אנחנו בעידן

אנחנו בעידן

של פחות או יותר אדם מודרני ששואף לחופש ומימוש עצמי איך זה מסתדר עם להיות "עבד" "שיפחה" ואפילו "שולט" ו"שולטת"

New York23

New member
דווקא

עצם היותי שפחה זה מה שמביא למימוש העצמי שלי ולהרגשת השלמות כאילו השלמתי את החלק החסר בפזל גם השפחות צריכה לבוא ממקום חזק מישהו חכם אמר לי על מנת להכנע ולהיות מוכנה לשליטה אני צריכה לשלוט בחיי קודם וזה מאוד נכון אין סתירה בין מודרניות לבין שפחות. אני מאוד עצמאית וחזקה וחלק מזה זה להיות שפחה.

הפאזל... אווו.... הפאזל... ../images/Emo13.gif

בדיוק כתבתי על זה בבלוג
שזה כמו הסמל של יינג-ויאנג.

הולמס 30

New member
והיא הנותנת

דווקא הרצון למימוש עצמי מאפשר לנו להתנתק מהרציות החברתית (הדחף הסמוי או הגלוי לשאת חן בעיני הקולקטיב ה"נורמטיבי") ולתת ביטוי לרצונותינו האותנטיים. חשוב על כך. לו רצית להיות עבד של גבירה לפני חמישים שנה הדבר היה עשוי להביא לתיוגך כ"לא נורמלי" ואף לרצון של החברה ל"טפל" בך באמצעות סוכניה השונים (אנשי רפואה או אנשי חוק). היום הסיכוי שלך לתת דרור למאוויך (גם אם מאוויך כוללים את אובדן הדרור והחירות כלפי אדם אחר) הוא גדול יותר. העידן המתקדם יחסית שאנו מצויים בו נותן חירות ולגיטימציה הולכת וגוברת לנטיה בדס"מית כפי שקורה הדבר לגבי נטיות אחרות (הומוסקסואליות למשל). כך שאין כאן נסיגה אלא קידמה.

מסכימה עם רוב מה שכתבת

להיות "שפחה" "נשלט" וכו' , כאשר זה מרצון זה סוג של מימוש עצמי. משפטנים בכל רחבי העולם מתחבטים בשאלה, האם כשאדם רוצה למכור את עצמו לעבדות ,יש לאפשר לו זאת או לאסור זאת בחוק. חלקם טוענים ש"רצונו כבודו" ואיסור הוא צעד פטרנליסטי. אבל הדעה הרווחת היא שערכים כמו "חירות" או "חיי אדם" הם כאלו שעולים על כל שיקול אחר. דעתי היא , שכל אדם כל עוד הוא לא פוגע באחרים, רשאי לעשות כרצונו. בין אם זה מקובל ובין אם לאו.

Cגלית

New member
מימוש עצמי

כל אחד יכול להיות כל אחד, היום ניתנת האפשרות לבחור, לשנות, לשחק ולהיות כל שתבחר. כל חוויה שאתה בוחר לחוות מלמדת אותך על עצמך. זו בחירה חופשית לגיטימית לוותר על חלק מהחופש במטרה לממש חלומות או תאוות. שולט/ת ראשית שולטים בציווי עצמי, לומדים להציב גבולות לעצמם ובעצם כביכול מאבדים חלק מהחופש שלהם. זו בחירה לגיטימית בדרך למימוש עצמי. אגב, גם היום החופש אינו אבסולוטי ומותנה בתנאים חברתיים כגון- שרות בצבא, תשלום מיסים...

ואני חשבתי שאנחנו בעידן הפוסטמודרני

מכיוון שאנחנו פחות מחויבים לדוגמות ומניפולציות יש למיעוטים תרבותיים <שכמותינו...> במה להשמיע את קולם אפשרות לעבור יותר מזהות לזהות ע"י תפיסת ידע זו או אחרת ובכך לפתח זהויות עצמיות וקולקטיביות. נתינת לגיטימציה למרחב אחד או משנהו,מאפשרת לא את השאיפה אלא את הנשיפה :)

iam11

New member
זו פשוט מאד- בחירה חופשית

מרבית השפחות שהכרתי היו נשים מאד עמצאיות ודעתניות בחייהן הפרטיים, קר בית , לימודים , עבודה. אין סתירה בין הדברים. כשזה נעשה במודעות ומבחירה חופשית יש לזה עוצמה מירבית.

אני מבין שבסה"כ

לכל אחד יש את המגבלות שלו וכל אחד תלוי בעוד אנשים בחיי היום יום ברור לי שגבולות מסוימים דווקא מגדילים לנו את המרחב. אני חושב שאדם למשל הומוסקסואל חלק מהמימוש האושר שלו היה כרוך במימוש המיני שלו כי זה הוא וזה האושר שלו והיום בעולם יותר מודרני הדבר יותר קל. השאלה עם הצורך בשליטה בא מאותו מקום? ואם לא... לאדם יש הרבה צרכים ורצונות ולא תמיד מימושם הוא הדבר הנכון לעשות אפילו שהוא הדבר המספק והכייפי (לא כל מעשה כייפי הוא טוב לי וההפך) אני חושב על התמכרויות אם יש לי נטייה והיה לי הכי כייף בעולם לשחק קלפים אבל אני יודע שזה לא טוב. ללכת עם ההתמכרות יתן לי חופש? הוא להרוס את חיי! שזוהי זכותי המלאה אבל נו אז מה? זכותנו להיות במקומות לא "טובים" אבל זו בחירה הבחירה החופשית? כל אדם זכאי לחופש לכבוד לאפשרות לממש את עצמו השאלה אם זה מה שהוא מקבל בעולם השליטה? (כניראה שכן! והמוח שלי לא בנוי לקבל את זה) ודבר שני נכנסתי לפורום לפני כמה ימים והוא היה מוצף בתמונות אני לא ראיתי בתמונות דבר מושך מעניין לי זה הזכיר איטליז נשים מדממות שתקוע להן כל מיני דברים בבשר או סתם בפוזות משפילות אז מה זה אומר שאני סתם וניל? שבת -שלום!

למעלה