אני בחור עקשן.. זה ידוע...

אני בחור עקשן.. זה ידוע...

יש לי iFrame
שוב, אותה שאלה משבוע שעבר... יש לי כזה קוד:
<div id="cat_<%=name%>"><iframe ...></iframe></div>​
איך אני יכול לקרוא את ה-ID של ה-Div מהעמוד שפתוח בתוך ה-iFrame? ולנושא אחר וגמרי: איך אני יכול ליצור מצב שכל פעם שיטען דף חדש לתוך אותו iFrame - יקרה משהוא (יקפוץ אלרט או משהוא) מבלי להישתמש באירוע onLoad של הדף עצמו שפתוח בתוך ה-iFrame - אלא מתוך הדף שמדגיר את ה-iFrame כמו בדוגמא למעלה? (השאלה הראשונה יותר דחופה - את השניה כבר עקפתי את הבעיה - אבל פיתרון בשבילה לא יכול להזיק כלל...
בתודה מראש,

זהר פלד

New member
לשאלה הראשונה, אבל זה אולי...

נסה לעשות משהו כמו
parent.parentNode​
אני לא בטוח שזה יעבוד, אבל שווה נסיון.

orimagic

New member
זה לא, אבל... מאחר והID נוצר באופן

דינמי, למה שלא תכתוב אותו גם במקום שממנו אפשר לקחת את זה בקלות: למשל הNAME של הIFRAME או הID שלו. parent.frames[x].name למשל.

aphrodisiac666

New member
או קיי הנה

נתפסתי לזה... אז יצרתי התגמה קטנה שעושה את מה שאתה צריך אין לי כוח להסביר את הכל שם (אין שם מה להסביר) אז פשוט תציץ בקוד. זה קובץ ZIP עם סיומת GIF - תשנה את זה כמובן

aphrodisiac666

New member
ככה

תפתח את ההודעה קליק ימין על התמונה עם בה-X בחר בPROPERTIES שם תעתיק את URL - ADDRESS של "התמונה" תעשה לר PASTE לתוך ADDRESS BAR של אקספלורר וקדימה ...

אבל אבל אבל...

הוא לא נתן לי את האופציה הזאת בכלל כי התמונה לא עלתה...
בכל אופן - עד שהצלחתי גם ארטור הסביר... לא משנה. מתחבא איפה?

אז ככה:

קודם כל - תודה על ההשקעה
לפי מה שהבנתי, מה שעשית זה בעצם לקלוט לתוך X את כל התגים iFrame בעמוד העליון, לחפש מתוכן של מי הכתובת זהה לכתובת העמוד המחפש, ואם כן - לבדוק מה ה-ID שלו. אבל מה אתה עושה במקרה שיש לך עשרים iFrames בתוך אותו עמוד, ושהפעולה הזאת צריכה להיתבצע כל פעם שניטען עמוד לאחד ה-Iframe בעמוד? זה יכביד על האתר בטירוף, לא? אגב, יש לי תיקון קטן, הכוונה הייתה לא איך אני מוצא את ה-ID של הפריים אלא של ה-parentElement שלו... אבל זה רק תיקון קטן בשורה ככה:
alert(x.parentElement.i

aphrodisiac666

New member
אמממ...

אני חושב שפעולה הזאת ממש זניחה במיוחד למחשבים המודרנים עם כל ג´יגות שלהם :))) אין לך ממה לדאוג זה בקליינט סייד :))

כי הוא לא ממש נוצר באופן דינמי...

כתבתי את זה כדי להמחיש שה-ID משתנה כל הזמן. למעשה, זה פונקציה ב-JS שיוצרת כמה אובייקטים ולכל אחד נותנת ID שונה...

שיט!

פעם ניסיתי את זה כבר - וזה לא עבד לי. עכשיו ניסיתי שוב לפני שאני אומר לך שזה לא עובד - וזה כן עובד!! תודה

למעלה