אני בא הביתה מהדרך, מדליק לי אור...

אני בא הביתה מהדרך, מדליק לי אור...

ובכן שבתי אחרי שבוע+ בלונדון ולפני שאני מתחיל את הדיווח המפורט שהבטחתי לג´ודי, אני רוצה לומר דבר ראשון תודה על כל אחולי ההצלחה ודבר שני - זה לא נורמלי מה שהולך פה! שבוע לא הייתי ויש כל כך הרבה חדש שיקח לי עוד שבוע עד שאקרא הכל! ועכשיו לדוח שאני חייב לג´ודי: אז דבר ראשון כמה עובדות על לונדון * הם כל הזמן נוסעים בצד ההפוך - כדאי להגיד להם על זה משהו כי זה ממש מסוכן (בלונדון עצמה הם כנראה הבינו שזה מסוכן כי ליד כל מעברי החציה כתוב לאן צריך להסתכל (כולל חיצים למי מאיתנו שלא מבדיל בין ימין לשמאל) * הם מדברים במבטא בריטי משעשע * הם נשארו שחצנים אימפריאליסטים כאילו עדיין כל העולם שלהם * הם נשארו עם כל גינוני המלכותיות ברמת היומיום - משעשע * "בלונדון אנשים יותר אדיבים" * רק שם הבנתי עד כמה מהתרבות הישראלית היא תוצר של שנות המנדט... ועכשיו לדיווח (כרונולוגי) נחתתי. חיכו לי עם שלט בשדה - זאת לא פעם ראשונה שאני חווה את זה אבל זה משעשע אותי כל פעם מחדש. למחרת יצאתי לטייל קצת בעיר - הלכתי לאיבוד, למעט יום אחד זה היה למנהג שלי - ללכת לאיבוד ברחבי לונדון. העיר הכי מבולגנת שהייתי בה מימי. בצהריים הייתה לי חזרה על העוגב שעליו היה הקונצרט, הגעתי חצי שעה לפני הזמן ודיברתי עם בונה העוגבים שהיה במקום. שאלתי כמה שאלות על העוגב, האם רגיסטר מסוים מגיב מספיק מהר וכו´ הוא ענה שכן, מה שהתברר כשגוי וא"כ הוא הסביר לי שהוא מימיו לא שמע את היצירה מנוגנת כך, וכל כך מהר, זאת יצירה מאוד ורטואוזית של באך, שאלתי אותו איך הוא מכיר את היצירה, הוא הדגים ונאלצתי להיות לא מנומס ואמרתי שזאת מהירות לאימון, לא לקונצרט הממתי אותו. יומיים אח"כ היתה הפתיחה הרשמית, שהיתה בקפלה בתחתית בית הנבחרים, אגף ששייך למלכה, מהאגפים שכתוב עליהם אין כניסה, אבל עם הצגת ההזמנה הרשמית - הדלת נפתחת. שם היה קונצרט הפתיחה ואחריו היתה קבלת פנים רשמית אצל "דובר הבית" מקום ששמור לקבלות פנים רשמיות לראשי מדינות ושגרירים, מתברר שגם לנו. עם יינות טובים ושלל מטעמים מניאטוריים (אבל המון): חצאי ביצי שלו על מצע פריך, רולדת סלמון עם גבינת שמנת, נתחי כבד אווז קטנים שיפודונים וכו´ וכו´ (גפן - סליחה
). יום למחרת נגנתי. הייתי ממש טוב. בחלק מהיצירות אמרו לי שהממתי את השופטים (כשאני מנגן אני לא רואה אותם, והיו בקהל מי שראו את הבעות פניהם) בימים שאחרי הייתי עסוק בעיקר בלשמוע את המתחרים האחרים ולדבר עם חלקם. זה היה עיסוקי למשך היום ובלילה מקומות נסגרים ב23:00 איזו אכזכה! לפחות השגתי כרטיס לCATS (שבעוד שבועיים יורד מהבמה אחרי 21 שנה) ב23:30 - היה גדול! בלב שקט ביחס למה שמתחרים אחרים אמרו וביחס למה שאנשים מהקהל אמרו (נגשו אלי מיוזמתם וברכו) הייתי אחד הטובים ביותר. התוכנית הכי טובה בכל מקרה ואחד הביצועים הכי מקוריים (וטובים) למי שעדיין לא הבין - לא עליתי לגמר שיהיה באוגוסט. החלטת השופטים היתה תמוהה ביותר, לא תאמה לפחות חלק מחוקי התחרות והשאירה את כולם (מתמודדים, קהל ואפילו אנשים מארגון התחרות - כמו המזכירה הרשמית) בהלם (ואכזבה כמובן). היו שנגשו אלי א"כ מהקהל והביעו את צערם ומורת רוחם ולפחות אני יודע שעשיתי עבודה טובה ושיש מי שמאוד הרשמתי אותם. היו גם מי שבקשו את התוים של יצירה שלי שנגנתי בקונצרט - זה גם כייף. ועכשיו - הלאה!

judyr

New member
עוגבייייי

וולקאם באק
(סוף סוף מישהו מתייחס אלי בבית הזה....) אהבתי הכל חוץ מהכבד אווז... ולא בגלל הדיאטה

ג´ודי, מז´תומרת סוף סוף משהו מתיחס

ואני לתומי חשבתי שאת הנסיכה הלא מוכתרת של הפורום! או לפחות אחת מהן
ו... מה את לא אוהבת כבד אווז?!

Gefen

New member
תופס....תראה לי מי אלה השופטים..

ואני אראה להם מה זה..

Yaniv-DC

New member
טוב, תקשיב.

מסתמן ביקור מלכותי שלי בלונדון ב-23 במאי (טפו טפו טפו). שלח לי כתובת של השופטים, נעמיס עלינו את מויש, נלך אליהם ונראה להם מאיפה משתין הדג (מהבולבול שלו?
) יניב

נו באמת יניב!

חשבתי שזה ידוע שהדג משתין מפתח שנמצא מאחורי סנפיר השת.
איזה מזל יש לך שהשופטים היו מהרבה מדינות, אחרת היית צריך לקחת אתך קרפיון ללונדון

Gefen

New member
יופי של דו"ח כתבת לנו..

ממש כאילו היינו שם איתך.. ומהתיאור אתה נשמע כזה איש חשוב...עומדים עם שלט בשדה לאסוף אותך (סחתיין....) לי זה נשמע שהיה לך כיף אדיר ושיצגת את ישראל בכל הכבוד... על כך מגיע לך שתי מחיאות כפיים ו-כל הכבוד!!!
גפן

למעלה