרינר

אין טעם לגרום שוב להקאה אז נגיע מחר לקבל עוד כדורים.

השוטר הגיע והוא עבר איתנו בין השכנים לדבר איתם "ביפה" קודם כי אין לנו חשוד ספציפי.

הוא אמר "אם עוד פעם אחת זה יקרה הוא יצלם את זה ובינתיים הוא העביר את זה לקצין והם לוקחים את זה ברצינות"

אבל מה אני אחכה לפעם הבאה שיזרקו?? ועד אז? אני אתחום אותה?
אולי באמת נקנה מצלמה ונקווה שהמצלמה בשילוב השוטר ירתיע אותם
למרות שאני לא מאמינה שמי שמסוגל לזרוק כ"כ הרבה רעל יפחד מזה.

nathaliesh

New member
אז אם ככה פעלת נהדר

יש מצב שהשוטר יפחיד אותם, לא הייתי קונה אלפי שקלים על מצלמה כרגע.

את יודעת איפה נזרק הרעל שהיא אכלה?

הייתי תוחמת אותה כרגע כמה ימים רק בבית/ נאמר בחדר ספציפי עם יציאה לחצר בהשגחה בלבד, שלך או של בעלך. רואה אם הם זורקים שוב.

לא הייתי לוקחת סיכונים.

למעלה