אני בלחץ נוראי!!!

אני בלחץ נוראי!!!

בשבוע שעבר סקירה ראשונה התגלה מוקד אקוגני חדר שמאל בליבה של הבובינה שגדלה אצלי. הרופא אומר שאין מה לדאוג ושלא נילחץ, זה ברוב המקרים שום דבר וזה נעלם בהמשך ההריון אך בכל זאת שלח אותי לאקו לב עובר. הבעיה היא שעכשיו אני משתגעת מה עושים? מישהי עברה את זה? הרואפ אומר שהוא עשה בדיקה בדיוק כמו שהקרדיולוג יעשה והוא לא רואה בעיה אבל הוא מחוייב לשלוח אותי לאקו כי אלו התקנות. הבעיה היא שעכשיו לא נדע אף פעם שהכל בסדר עד הסוף בעצם. איך אני יכולה להיות בטוחה שהבייבי הקטנה שלי בסדר הרי אם הקרדיולוג יגיד אותו דבר כמו הרופא נשים אז מה בעצם הוא תרם? הלא הם לא יכולים להיות בטוחים אופ אני משתגעת ובגלל זה ההודעה שלי בטח לא הכי ברורה בעולםםםםםםםםםם

גם לנו היה בסקירה הראשונה

לא נורא בכלל!!! אין מה להילחץ. זה קורה לא מעט וברוב המקרים זה עובר עד הלידה לנו, כבר בסקירה השניה זה נעלם - פעם חשבו שיש לזה קשר לתסמונת דאון - היום יודעים שלא אז בלי לחץ

../images/Emo24.gif מה שאני ממליצה זה לחפש קרדיולוג

שמומחה באקו לב עובר (אני חושבת שזו ההתמחות - נכון?) גם אם צריך לשלם פרטי...
אין סיבה שתמשיכו להסתובב לחוצים ועצבניים זה לא טוב לך ולא טוב לעוברית

הרגעה..../images/Emo24.gif

גם לבת שלי (כיום בת 5) היה אותו הדבר ושלחו אותי אחרי הסקירה הראשונה לאקו לב שזו בדיקת אולטרסאונד פשוטה ולא מפחידה ושם בעצם רואים אם ה"ממצא" לא פוגע בתיפקוד הלב - רוב הסיכויים ממה שאני שמעתי מאחרים וממה שחוויתי בעצמי - באמת הכל תקין אז אל תילחצי יותר מידי ואם האקו לב יוצא תקין אז הסירי דאגה מליבך !!!! בהצלחה| ותעדכני

כן הבעיה היא שאני קוראת כל הזמן

שזה קשור לתסמונת דאון אז ככה שגם אם האקו לב יוצא תקין זה עדיין לא מסיר את החשש לגמרי. אופפפ אני חושבת שאני אשתגע בסוף והכי מעצבן שזה כל כך לא מתאים לי להילחץ אני בד"כ מאוד רגועה אבל הפעם בעלי הצליח להעביר את הלחץ שלו אליי

polinomialy

New member
אין מה לדאוג

באחוז גדול מאוד מהסקירות המוקדמות מוצאים מוקד אקוגני בלב. לרוב עד הסקירה המאוחרת זה כבר לא שם. גם אם בסקירה המאוחרת זה עדיין נמצא זה לא מעיד על שום דבר בעייתי. אם כבר גילית את זה ואת לחוצה אז כדאי להמשיך מעקב קפדני יותר, אבל בשלב זה האקו לב הוא יותר בשביל כסת"ח לרופא מאשר כל דבר אחר, כי כאמור - רוב הסיכויים שזה יסתדר מעצמו תוך כחודש. בהצלחה.

אני אישית..

גם בהריון הראשון וגם בנוכחי עשיתי מי שפיר וכבר היו פה דיונים סוערים לגבי בעד או נגד אבל אני כדי להיות שקטה החלטתי לעשות מי שפיר (ממש בלי קשר לממצא האקוגני שדרך אגב התגלה רק בסקירה השניה ולא בראשונה - עכשיו נזכרתי..) בדיוק בשביל הענין הזה שאי אפשר להיות בטוחים כי כל הבדיקות הן בעצם בדיקות "סקר" ואני אוהבת ללכת על בטוח גם אם יש סיכון כי אני מאמינה שמה שצריך לקרות קורה. בקיצור זה ממש תלוי באופי ובמידת הלחץ שלך. ואחרי הנאום שהתארך - תעשי מה שירגיע אותך ואת בן זוגך וקשה לי להאמין שתמצאי רופא שיגיד לך על סמך הבדיקות ש100% הכל בסדר אפילו במי שפיר הם מסייגים את התוצאה כך שצריך לקחת הכל בפרופורציה כי אין כמעט הריון שעובר בלי בעיה או ממצא.

לילך325

New member
גם לנו אמרו אותו דבר

אצלנו בסקירה הראשונה גילו מוקד אקוגני בלב ואמרו לנו שהממצא הזה, כממצא יחיד, לא מהווה אינדיקציה לשום בעיה ולא מהווה שום בעיה תפקודית. במקרה שלנו היו גם ממצאים נוספים באותה סקירה ולכן עשינו דיקור מי שפיר, שאגב, יצא תקין ב"ה. גםבהריונה של חברה שלי ראו מוקד אקוגני והילדה נולדה בריאה ב"ה (טפו טפו טפו). אגב, מוקדים אקוגנים נוטים להיעלם במהלך ההריון. הרופא שעשה לנו את הסקירה הוא אותו רופא שעשה אקו לב בשבוע מתקדם יותר, כך שאני לא חושבת שיש איזו בעיה עם זה. בכל מקרה, אם את מעונינת ללכת לקרדיולוג ילדים, שמעתי הרבה המלצות ודברים טובים על ד"ר בירק בשניידר. את יכולה להתייעץ גם בפורומים מקצועיים בנושא קרדיולוגיית ילדים: http://www.beok.co.il/SelectedForum.aspx?ForumID=173 http://www.ynet.co.il/homenc/1,7340,L-2216-18088,00.html בהצלחה ואל תדאגי, זה באמת ממצא לא מדאיג. תעשי חיפוש בפורום ותראי עד כמה הממצא נפוץ וכולםםם, כל הרופאים אומרים שזה לא מהווה בעיה.

mamtera

New member
גם אצלי מצאו את הממצא הזה לפני מס' ימים

ואם תסתכלי אחורה תראי איך הייתי בלחץ משום מה נרגעתי בימים האחרונים וכנראה שאפילו לא אעשה מי שפיר אבח - אם את בלחץ שזה אולי תסמונת דאון אני חושבת ששווה לעשות בדיקת מי שפיר אני אישית פוחדת יותר להפיל ומקווה פשוט לטוב ספרי איך היה אחרי הבדיקת אקו לב (גם אותה אצטרך לעבור) והפחד והחשש נראים לי טבעיים לחלוטין

למעלה