אני חדשה וצריכה עזרה

אני חדשה וצריכה עזרה

היי אני אמא לילדה בת 17 באוקטובר . שנה שעברה היא עשתה בעיות בבית ספר ובסוף הוציאו אותה מהלימודים השנה היא החליטה שהיא לא רוצה ללמוד . היא לא רוצה ללמוד ... מה אני יכולה לעשות במצב כזה?? האם יש חוק שיכול לגרום לה ללמוד ?? מישהו שיכול לעזור במצב כזה??

ButtercupA

New member
ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

לבן שלי היו שני חברים שבית הספר לא הסכים שימשיכו בלימודים והם הלכו ללמוד בבית ספר אקסטרני. ככה לפחות הם עשו חלק מהבגרויות.

המשך

תודה על ההתיחסות.. גם את לזה היא לא מוכנה ללכת... יש לי שאלה אם היית באותה בעיה שלי איך היית מתמודד??

ButtercupA

New member
הייתי רוצה לדעת מה התוכניות של הבן/הבת

מה היא מתכננת לעשות? להיות בבית? למצוא עבודה?

המשך

אני רוצה לציין שאני גרושה ואין אבא בסיפור. יש לה אחות שחיה עם אבא שלה והיא לא בקשר איתה. היא כול היום ישנה בקושי יוצאת ובקושי יש לה חברות.. היא כול היום בחדר רק היא יוצאת זה לשירותים ולאכול ומקלחת. אם היא כבר יוצאת זה גם כדאי להציק הכוונה שהיא יכולה לנשק 100 פעם בדקה וזה נמאס באיזה שלב. לילדה לא חסר כלום בחיים יש לה הכול. היא לא משתפת אותי בדברים כמה שאני מנסה לא עוזר כי היא באנטי כול הזמן.

ButtercupA

New member
זה נשמע שהלימודים הם רק צורה אחת של

הבעיה, ושהבעיה הרבה יותר עמוקה ויש צורך בטיפול שורש רציני. אני הייתי מציעה לך הדרכת הורים, כי נראה שאת צריכה ללמוד איך להתמודד איתה.

נומלה

New member
את צריכה לברר ברשויות החינוך

באזור מגורייך. נדמה לי שהחוק היום הוא 12 שנות לימוד (אולי אני טועה). בכל מקרה את זו שמאפשרת לה להיות בחדר ולא לעשות כלום. אם תעמידי מולה את ההכרח לעבוד או ללמוד ולא תאפשרי לה להיות כל הזמן בחדר. נראה לי שאת צריכה עזרה מקצועית להשליט סמכות הורית. דברי עם רשויות הרווחה או החינוך באזור מגורייך.

פלגיה

New member
החוק הוא 10 שנים

חוץ ממספר מצומצם של יישובים בעלי אחוז נשירה גבוה.

פלגיה

New member
אני בטוחה שלא

אפילו קראתי את זה אתמול במעריב. הוחלט להאריך - היישום נעשה בהדרגה.

AYELET1

New member
בנוסף, גם אם יהיה חוק חינוך חובה 12 שנים

זה לא חוק לימוד חובה. בגיל מסויים אין טעם להושיב בכח בביה"ס (אלו כבר מזמן אינם לימודי יסוד) ויש לתת בחירה - לימודים או עבודה. אבל לא בטלה.

נומלה

New member
טוב - הידע שלי מהרשת בלבד.

מה שתגידי מקובל עלי. בכל מקרה לא הייתי מסכימה לסידור של "לא עושה כלום".

AYELET1

New member
מה שאת מתארת - שינה ממושכת , נשמע

כסוג של דכאון. אינני מומחית אבל הייתי מתייעצת עם פסיכולוג. לאחר ברור ובדיקה עם איש מקצוע, ואם הכל תקין לא הייתי מסכימה להחזיק טפילה אצלי בבית. או לימודים או עבודה.

AYELET1

New member
כתבתי לך - דבר ראשון הייתי תייעצת עם פסיכולוג

אם הכל בסדר לא הייתי מסכימה לבטלה. וזה יכול להגיע גם עד סנקציות.

למעלה