אנחנו אומה מאוחדת כשאמבולנס עובר

נילס23

New member
אנחנו אומה מאוחדת כשאמבולנס עובר

יש דור המייסדים ויש את דור הבנים יש דור שלישי עם תמונות ולחצנים איפשהו בין המר לסוכר,קיים טעם לפגם שם הנוכלים מוכרים את מרכולתם שמאלנים ימניים,ימניים שמאליים דיעות והשקפות כחול הים המיעוט מורם והרוב כאחד העם מנסים לגמור את החודש הבנק הוא המקדש והכסף הוא הקודש כאן,כולם נותנים חסות ואם תסרב תיסגר החנות משועבדים לקפיטליזם בצורת משפחות תחייך,תשלם ותמשיך לחיות כאן,הכישלון הוא היחיד שחרוץ מכורעתינו על סף פיצוץ ייצוא המתבסס על בריחת מוחות והייבוא הוא ניסוי של עירנות הגבולות אנחנו אומה מאוחדת כשאמבולנס עובר נחוץ להפעיל את השעון מעורר פן יתפוס את מקומינו פה,הגר למרות הכל,אין לנו מקום אחר נאהב אותך ונמשיך לשבת על הגדר

דק1

New member
ברוך הבא נילס 23

שיר בנושא חברתי על שקורה בארץ. אני מאד אוהב ומתחבר לשירים בנושא זה כללית השיר ברור ומביר את המסר. אני מוצא שני דברים מרכזיים בשיר הטעונים תיקון. הראשון עליך עוד ללטש את השיר, למשל במשפט הזה "משועבדים לקפיטליזם בצורת משפחות" לדעתי אתה מכוון ל"שלטונם" של מספר משפחות בכלכלת המדינה. האמירה כפי שכתבת אותה מעט עילגת. הנושא השני והיותר מרכזי הוא שאתה מעמיס על השיר יותר מדי נושאים וכל נושא בפני עצמו כבד דיו. ההרגשה שלי כאילו אתה חושש שזו אמירתך האחרונה ואתה מנסה להגיד הכל בבת אחת. זו קריאתי. תגובתי ניתנת על מנת לסייע בידך ומקוה שאכן כך יתקבל הדבר. בסך הכל שיר טוב ונושאו קרוב לליבי. אשמח אם תעבוד עליו עוד ותעלה אותו פעם נוספת. ברוך הבא.

נילס23

New member
שלום

דבר ראשון אני שמח שהמסר עבר והתחברת לשיר. אם הבנת למה הכוונה במשועבדים לקפיטליזם בצורת משפחות אז מה יש לתקן ומה העילגות פה? לגבי הדבר השני שכתבת אז לדעתי זה סובייקטיבי,לא עשיתי רשימה של דברים והכנסתי אותם פנימה.אני דווקא חושב שהוא לא עמוס ואם המסר עבר זה הסימן בשבילי תודה

דק1

New member
לשאלתך

"אז... מה העילגות פה" קפיטלזים הוא רעיון ע"כ אין לו צורה. גם למשפחות אין צורה אחידה מכאן זה נשמע לי מעט (כן מעט, כמו בתגובתי המקורית) עילג. לדעתי אפשר לנסח טוב יותר. נראה לי כי מתאים במקום כזה להשתמש בדימוי או מטאפורה. זאת כמובן דעתי שניתנת לך מתוך כוונה לעזור, כמובן שהשיר שלך וכל החלטה לגביו תתקבל על ידך.

aiziq

New member
שיר בסגנון ראפ

גם מבחינת הנושא גם מבחינת החריזה וגם מבחינת הקצב והשטף של הרעיונות. אלא שהשורות קצרות מדי עבור שיר בסגנון הזה והבתים נגמרים תוך שניות ספורות כשמקריאים אותם בקצב הראפ. עכשיו צריך לטעמי להחליט - אם שירה קלאסית, יש להעלות את משלב הלשון ולסדר את השיר מבחינה פרוזודית. אם זה הולך באמת להיות בסגנון הראפ - לאחד את משלב הלשון למשלב לשון רחובי (בלי פן, ומכורתינו למשל) ולעבות מאד מאד את הטקסט
איציק.

נילס23

New member
היי

אם יש משהו שאני הכי שונא בעולם ולא מתחבר אליו בעליל זה ראפ.לדעתי זה בכלל לא מוסיקה. ולפי המילים שציינת ועוד כמה,אפשר להבין שזה ממש לא שיר ראפ. דרך אגב,כתבתי מכורעתינו,עם ע,רמז לבן אדם מכורע ומכורע על שם הגועל שיש פה מצד הרבה אנשים. לגבי הפרוזודיה אז נראה לי שיותר קל ונכון לעשות זאת כשיש למילים מנגינה אבל אולי אני טועה.

למעלה