אנה אנו באים?, ה-CDD והטור השוויצרי

gadis13

New member
אנה אנו באים?, ה-CDD והטור השוויצרי

נגיע לעיר האורות, אבל יש עוד זמן. לפני כן נגיע לקורסיקה, אבל גם לכך יש עוד קצת זמן.
לפני שיתחיל הטור הצרפתי ביום שבת ה- 29.6 בפורטו וקיו שבאי קורסיקה, מיום ראשון הקרוב יתחילו, האחד אחר השני, שתי החזרות האחרונות בצרפת ובשוויץ, קודם ה- Criterium Du Dauphine (נקרא עד 2010 Criterium du Dauphine Libre), ואחריו הטור השוויצרי.
המועמדים הבכירים וגם שאר המשתתפים בטור משתמשים בדרך כלל בשני אלו כהכנות אחרונות לפניו, וכך אנו צפויים לפוגשם מיום ראשון הקרוב ב-CDD ומיום שבת שאחריו בטור השוויצרי (למעט החולים ואלו שעשו את הג'ירו ועושים מאמצים בכדי להתאושש).
איזה מירוצים אלו ומי מגיע?
ה- CDD מתקיים משנת 1947 והוא חלק מהסבב העולמי (WT), מרוץ רב שלבים בין 8 קטעים לאורך 1138 קמ', שמוזנק השנה ב - Champéry (שוויצריה, צמוד למפקדה של ה-UCI) ומסתיים שבוע לאחר מכן ב - Risoul. מיקומו של המירוץ בלוח המירוצים השנתי כמו גם האיזור ההררי שבו הוא מתקיים (Dauphiné, דרום מזרח צרפת) גורמים לכך שהשתתפות בו היא המתאימה ביותר למתחרים הבכירים בכדי לערוך את ההתאמות האחרונות לפני הסיבו

אחרי הג'ירו מגיעים התותחים הכבדים

מלבד ניבאלי שרוכב ברמה גבוהה אין אף אחד ממשתתפי הג'ירו שימצא השנה מקום בעשייריה הראשונה בטור.וויגינס הודיע שלא ישתתף וזה לא מפתיע,אין קיצורי דרך וסיפורי וואטים,שנה שעברה ויגו ניצח והיה דומיננטי בכל מרוץ הכנה כשקבוצתו מסייעת עם פועלי על,ויגו כרגע נמצא רק שלישי בהירכייה הקבוצתית של סקאי(פרום ופורט שלדעתי יהיה הג'וקר בטור)לפניו,פציעה ומחלה וויגו בחוץ.
הארמיה הספרדית בראשות קונטאדור וולוורדה ורודריגז יפרקו לגורמים רוכבים כאוונס הייסדל והאיטריות ההולנדיות/בלגיות(חסניק/ואן דה ברוק וכו')ההעדרות של קווינטנה הקלוביאני "חשודה",בתחילת העונה נראה כרוכב על,גם בנג"ש.שלק?יהיה?מעניין,בכל מקרה השבוע נראה באיזה כושר הם מגיעים ואיך סקאי יתנהלו,לדעתי הם יחזרו לפורמט הוואטים בעליה כשיש להם את פרום כרוכב "פאנץ",ופורט כגרסה משודרגת וקלה לאורן.

הנה גם חדשות טובות

בלאנקו מצאו ספונסר חדש - בלקיו. החל מהטור עוד חודש לא נצטרך לראות את הקבוצה החסרת שם יותר.

yshor

New member
אני הייתי סופר את הצרפתים השנה

בשנה שעברה הייתה לדעתי הצטרפות מיקרים שהובילה שני רוכבים לא כוכבי על לנצח את הג'ירו והטור.
הג'דייל כבר הראה השנה שהוא לא מנצח סידרתי.
לוויגינס יש אולי נסיבות מקילות, אבל גם בלי הזיהום בחזה והפציעה בברך אני לא ראיתי אותו משחזר את העונה החלומית שלו משנה שעברה.

אני מקווה שהטור השנה יהיה פחות טקטי, ויש בהחלט קטעים שיכולים לגרום לזה לקרות. למשל קטע 19 שיוצא מבורג ד'אושנס כולל 2 טיפוסים קשים בחלק הראשון של המסלול, ואחר כך עוד כמה גבעות נמוכות יותר. וכל זה רק יומיים לסיום. יש למה לחכות

ברשימת המועמדים הייתי סופר את ווקליר. הוא כבר הראה לפני שנתיים שהוא יכול להחזיק עם קונטדור, אוונס והשלקים על הגליבייר. בשנה שעברה הוא הוביל את קטגוריית ההרים. השנה הוא לא ניפצע ולא הספיק לעשות הרבה, ומבחינת גיל (33) זאת אולי ההזדמנות האחרונה שלו לפודיום. גם פייר רולאן יכול להפתיע.

למעלה