אנחנו בתהליכי גמילה

אנחנו בתהליכי גמילה

בגיל שנה וחמישה חודשים, נראה שההנקה שלנו עומדת להסתיים. הבחירה בגמילה היא שלי. אם היו שואלים את נעם ועדי הם היו מעדיפים לינוק עד לתיכון. אז התחלנו מהנקה כל היום וכל הלילה. בגיל שנה עברנו גמילת לילה ללא ציוץ אחד. פשוט כשהם בכו ניגשנו אליהם, הצענו מים בבקבוק ולא הוצאנו מהמיטה. מסתבר שהם לא היו ממש רעבים ולכן לא נלחמו במצב החדש. אחרי זה עברנו להגבלת הנקות במשך היום. נמאס לי להיות עם ציצי בחוץ כל היום. אז הנקתי כשקמו, כשלקחתי אותם מהגן ולפני השינה. לאחרונה נמאס לי מההנקה בגן. שניהם מתנפלים עלי ואני חייבת להתיישב על הרצפה ולהניק את שניהם בנסיונות נואשים לשמור על הצניעות המינימלית, אז החלטתי שגם עם זה מספיק ודי. כשאני באה לגן אני מעמיסה מיד על העגלה והולכים. למרבה ההפתעה גם פה לא נרשמו מחאות יוצאות דופן. אז בינתיים אנחנו עם הנקה אחרי שקמים ולפני השינה, פרט לימים בהם אני לא בבית כשהולכים לישון ואבא אחראי עליהם. יש לי בעית ורידים רצינית ברגל שמאל. הייתי בטיפול שנפסק כשנכנסתי להריון עם עדי ונעם. כשחזרתי לרופא אחרי הלידה הוא שאל אם אני מניקה וכשעניתי שכן, הוא טען שאין מחקרים על השפעם החומרים על יונקים ולכן הוא לא יכול לטפל בי כל עוד אני מניקה. אז חיכיתי. בזמן האחרון התחילו לי כאבים ברגל וזה לא סתם לא אסטתי אלא גם מציק. אז החלטתי שהגיע הזמן לגמילה מוחלטת. בינתיים אני לא עושה שום צעד דרסטי. בבוקר ובערב אני מציעה פורמולה במקום ובשאר היום אני מציעה אוכל אחר או מסיחה את הדעת (כשאני חושבת שהם לא רעבים). את הגדולה הנקתי עד שנה ו 3 חודשים. נעם ועדי כבר זכו לשנה ו 5 חודשים. נראה מתי תהיה הגמילה הסופית.....

איג3

New member
שיהיה בהצלחה

לא יודעת למה אבל קצת עצוב לי לשמוע, זה אומר שהסתיימה לה תקופה... (מקווה שאני לא מבאסת אותך) את נשמעת מאוד החלטית ושלמה עם העניין, אז רק נותר לאחל שבמאת יהיה בקלות ובהצלחה. אני מחכה גם לגמול אותן כדי שאוכל לחזור לטיפולים. בנתיים כל יום יש תירוץ אחר למה לא להפסיק... אמנם אני מניקה רק פעמיים לפני השינה ובבוקר כשהן קמות אבל, עדיין נורא קשה לי להפסיק. בימים שאני לא בבית בערבים הן נרדמות מצוייין בלי ההנקה, בבוקר קצת יותר קשה. ביום ראשון בעלי ואני יוצאים לנופש שלושה ימים, נראה, אולי זו הזדמנות טובה לעשות את זה... וואי, מצטערת שהלשבתי עליך את צרותיי שלי... וכמובן, רפואה שלמה עם הורידים.

ממה מיה

New member
בהצלחה !

וכל הכבוד על ההנקה הפולה הממושכת ! אצלנו אני מושכת את זה לפחות עד הטיסה, בונה על זה שזה יציל אותי. אם זה היה תלוי בנטע נראה לי שהיתה נגמלת, היא יונקת בבקר כשהיא מתעוררת ובערב לפני השינה בעיקר כי דורון יונק ואני מציעה לה להצטרף, יונקת שלוקים קלים וממשיכה לדרכה. אני תוהה אם מבחינה תזונתית זה מספיק לה או שלהוסיף לה חלב רגיל. (לא טעמה מעולם פורמולה, אז אני לא רואה טעם בלהרגיל אותה כעת). דורון לעומת זאת היה מבחינתו יונק 24 שעות ביממה...

שיהיה בהצלחה

ואשמח לשמוע יותר על איך גומלים לגמרי , במיוחד ילדים מכורים לציצי. גם אצלי אם אפשר היה הם לעולם לא היו נגמלים. אצלי הם בני שנה ו- 9. מגיל שנה ו- 5 גמלתי מהלילה. מהצהריים לאחר שאני חוזרת מהעבודה גמלתי בערך בגיל שנה וחודשיים.כך שכיום אנחנו רק על בוקר ולפני השינה. את הבן אני גם מניקה לפני שנת הצהריים ביום שישי (אני מתקשה להרדים אותו בלי הנקה ואז אין לי בכלל עזרה). הם יכולים להסתדר בלי ההנקה (הייתי 3 לילות בחו"ל בלי שום בעיה לפני 3 חודשים והם חזרו לינוק) אבל כשאני באיזור בבוקר או לפני השינה הם יעדיפו רק אותי. הילדים לא יודעים מה זה פורמולות אבל אוהבים מאוד חלב טרי עם או בלי צ'יריוס. אני גם מרגישה שההנקה זה לא ממש מרכיב תזונתי, במיוחד כשהם אוכלים ממש טוב ומזין במשך היום (טפו טפו). בבוקר מיד לאחר ההנקה הם מבקשים לאכול את מה שאחיהם אוכל ובתיאבון רב

אני פשוט מסיחה את דעתם

מציעה אוכל אחר או חלב כשהם מבקשים לינוק. לשמחתי זה עבר די בקלות גם אצל שיר וגם אצלם. לא יכולה להצביע על מתכון ברור לשכנוע כי לא היו ממש מלחמות.

אני אנסה לעשות זאת בבקרים

עם ההרדמה בלילה אני צריכה שמישהו יעזור לי (הם רגילים לינוק לפני השינה. זה חלק מטקס השינה) כי אחרת השכנים יקראו לקדמן...

למעלה