אני יודע שזה נשמע הזוי אבל...

mkuriel

New member
אני יודע שזה נשמע הזוי אבל...

אני בן 26 ורק עכשיו גיליתי שיש לי ADHD כשגדלתי הייתי עצלן לפי המורים וההורים שלי ובמקום טיפול חטפתי צעקות ומכות.... גיליתי את זה לאחר 2 סמסטרים בלימודים ועכשיו אני על תנאי שם אני ממש לא רוצה לעוף מהלימודים שיתפתי אותם במצב שלי אבל למרות זאת אני על תנאי עכשיו איך אני יכול להתמודד עם זה כי אני מרגיש שאני לא יכול לשבת ללמוד אני יודע שאני חייב ובמקום כול שהוא אני רוצה מאוד ואני יודע מה יקרה אם אני לא אשב אבל אני לא מצליח בכלל ... הייתי אצל רופאים של קשב וריכוז מה שקיבלתי היה רטלין זהו כול שאר התרופות (גינקו אומגה3 ) לא הרגשתי שינוי כלל שלקחתי אותם רק רטלין עזר לי אבל אני לא מעוניין לחיות על תרופות יש דרכים להרגיל אותי לחיות לפיהם ?.... לא יודע ממש מה לשאול אבל מה אני יכול לעשות כדי להתחיל לשבת ללמוד מה??? אני ממש לא רוצה להיכשל שוב ואני גם לא יכול ... כול מה שתציעו כאן אני אנסה כול שיטה כול דרך תודה מראש MKURIEL

סוס אש

New member
עלות - תועלת

אתה צריך להחליט אם אתה מוכן לשלם מחיר כדי לקבל תמורה. ככה זה , בד"כ אין ניסים ואין מתנות חינם.

05 מיכל

New member
בא לי לשאול מה כל כך הזוי

הרי זה סיפור מוכר לגמרי, אבל אני יודעת שההרגשה שזה הזוי או החשש שזה יישמע הזוי בכלל לא בא ממקום הגיוני. זה בא מכל השנים שאמרו לנו שאנחנו "לא מספיק רוצים", שאנחנו מחפשים תרוצים, וכו'. וכיוון שלא היתה לנו תשובה על כך, השתכנענו בעצמנו בכל מה שאמרו עלינו. וכשגילינו את הADHD גילינו הסבר לפרדוקס של חיינו, ועצם קיומו של הסבר, עם כל ההקלה ב"אשמתנו", נראה לנו כמו לוקסוס שלא מגיע לנו. אז עוד פעם, כדי להזכיר לעצמנו: אנחנו לא אשמים, אנחנו כן רוצים, זה לא תרוץ, זה לא הזוי! זה אנחנו, ועם זה אנחנו מתמודדים. כן, גם אתה MKURIEL.

aviy009

New member
קודם כל אין שום דבר רע בלקחת רטלין

אני לוקח אותו רק בזמן שאני לומד, הדבר לא יצר בי לא תלות ולא נעליים. זו נהפכה להיות אחת התרופות המושמצות וחבל כי היא יכולה לעזור להרבה מאוד אנשים (תחת שימוש מבוקר כמובן). מעבר לזה, אני אישית כשאני לומד מעדיף לא ללמוד בבית. בתי קפה, פארקים, גנים ציבוריים ואפילו באוטו. כל מקום בו לא יהיה לי לאן לברוח (טלויזיה, טלפון וכו'). תנסה בעצמך, תראה מה מתאים לך. עוד פתרון יכול להיות למידה עם עוד אנשים או עם קואצ'ר (הדבר זוכה לאהדה רבה אצל הורים לילדים לא יודע כמה זה אפקטיבי אצל מבוגרים אבל שווה לנסות). בנוסף, כדאי לך לבדוק באמצעות אבחון אם לא מגיעות לך הקלות בדרכי היבחנות למיניהם עקב ליקויי למידה שונים שלרוב נלוות להפרעות קשב. באוניברסיטה שאתה לומד בה סביר שיש יחידת אבחון או גוף חיצוני שעושה את האבחונים עבורם, שווה לבדוק ואפילו להוציא כמה שקלים (המחיר אמור להיות מסובסד) בשביל זה. גם שק מצב רוח טוב וגישה חיובית יוכלו לעזור
בהצלחה.

למעלה