אמנם קרחת בקיץ נשמע נחמד, אבל

ליאת 0212

New member
אמנם קרחת בקיץ נשמע נחמד, אבל../images/Emo4.gif

לא בא לי. והשיער נושר אללה יוסתור!!!!!!!!! איך אפשר לעצור את העניין? משו שניתן לאכול אולי? הצעות, מישהי??

ד פ נ א

New member
גם אני כך ../images/Emo4.gif

בהתחלה עוד ניסיתי להדחיק, אמרתי שזה בטח של בעלי
, אבל אתמול במקלחת בזמן ששטפתי את השיער ירדה לי חבילת שערות, שאמרתי לעצמי, y מה אני עושה עכשיו, אני לא רוצה להיות קרחת כמו אבא שלי...
אז מצטרפת לשאלה, מה ניתן לעשות?

מיקה 77

New member
נשירת שיער

שאלתי שאלה דומה לפני זמן מה, מספר חודשים אחרי הלידה. בגדול מה שעזר לי זה להפחית את החפיפות מכל יום לפעמיים בשבוע. חוצמזה משתדלת לגזור קצוות אחת לחודש - חודשיים, ולא צובעת / מחמצנת / חינה וכדומה.. הספר טוען שזה קשור למחסור באבץ. לא בדקתי... עצות נספות: לא לאסוף את השיער (ממש בלתי אפשרי לגבי), לשטוף את הראש בחליטת רוזמרין, לא להסתרק כשהשיער רטוב. עכשיו אני 7 חודשים אחרי לידה, והמצב השתפר פלאים, אבל לצערי מאז ומתמיד סבלתי מנשירה, ומשיער דק ודליל.. ויטמינים, דרך אגב, הפסקתי לקחת לחלוטין לפני שלושה חודשים, וזה לא השפיע כלל לטוב או לרע.

נורקס

New member
מידע על נשירת שיער

אקדים ואומר שהתייעצות באינטרנט אינה תחליף לטיפול. על מנת לקבל טיפול נכון לבעיה את צריכה להיפגש עם מטפל שיראה וישאל הרבה שאלות רלוונטיות (שכאן אולי לא המקום לשאול אותן). לכן אנסה לתת לך מידע כללי על נשירת שיער ובעיקר אצל אצל נשים. נשירת שיער יכולה לנבוע מסיבות רבות: עודף הורמונים גבריים, מתחים,נפילת ההורמונים שלאחר הלידה(שיכולה להמשך כחצי שנה אחרי הלידה), חוסרים תזונתיים שאצל נשים צעירות נגרמים פעמים רבות עקב נטילת גלולות למניעת הריון מדובר בחסרים בויטמינים מסויימים, בחלבון,במינרלים (כמו ברזל,גופרית,אבץ וסיליקה),והאטת זרימת דם לראש שנגרמת כתוצאה מדם עשיר בפסולת,חוסר פעילות גופנית ועישון. כדי לטפל בנשירה יש בראש ובראשונה להרכיב תפריט שיהיה עשיר בויטמינים,מינרלים וחלבון ולהוריד מהתפריט מזון מתועש,מזוקק ועתיר פסולת,ושוב,כדאי לעשות זאת ע"י הנחיה אישית של תזונאי. רצוי לבצע פעילות גופנית (עמידת ראש או הנחת לוח עץ בשיפוע ושכיבה עליו עם הראש למטה, יכולה לעזור לזרימת הדם לקרקפת). רצוי גם לבצע לעיתים קרובות עיסוי לקרקפת באמצעות שמנים מתאימים. ורצוי להמנע מעישון,מתחים וגלולות למניעת הריון . כדאי להמנע מלאסוף את השיער באופן הדוק מידי ולהמנע מלבישת כובעים או סרטים הדוקים מידי. שמנים מתאימים:שמני נשא: זית וחוחובה. שמנים אתריים:רוזמרין,ברוש,גרניום,אקליפטוס.

שמפו רוזמרין

אני חופפת בשמפו רוזמרין של "בראשית" בערך פעמיים בשבוע (עם מרכך שקד של אותה חברה) לפני ההריון סבלתי מאוד מנשירות. בערך מאז שעברתי לשמפו הזה המצב השתפר. ואפילו שציפיתי שאחרי הלידה הנשירה תתחזק לא כך קרה. ממליצה בחום.

יש עוד סיבות לנשירת שיער

אני גיליתי בבידקת דם שיש לי תת פעילות בבלוטת התריס וזה מה שגרם לי לנשירת שיער חמורה

ליאת 0212

New member
תודה רבה על העצות../images/Emo39.gif

בדיוק אתמול עשיתי בדיקות דם מקיפות, אולי זה איכשהו קשור לחסר מסוים באמת... אגב, אני באמת סובלת מתת פעילות של בלטות התריס, אבל זה מטופל כבר שנה.

ליאת מקווה שהבלוטה תתאזן

אצלי ההומאופתית איזנה אותה בצורה טבעית וזה הציל אותי כי כל הגוף שלי התחרפן, כל המערכות ואכן גם היתה נשירת שיער (לפני כמה שנים)

את יכולה לפרט

על הטיפול אצל ההומאופתית? יש לי מלא שאלות: מעניין אותי אם זה היה טיפול חד פעמי או שכל איזה תקופה את חוזרת להומאופתית? וגם אם היא טיפלה בך במקביל לטיפול רפואי או שלא ניסית בכלל טיפןל קונבנציונלי. וגם אם ההשפעה של הטיפול היתה מיידית או בהדרגה וגם אם במשך כל הזמן הזה את נבדקת כשיגרה כדי לראות שאת באמת מאוזנת. וגם אם תקופת ההריון השפיעה על התפקוד של בלוטת התריס כי ידוע שבהריון הבלוטה לפעמים יוצאת מאיזון. סליחה על כל השאלות אבל זה נושא מאוד רלונטי בשבילי

אשמח מאוד לענות

הייתי בטיפול הומאופתי ואז התחתנתי, כנראה עם האדם הלא נכון וזה השפיע על הנפש והגוף ההתדרדרות היתה נוראית - רזיתי נורא, היה לי קלקול כייבה, המערכת ההורמונלית לא תפקדה טוב ועוד מלא צרות צרורות וקשות הלכתי לטיפול רגיל וזה היה סיוט, רופא אנדוקרינולוג שרק היה עסוק בלתת לי הסברים על תופעות הלוואי הקשות של התרופות כשהבנתי שטיפול אצל רופא רגיל לא מבריא את הבלוטה אלא עושה אילו אז רצתי להומאופתית שלי שאמרה שננסה ולא הבטיחה שיצליח אבל מהר מאוד היתה הקלה פיזית ונפשית - בסוף גם התגרשתי מאותו בחור ומאז עברו איזה 4-5 שנים והבלוטה מאוזנת וכנל כל המערכות - למשל שמרתי שנים על משקל גוף של 60 ק"ג ללא תנודות בכלל ! בהריון הבלוטה נשארה מאוזנת אם תעשי חיפוש בפורום רפואה משלימה ובפורום אנדוקרינווגיה בתפוז תראי מלא מלא דברים שכתבתי שם בנושא בשנים האחרונות ב ה צ ל ח ה

elloshnimi

New member
טיפול הומאופתי

קודם כל היי לכולן,אני חדשה כאן :) בנוגע לטיפול הומאופתי אז ככה: הטיפול הוא הוליסטי,כלומר גוף ונפש כיחידה אחת הרמונית, הטיפול הוא אינדיבידואלי-כלומר שתי נשים באות עם אותם תסמינים של לאחר לידה למשל אך כל אחת תקבל את הטיפול\התרופה שלה,שהותאמה לה באופן ספציפי-אין "משהו לנשירה",יש תרופה לאדם השלם-,על כל מאפייניו האישיים והאינדיבידואליים,וכשמטפלים באדם השלם כשלם,הוא מתאזן להרמוניה נפלאה.מחפשים בטיפול את הסיבה שהביאה למשל לחוסר הספיגה או הבלוטה הלא מאוזנת או נשירת שיער לצורך העיניין..:) לרב בטיפול הומאופתי מתבצעת הפגישה הראשונה כפגישת איבחון שאורכת כשעתיים+-,ולאחר מכן פגישות ביקורת כל חודשיים וכשהמרווחים בין הפגישות מתארכים אם אין צורך.. מקווה שעניתי לך על שאלותייך,יום מקסים אלה

למעלה