אני במשבר!

חנישי

New member
אני במשבר!

אני בהפוך מכם מתה לילדים,והרבה...אך שלא רוצים יש וכשרוצים אין.אני שנה מנסה ואתמול קיבלתי.ואני במשבר מטורף.החלטתי להצתרף אליכם מרוב יאוש.אני יומיים בוכה.מה יהיה איתי?והיום עוד חברה סיפרה שהיא בהריון.דיייי!עזרה...

luliy

New member
יכולה להבין אותך../images/Emo201.gif

זה בהחלט לא קל. אני לא יודעת אם את עוברת טיפולי פוריות, אך חברה שלי עברה את זה... ואחרי מספר נסיונות כושלים החליטה להפסיק, לעשות פסק זמן ו.... בדיוק אז... נכנסה להריון. נורא קל להגיד, ואין לי מושג איך עושים את זה , אבל אומרים שמרפים מהלחץ יש סיכוי גדול להיקלט. שולחת לך חיבוק גדול, ומאחלת לך המון בהצלחה

חנישי

New member
תודה מתוקה.אני לא בטיפולים.

בעלי אמור לעשות בדיקת זרע.אוווף.בוכיה כולי!

אפשר להגיד לך משהו בעדינות?

מה שכתבת כאן הוא דוגמא לתגובות שיכולות להוציא מהדעת מטופלת פוריות. במקרה הספציפי מדובר במישהי שעדיין לא מטופלת. אבל אם הייתי מדרגת את התגובות של אנשים בסדר "פופולריות", זו בטח היתה זוכה במקום הראשון. איכשהו תמיד מישהו מכיר מישהי שברגע שנרגעה נכנסה להריון. מעבר לזה שבסאב-טקסט זה מטיל את האשמה על המטופלת (בגלל שאת לחוצה זה לא מצליח. תרגעי), איך חברה טובה שלי אמרה - על הביציות שלי שבצלחת הפטרי הלחץ לא מהווה גורם משפיע. אז אם שאלת למה נשים מסתירות - זה מהווה דוגמא מצוינת. כי אחרי תגובה כזו, יש לך שתי אפשרויות - לחייך חיוך עצוב ולהנהן, ואחרי כמה פעמים להפסיק לספר, או להסביר לעומד מולך למה הלחץ שלך לא מהווה גורם משפיע. במה לדעתך מרבית הנשים יבחרו?

אני מניחה שזו הסיבה שלולי הוסיפה כמה סייגים

לאמירה הזו. הרי בסופו של דבר - מה עוד אפשר להגיד בפורום באינטרנט חוץ מאשר לנסות לעודד, להרגיע ולהגיד שיהיה בסדר? זה לא בדיוק הפורום שבו אפשר למצוא נשים עם עצות יותר מעשיות בנושא הזה. ולחנישי - שיהיה בהצלחה!

luliy

New member
תודה איילונת../images/Emo45.gif

לא היתה שום רמיזה בהודעה שלי לגבי אשמה של המטופלת. רציתי סה"כ להגיד שלמתח ולחץ ( ובטח ובטח בטיפולי פוריות, איך אפשר שלא??) יש השפעה מן הסתם על הגוף. וגם כתבתי שנורא קל להגיד את זה, אבל זה יכול לסייע.(וגם אין לי מושג איך עושים את זה) נתתי את הדוגמא של חברתי שכאשר היא הרפתה (רצתה כבר לוותר) היא נכנסה להריון. אני לא מתיימרת להיות מומחית במתן עצות לנשים שיש להן קושי להכנס להריון עם או בלי טיפולי פוריות. אולי זה לא סייע לחברתך, אבל לחברתי כן. וכן, לפעמים העצה של "תהיי רגועה ותכנסי להריון" עוזרת.

תהיי רגועה

לולי, לא על מנת להתווכח איתך, אבל משהו "קפץ לי". כשאני לחוצה / עצבנית, הדבר הכי גרוע לומר לי הוא "תרגעי", או "קחי בקלות". זו האמירה הכי מעצבנת שקיימת, כי היא מבטלת את הרגש הלגיטימי שלי ומזלזלת בו. לכן אני נוטה לייעץ לאנשים שלא לומר דברים כאלה לאדם שצריך להרגע. "תרגיעי!" זו לא אמירה מרגיעה.

luliy

New member
יכול להיות

אולי בחירת המילים לא נכונה , אבל הכוונה ברורה.

../images/Emo201.gif

אני לא יכולה להציע לך הרבה יותר מאשר
עם כל הניגוד בין המצב שלך לפורום הזה, אני רואה שבחרת לפרוק את התסכולים דוקא פה, ואת לא הראשונה. היתה פה מישהי במצבך שמצאה פה סוג של נחמה. אם זה עוזר באיזושהי צורה, אז אנחנו כאן. מצרפת לך שוקו וירטואלי להמתקת היום

Indie62

New member
הדלת פתוחה

ואכן יש פה חברה שמוצאת כאן פורקן בצורה של להבין שילדים הם רק חלק מן העולם ויש אפילו אנשים שעבורם העולם הוא שלם יותר בלי ילדים משלהם. זה לא מי יודע מה מפחית את הכמיהה אצל מי שהיא קיימת אצלו, אבל זה בהחלט נותן איזו שהיא פרספקטיבה. אני מניחה שאת חברה במקביל בכל הפורומים הכוללים אנשים במצב דומה לשלך, והם בוודאי מספרים לך שבסופו של דבר כמעט כל מי שרוצה בכך תזכה להזיק ילד משלה. בנתיים מחזקת אותך ומזכירה את מה שקל לפעמים לשכוח - שעד שיגיעו ילדים העולם עדיין מלא בדברים נהדרים אחרים שאפשר לעשות ולחוות.

kaparu

New member
נראה לי שקראו לי, לא?!

גם אני נכנסתי לכאן למרות שאני רוצה ילדים ואף עושה הרבה כדי שיגיעו. לא חיפשתי כאן נחמה או משהו כזה. נכנסתי כי באופן כללי האמונה שלי היא שכל אדם צריך לעשות כרצונו ואני מאוד בעד לייצר חברה שבה גם מהלכים שנראים "חריגים" יקבלו לגיטימיציה. הנשים כאן (וגם הגברים, כמובן) נראו לי אמיצים, מדהימים, מיוחדים. ועם הזמן מצאתי גם את הנחמה. יש פה אנשים שלמים, רגועים, שחיים חיים טובים ומלאים....בלי ילדים. ולאט לאט התחלתי לראות גם את החיובי בכך שאין ילדים. זה לא אומר שהפסקתי לרצות, אבל זה אומר שקצת יותר קל לחיות עם העובדה שזה לוקח יותר זמן מלאחרים. וגם כשיהיו לי ילדים
, אני אמשיך להילחם למען חברה שבה כל בחירה היא לגיטימית.

למעלה