אמנם לא הגבתי זמן רב על הארועים הפוליטיים אבל

ריאליסט

New member
אמנם לא הגבתי זמן רב על הארועים הפוליטיים אבל

לאור (יותר נכון - החושך) העובר על המדינה בימים אילו ולנוכח ההתלהבות בפורומים הפוליטיים השונים, החלטתי לסטות ממנהגי בחודשים האחרונים: אני אינני אב שכול , אבל שמעתי את דבריו של האב השכול שהגיב על מסקנות וינוגרד בתוכניתו של יאיר לפיד והזדהיתי עם דבריו באופן מלא. בעשור האחרון נבחרים לראשות הממשלה אישים שפשוט לא יודעים להיות ראשי ממשלה! . זה לא קשור לאידאולוגיה - לפי דברי אותו אב שכול. אין לביבי,לברק ,לאולמרט ולשרון היכולת לעבוד עבודת צוות, יכולת להחליט החלטות אמיצות-בלי ללכת אחרי גחמות העם. הם אנשים מוכשרים אבל אף אחד מהם לא יודע להיות ראש-ממשלה , אז באיזו זכות הם נוטלים על עצמם אחריות על חיי מדינה שלמה?. כך אמר אותו אב שכול. והעם מבין זאת היטב. בכל מערכות הבחירות האחרונות אחוז ההצבעה ירד, ובמערכת הבחירות האחרונה הוא הגיע לכ-60 אחוזים מבעלי זכות הבחירה. באותה מערכת בחירות "הקוסם התורן" היה שרון. היום ע"פ הסקרים "הקוסם התורן" הוא ביבי. אבל לקלפיות (כך אני מעריך) ילכו הפעם כ-50 אחוזים מבעלי זכות הבחירה, וזה יאמר הכל. אני לא מבין למה העם הזה כ"כ שכחן וכ"כ עיוור: ביבי-גרם כבר בתחילת כהונתו לכאוס בממשלתו, החל מהתפטרותו (למעשה פיטוריו) של שר האוצר דאז דן מרידור, פרשת בראון-חברון שלו לא נתגלתה במועד היתה גורמת להרס מערכת המשפט בארץ ופרשת עמדי. בהמשך הראה ביבי אוזלת יד נוראית בשלושה ארועים בטחוניים "קטנים" יחסית שארעו במהלך כהונתו: פרשת משעל ש"תודות" לביבי גרמה לשחרורו של מנהיג החמאס הישיש "והנחמד" שהחיה את החמאס בעזה, פרשת מנהרת הכותל ופרשת קבר רחל. אני לא רוצה אפילו לחשוב מה היה קורה אילו היתה פורצת מלחמת לבנון השניה כשביבי היה ראש-ממשלה. אותם אסונות בדיוק!. אח"כ מתגלה לנו אופיו החלש של ביבי,כאשר כמנהיג "החזק" שמדבר גבוהה גבוהה נגד הטירור-חיבק בחום את ערפאת והחזיר לו את חברון (מה שממשלת השמאל לא העיזה לעשות קודם לכן). אח"כ הסכם וואי-שהוא בעצם הסכם אוסלו ג'-וזה נעשה ע"י האדם שהתנגד בראש האופוזיציה לאותו הסכם מעל כל כיכר!. רק הימין שמפיל את הממשלה, מונע את ישום הסכם וואי. אח"כ הגילויים של שר הבטחון דאז - יצחק מרדכי על כוונותיו של ביבי להחזיר לסורים את כל רמת הגולן, ופיטוריו ע"י ביבי. אח"כ מתפטר גם לוי (אותו לוי שהיום תומך בביבי לאחר שכבר היה בידיים של ברק). בהיותו שר אוצר הצביע ביבי בעד היציאה מעזה 4 פעמים,זכורה לנו ההתנהגות המבוהלת שלו בכנסת כאשר שרון עושה ממנו צחוק וביבי לא יודע מה לעשות. מתי הוא מתפטר? שבוע לפני מימוש ההתנתקות-כאשר כבר אין משמעות להתפטרותו-והוא נושא באחריות מלאה כשר בממשלת שרון להתנתקות (לטוב ולרע). איני רוצה להכנס כלל לתפקודו כשר אוצר כי כאן הויכוח הוא אידאולוגי ואינו קשור לאי-התאמתו המוכחת להיות ראש ממשלה בשום קונסטלציה. נעבור לברק-נסוג מלבנון כי נגרר אחר דעת הקהל (כן-רוב העם רצה אז בנסיגה מלבנון-שכחתם?). לא עשה מאום בכדי לחזק את ההגנה על הצפון מהגבול הבינלאומי ולא עשה דבר כתגובה לפרובוקציות של החיזבאללה. לא התיחס להתחזקותו ודאג רק לצימרים בצפון,כאילו שהנסיגה החד-צדדית כשלעצמה יכולה להביא פתרון. התנהלותו גבלה בחוסר יכולת לעבוד עם שאר חברי ממשלתו (בדיוק כמו ביבי), וגבהות ליבו היתה בראשו. בנה קואליציה בלתי אפשרית עם ש"ס שהיו לה אז 17 מנדטים ומררה לו את חייו ועם המפד"ל שכבר אז נחשבה כקיצונית ביותר בכנסת, במקום להקים ממשלה רחבה עם הליכוד ושינוי ולהשאיר את החרדים בחוץ-כפי שהמוני מצביעיו רצו. ניהל מו"מ כושל ביתר עם הפלסטינים בוואי, ותגובתו לפרוץ האיתיפאדה השניה היתה מעוותת-גם המשיך במו"מ כשכל ילד קטן הבין שאין לו סיכוי,ובאותו זמן הפגיז את ערי הגדה. ממש לוגי. ברק וביבי הם תאומים סיאמיים. שניהם דאגו לביתם כשנפלו מהשלטון במקום לנסות ולשקם את תנועותיהם ובמקום להמשיך בחיים הפוליטיים כמו שעשו ראשי-ממשלה אחרים שכשלו בקלפי ורצו לחזור לכס ראשות הממשלה (רבין ופרס למשל). שניהם לא השתנו-ורק מטומטמים או תמימים יכולים לחשוב שהם השתנו. הרי היום שניהם מתנהגים באותה צורה-שותקים,שותקים ושותקים. בטח-אם ידברו, כולם יזכרו מי הם באמת. אולמרט-הרי את אופיו המתנשא ואת דרכי התנהגותו כבר הכרנו משנים. אני בכלל לא מתפלא על הכשלון האדיר שלו. הוא עוד אפס מוחלט שמי שהצביע עבורו היה פראייר. עמיר פרץ? עשוי מאותו חומר של פוליטיקאי קטן שהנהיג את ההסתדרות באופן מזוויע ורצה להיות ראש-ממשלה. הוא רימה את בוחריו-לא בכך שנכשל כשר בטחון, אלא בכך שהסכים להיות שר בטחון ,אחרי שמפלגתו והוא דיברו כל העת על אג'נדה חברתית-כלכלית ברורה במערכת הבחירות. טוב..הוא ואולמרט הם גוויות פוליטיות כי כשלונותיהם טריים. ברק וביבי (בעיקר ביבי) "התעוררו לחיים" אצל חלק מהציבור כי כשלונותיהם דהו עם הזמן. האני מאמין שלי, שאמרתי אותו עוד לפני הבחירות הקודמות:" המערכת הפוליטית כולה הגיעה להזנייה. אין אף אדם מתוך המערכת הזאת-שמוסרית יכול להיות ראש ממשלה-גם אם יזכה ברוב בבחירות. הרי אולמרט זכה ברוב בבחירות-לא?". אני מציע לכל אדם שאינו טיפש ואינו תמים להצטרף לתנועת מחאה גדולה יותר שמטרתה - הצלת מדינת ישראל. בראש פעילותה: קריאה להחרמת הבחירות. מאחר שכל אחד יודע שאין בעד מי להצביע היום ובמקרה הטוב מצביעים בעד חרה קטן יותר, וכך מפקירים את המדינה לחרה (וסלחו לי על המילים הבוטות, אבל המדינה חשובה לי יותר מברק, מביבי, משרון, מאולמרט ומכל הכנופיה שמזרגגת אותה). מה האלטרנטיבה? זה ענין למאמר ארוך ונוסף, ונראה לי שכבר כתבתי יותר מדי גם כך. אזי די לטמטום!

מסכים עם רוב מה שכתבת ../images/Emo45.gif

כבר הרבהזמן שאני טוען שברק וביבי הם תאומים סיאמיים ושאין באמת אלטרנטיבה שלטונית. להחזיר את נתניהו לשלטון, או אפילו רק למשרד האוצר, זה יהיה בדיוק כמו לתקוע לעצמנו כדור בין העיניים. אך אם הציבור הישראלי לא הפנים עדיין ולא למד שום לקח מהתקופות הרעות שנתניהו היה ראש ממשלה, ויותר מזה שנתניהו היה שר אוצר. אז אולי זה בדיוק מה שמגיע לציבור הישראלי שהספיק כבר לשכוח מי זה אותו נתניהו והספיק כבר לשכוח ככל הנראה למה הוא מאס בו קודם לכן. יכול מאוד להיות שלעם שלנו לא הספיקו שלוש שנים שלו כשר אוצר, והם רוצים עוד 4 שנים שלו גם כראש ממשלה, וכפי שהוא הצהיר עם התפטרותו, וגם כשר אוצר. אולי רק אז יימאס לעם הזה טוטאלית מנתניהו. ואחרי שיימאס לו טוטאלית ממנו, גם אף מנהיג אחר שיבוא אחריו לא ייעז יותר ללכת בדרכו. למעשה זו יכולה להיות הערובה הטובה ביותר לכך שהדרך של נתניהו והמדיניות הכלכלית שלו, ייעלמו ביחד איתו.

ריאליסט

New member
הבעיה אינה רק נתניהו..

אלא כל המערכת הפוליטית של ימינו שאכולה בשחיתות מוסרית ולעתים פלילית. מערכת זאת לא משרתת את המדינה אלא את האינטריגות של עצמה בלבד. לכן הצבעה לכל מועמד מהמועמדים המדוברים או לכל מפלגה היא עשיית צחוק מהמדינה. ביבי,ברק,אולמרט וגם ציפי לבני ,מופז ודומיהם נגועים באותה מחלה-דאגה לישבנם המסריח. הבעיה היא בעיה תרבותית של העשור האחרון. אם לא נשנה אותה-אז כל מי שיבחר (והרי ראינו זאת ויש לנו כבר כ"כ הרבה דוגמאות), רק יכשיל-כי אכפת להם רק מעצמם והם שמים זין על המדינה.

לא אמרתי שהבעיה היא רק נתניהו

הבעיה היא כל המערכת השלטונית, הבעיה היא בית הנבחרים שלנו, המקום הכי קר ומושחת בישראל: 120 מתחת לאפס. הפוליטיקאים שלנו כולם, ששכחו שנבחרו בשביל לעזור לעם, ולא בשביל לעזור לעצמם. כי כבר היה עדיף לשלוח רובוטים לכנסת. הם היו עושים עבודה יותר טובה מ120 האפסים הללו. ואותם גם היה אפשר לתכנת מראש שיידאגו אך ורק לעם. אך כיוון שאין לנו את האופציה הזאת, אנחנו נאלצים להסתמך על פוליטיקאים שהמילה שלהם זו לא מילה והבטחה שלהם זו הולכת שולל. ויותר מזה, מילא הפוליטיקאים שאותם אנחנו בחורים, אך אלה שמושכים בחוטים והם למעשה אלה שבאמת שמנהלים לנו את המדינה מאחורי הקלעים, אותם אנחנו אפילו לא בוחרים. וזה אפילו הרבה יותר מסוכן מהפוליטיקאים שלנו. כי אולי אנשים אינם מודעים לכך, אך אנחנו נמצאים כבר מספר שנים בעיצומה של מהפכת בעלי ההון בישראל שכופים על כל ממשלה, ולא חשוב בכלל מי עמד או עומד בראשה, לעשות כרצונם ולנגן לפי חלילם. והאפאטיות של הציבור הישראלי רק משרתת את אותם מושחתים שאינם יודעים שובע ותאוות הבצע בוערת בעצמותיהם. אנשים אלה בשבילם הכסף זה לא אמצעי, בשבילם הכסף זו מטרה, או אמצעי לעשות בעזרתו עוד כסף ולרכוש בעזרתו עוד כוח, ולא משנה כמה כסף וכמה כוח יהיה להם, האנשים האלה תמיד יירצו עוד, ומה שהכי גרוע זה שבכדי להשיג את ה"עוד" הזה כל האמצעים כשרים בעיני האנשים הללו, וכשאני אומר "כל האמצעים", אני מתכוון כל האמצעים.

עדכאן

New member
אני מבין שיש לך מבחן שקובע מי יודע

להיות ראש ממשלה. אולי נעשה גם מבחן שיקבע מי יודע להיות ...אב שכול ? נשמע ציני ? בגלל שזה ציני. ממתי העובדה שנהרג לך בן עושה אותך חכם יותר? יש אבות שכולים בכל המפלגות, ישנם בעלי דעות שונות ומשונות. הקביעה הזאת, שצריך לדעת להיות ראש ממשלה, אין לה שום משמעות. מר ביטחון, משה דיין, כשל מבחינה בטחונית יותר משר הביטחון המוגבל ביותר שהיה למדינת ישראל - עמיר פרץ, והביא עלינו את ההפתעה של מלחמת יום כיפור - כמעט שלושת אלפים הרוגים. אז זה בגלל שהוא לא ידע להיות שר ביטחון ? האם היה נכשל במבחן ? אני שמח על העובדה שהמדינה חשובה לך יותר מביבי, ברק וכל האחרים, אנחנו, כל שאר אזרחי המדינה פשוט לא אכפת לנו מהמדינה וכל מה שאנחנו רוצים זה טובתם של ברק או ביבי או אחד משאר הליצנים... אחוז ההצבעה יורד בגלל שהאנשים רואים ראשי ממשלה משמאל, הם רואים ראשי ממשלה מימין, ושום דבר לא משתנה. הם שומעים את מנחם בגין אומר שאת ימי פרישתו יעשה בביתו שבסיני, ובהזדמנות הראשונה מחזיר את סיני, את דיין אומר שטוב שארם א-שיך משלום והופך שותף בכיר להחזרת שארם א-שיך, את שרון מכריז שדין נצרים כדין ת"א, ומיד אחרי הבחירות מחזיר את נצרים ומפרק את כל ההתישבות ברצועה. חלק מהאזרחים מבינים שמרמים אותם ומסרבים לקחת חלק בהצגה. והתוצאה ? אותם ליצנים חוזרים, רק מחוזקים יותר. כי כמעט כל אזרח במדינה הזאת למד להחזיק בנשק, רק מעטים למדו אזרחות כמו שצריך. אין פיתרון בתנועות מחאה. תנועות מחאה הן כמו מפלגת גמלאים - אין להן סדר יום פוליטי. חסר להן בדיוק מה שחסר לפוליטקאים - חסרה להם השקפת עולם ברורה, ערכית, מאורגנת. ראיתי את המצגת שמעבירים אנשי תנועות המחאה ברשת, תחת הכותרת 'איזו מצגת מרגשת'. ביבי לא היה מנסח את זה טוב יותר. מדובר בתנועה שנמצאת תחת השפעתו המוחלטת של הליכוד. מה זה שווה ? אזרחי המדינה לא זקוקים למחאה, הם זקוקים לאנשים ערכיים כמו בני בגין, שהיה בליכוד, כמו שריד שהיא במרץ, כמו אילון וברוורמן בעבודה, כמו מרידור שחטף בעיטה ממרכז השחיתות של המדינה, מרכז הליכוד. לדעת לנהל מדינה, זה לבא עם השקפת עולם ערכית וברורה ולרצות לנהל אותה ביושר ובאהבה.

ריאליסט

New member
ראשית,

אני לא אב שכול. ציינתי ששמעתי את דבריו של אב שכול ושהסכמתי עם דבריו. זה הכל. איני מסכים איתך שהבעיה שאני מדבר עליה התחילה במלחמת יום הכיפורים. במלחמת יום הכיפורים היו לנו מנהיגים שכשלו-אבל הם היו עדיין מהדור האידאליסטי וכשלונם הנורא בא מתוך שגיאה בקונספציה-אבל גולדה ודיין נתנו מעצמם למען המדינה כל העת ולא עשו למען ביתם. הם הנהיגו ולא הונהגו. בנוסף לכך כשהם כשלו היתה תחלופה-בגין והליכוד. אבל היום-מה התחלופה לכשלונות אולמרט? כשלונות ברק? כשלונות ביבי? אתה מדבר על השקפת עולם של פוליטיקאים כמו בגין או איילון. בגין לא רוצה להיות חלק מהעולם הפוליטי שכן זהו עולם רקוב,אז חבל לדבר עליו. איילון? אני לא מכיר אותו והיום אני חושד בכל פוליטיקאי חדש. תראה את הסקרים-תראה איך אותו בוחר שרק לפני שנה נתן לביבי 12 מנדטים מסכנים, נותן לו היום 37 מנדטים. האם משהו השתנה אצל ביבי? מה שהשתנה הוא שהוכח שגם אולמרט הוא כשלון טוטאלי. ואני לא מדבר על תנועת מחאה דווקא אלא על שינוי שיטת הבחירות לבחירות אזוריות. כך כל נבחר יצטרך לתת דו"ח אך ורק לבוחריו - לא למרכז מפלגה, לא לראש-ממשלה מושחת ולא לאיש בעל כח פוליטי.

עדכאן

New member
אני יודע לקרא

ולא אמרתי שאתה הוא האב השכול. מה שכתבתי היה מחאה על השימוש שנעשה בתואר הזה. אין שום ערך מוסף לדעה בגלל שהיא דעתו של אב שכול. דיין היה שודד עתיקות מדופלם, ובסטנדרטים של היום היה יושב בכלא ! את העתיקות ששדד 'הוריש' לאשתו השנייה שמכרה אותן תמורת מיליון דולר למוזיאון ישראל ! בטח לזה התכוונת שכתבת שהוא נתן מעצמו למען המדינה. מלבד זה שכב עם מי שכפופות לו, וגם על זה, היום היה יושב לכלא ! מה שהיום נחשב לכישלון עד שאי אפשר לסבול את הרעיון שהנכשלים ימשיכו בתפקידם, לא הפריע לדיין 'לקפוץ ' על עגלת הליכוד כשהמערך הפסיד (בפעם הראושנה בהסטוריה של מדינת ישראל), את השלטון. במה שנוגע לבחירות אזוריות, יש עם זה בעיות מכאן עד הודעה חדשה. פיזור האוכלוסייה ומספרה לא מאפשר חלוקה הגיונית. מה עוד שלבחירות אזוריות יש לא מעט חסרונות ידועים. כמו למשל שהמיעוט יכול להיות הרוב בפרלמנט ! ועוד - המפסיד באזור (כלומר כל האוכלוסייה שתומכת בו ), לא מקבל שום ייצוג ! ועוד ועוד. בסופו של דבר לא השיטה קובעת אלא בני האדם. כשבני האדם מושחתים, שום שיטה, טובה ככל שתהיה לא מחפה על כך !

Haemek

New member
עוד על דיין "שנתן מעצמו"

את העתיקות שהוא גנב, הוא נהג להטיס אל ביתו בעזרת (תקשיב טוב) מסוקי חיל האויר. הוא גם היה היחיד שקיבל 2 שומרים על ביתו מטעם המשטרה, אחד שמר מאחור על האוצר שבביתו. בחינם כמובן, על חשבון המשטרה כמובן. ככה זה מפא"י (זה המתימר להיות שמאל...). ועל סיפורי פרס משהו פעם סיפר לכם, ילדים?

BIG333

New member
אמנם דיין לא היה פרפקט אבל........

אמנם דיין לא היה פרפקט ואינני בקיא בכל ההיסטוריה שלו אבל מה שאתה אומר פה ניראה לי קצת מוגזם ונוטה יותר מדיי להשמצה. לדעתי הוא היה אחד המנהיגים הבולטים שהיו לנו בארץ.

ריאליסט

New member
נכון...

דיין אכן גנב עתיקות. אבל אותו דיין היה אידאליסט בכל מה שקשור למדינת ישראל. שכחת כבר שמושה דיין היה הסמל של צה"ל בכל העולם ושהוא היה אדריכל הנצחון הצבאי בששת-הימים? דיין מעולם לא השתמש במעמדו הפוליטי הרם כדי לקדם את עצמו. הוא היה חובב נשים ידוע (וגם אישתו שעדיין חיה עימנו סיפרה שידעה על כך). אבל היום רוצה להיות ר"מ חובב נשים נוסף-ביבי, שבניגוד לדיין מעולם לא ביצע אף אקט מנהיגותי, והוא עוד אפס כמו האחרים המעונינים לרשת את האפס הנוכחי-אולמרט. אני ממש רחוק מלהעריך את פרס שהפך לאופורטוניסט-אבל למה להמשיך במסורת של "האמא הערביה שלו" או "המניות שלו בתדיראן", עם עוד המצאה על "סיפורי פרס" (????). ומה הקשר בכלל למפא"י? מפא"י היא היסטוריה. אבל מי שהשחית את מדינת ישראל בעשור האחרון הוא דווקא מרכז הליכוד (הרי "קדימה" ברובה היא "פליטת" מרכז הליכוד,ואילו שנותרו בליכוד אינם חברים במרכז שכ"כ הרבה חקירות משטרטיות נעשות גם היום בגינו?). אבל לא דיין הוא הנושא (הוא מת מזמן) . לא פרס הוא הנושא (הוא לא אקטואלי). הנושא הוא שאין היום אף אדם שיודע,שיכול,שמבין איך להיות מנהיג במדינת ישראל.

עדכאן

New member
אין בית ספר למנהיגות

ולא כל מנהיג, אפילו הוא מוכשר ואפילו הוא כריזמטי, ואפילו הוא גאון משרת את האנטרסים של עמו, אפילו הוא אוהב את עמו. לך להסטוריה - תמצא שם מנהיגים כריזמטים, מבריקים שהביאו אסון על עמם. כדי שלא לבזות את ממשלת ישראל של היום לא אביא דוגמאות, שחלילה לא יחשוב מישהו שאני רואה בהם מנהיגים מהסוג הזה. דיין מת, פרס לא אקטואלי (?!), מפאי היא הסטוריה. ואנחנו נישארים עם מה שיש. אשכול, היה ראש ממשלה ושר ביטחון, חסר כריזמה לחלוטין. הוא שהוביל את ישראל למלחמת ששת הימים, לא דיין, שאפילו לא היה שר בממשלה עד ימים לפני פרוץ הקרבות. אין דבר כזה לדעת להיות ראש ממשלה. בכל הדמוקרטיות אנשים לומדים להיות ראשי ממשלה אחרי שהם נבחרים לתפקיד. יש שמצליחים ויש שנכשלים. אולמרט נכשל, וצריך ללכת מטעמים של מנהל תקין, לא יותר לא פחות. אין מאחורי זה שום אידיאולוגיה רק עיקרון ציבורי פשוט. נבחר ציבור שנכשל צריך ללכת. ואנחנו נמשיך לבחור מנהיגים, ואם לשפוט את מה שרצו המפגינים בכיכר, נמשיך לבחור בגרועים שבהם, לא בגלל שאין אחרים, אלא בגלל שלא מספיק אכפת לנו מהדברים החשובים באמת.

ריאליסט

New member
נו-אז גם לך אין פתרון.

"נמשיך לבחור בגרועים שבהם, לא בגלל שאין אחרים, אלא בגלל שלא מספיק אכפת לנו מהדברים החשובים באמת" רק הבעיה היא שאילו שאמורים להתאים-פשוט לא משתתפים במשחק הפוליטי.

עדכאן

New member
ההפך הוא הנכון

כל ימי אני בוחר במפלגות על פי מה שהן מיצגות ועל פי מי שמיצג אותן. בלי קשר לשאלה האם ינצחו בבחירות או חישובים אחרים שנותנים תירוצים להמשיך עם מה שיש. קשה למצוא מפלגה או גוף שייצג אותך בדיוק נמרץ. ולכן, מה שצריך לעשות זה לבחור ברע במיעוטו. כשאני רוצה לקבל פרופורציות אני פונה לדמוקרטיות אחרות, ומה אני רואה - שחיתות עד לב השמיים ברפובליקה הצרפתית הנאורה (נאורה בלי מרכאות !), קיפוח משווע של מיעוטים בבריטניה הגדולה, ומנהיגים מטומטמים על גבול הפיגור בארה"ב מנהיגת העולם הדמוקרטי. זו לא נחמה עבורי, זה רק אומר לי שמנהיגים של ממש הם מצרך נדיר, ולכן מסתדרים עם מה שיש. כמו שאמרתי - הרע במיעוטו. אני רק לא מוצא שום טעם במחאות שאין מאחריהן שום השקפת עולם, חוץ מ - אני רוצה מנהיג ישר וטוב. בטח, מי לא ?

ריאליסט

New member
אני ממש לא מסכים.

כל מדינה בעולם נגועה בשחיתות, אבל ע"פ מדד שחיתות שהתפרסם לא מזמן-ישראל נמצאת באחד המקומות האחרונים (!!!) בעולם המערבי במדד השחיתות. וזה דווקא במדינה שצריכה להתמודד גם עם בעית בטחון קשה וגם מדינה חסרת אוצרות טבע לחלוטין. כן-אני רוצה מנהיג ישר. ישר-זה במובן האישי. ברור שכל מנהיג בעולם הדמוקרטי כרוך אחר אילוצים קואליציוניים. אבל זה לא צריך למנוע ממנו למנות איש שאינו מבין כלום בתפקידי בטחון-לשר הבטחון, בעיקר כאשר אותו אחד הבטיח לטפל בחולאים החברתיים של המדינה. מה זה בכלל קשור למה שמפלגות מיצגות? ואם תצביע למפלגה שמיצגת את דעותיך ותקבל ר"מ שיישם את מדיניות המפלגה או שבכלל לא תעשה כלום בתחומים בהם הבטיחה לבצע שינויים-תהיה מרוצה? והרי זה בדיוק מה שקורה כאן בשנים האחרונות באופן בוטה. למה בבחירות הקודמות רצו 200 אלף ישראלים והצביעו למפלגת הגימלאים? כי הם מאסו במפלגות הרגילות וקיוו לפחות שמפלגה זאת תפעל למען הגימלאים-כי לכל אחד יש סבא או אבא (או סבתא או אם) גימלאית. מה התברר-את 7 המנדטים שלהם מכרו הגמלאים כמו זונות לאולמרט ומאז הם יושבים בכנסת ובממשלה וחוץ מלסדר את הקטטרים שלהם-לא עושים כלום. אז מתברר שגם מפלגה "חדשה" לא מביאה את הסחורה. חשבת פעם למה אחוז הניגשים לקלפיות בכל בחירות הולך ויורד? בבחירות האחרונות הגענו ל-60 אחוז ,בקרובות אני מעריך שנרד ל-55 אחוז ואם המצב יימשך כך אולי עוד נרד אל מתחת ל-50 אחוזי הצבעה, מה שיגרום לכך שהמועמד שינצח לא יוכל לאמר שמוסרית הוא מייצג את רוב אזרחי המדינה-זהו פשוט הרס הדמוקרטיה הישראלית!

עדכאן

New member
מדד הקישקוש היומי

עיתונאים משועממים, ואנשי אקדמיה פלצניים ממציאים חדשות לבקרים מדדים ומשטים בכולם. המדינות שיוצאות הכי נקיות ממדדים עיתונאיים, הן אלו שלא חושפות שחיתויות ! לא אלה שאין בהן שחיתות ! אתה רוצה מנהיג ישר ? תקבל מדליה ! כולנו רוצים מנהיג ישר (כלומר, כמעט כולנו, יש כמה מאות איש במרכז הליכוד, שמנהיגות ישרה מטרידה אותם מאוד). רוצה לדעת למה בחרו בגמלאים ? מאותה הסיבה שהולכים לכיכר במקום ללכת להצביע - כי לא צריך להחליט ! כבר אמרתי לך - בישראל מלמדים כל אזרח להשתמש בנשק, לא מלמדים אזרחות כמו שצריך. מחאות בכיכר, ויכוחים צעקניים בטלוויזיה, הם 'הבמקום' לבחור ולהכריע ביושר. אם אדם מושחת כמו שרון יכול היה להיות ראש ממשלה, בגלל שהוא מביא קולות לימין, ובגלל שהוא מבצע לפחות חלק ממדיניות השמאל, אז ברור שמשהו משובש, ואפילו משובש מאוד. אבל העיתונות אמרה - צריך לעטוף את שרון בצמר גפן, לשמור עליו כעל אתרוג שאין בו מתום. ובמילים אחרות - ללהתעלם מהשחיתות ולתת לו לבצע מדיניות, כי הוא היחיד שיש לו תמיכה. כאילו לא עברו עשרות שנים מאז ימי דיין העליזים. וככה אנחנו נראים.

ריאליסט

New member
מדד השחיתות העולמי

אינו המצאה של "אנשי אקדמיה פלצנים"-ואגב להגדיר אנשי אקדמיה כפלצנים זו הוכחה לכך שאתה מזלזל בדבר החשוב ביותר-המוח האנושי, אבל זה לא העניין. מדד השחיתות פורסם ע"י ועדה בינ-לאומית שמתעסקת בזה-ממש כמו שמבקר המדינה מפרסם את מדד השחיתות באגפי השלטון בארץ (בנוסף לעוד דברים). מוזר מאד שאתה מאשים דווקא את האזרחים בכך שהפוליטיקאים שלנו הם מחורבנים. הרי את המינימום הם לא עושים-אפילו הבטחה אחת שהם מבטיחים לבוחריהם הפראיירים, הם לא מקיימים-ושלא נדבר על הגרוע מזה-השחיתות השלטונית,ההתנשאות,החשדות הפליליים הכבדים ועוד כל מיני "זוטות". מה שמשובש הוא ההנהגה הפוטנציאלית שלנו. אנימאמין בדמוקרטיה-אבל אילו לא הייתי מאמין בה-הדבר הראשון שהיתי עושה (אם היה בכוחי) היה לאסור על כל מי שנמצא היום בכנסת ובממשלה לעסוק לעד בפוליטיקה. אתה יודע מה חבל? שהגיל של רוב חברי הכנסת וחברי הממשלה אינו כגיל הגמלאים. אז לפחות הייתי יודע שתוך עשור כל הזבלים הללו כבר לא היו בחיים.

Haemek

New member
"מפאי היא הסטוריה"

למה היא היסטוריה? כי החליפו שם והכל נעלם לפתע פתאום? כל הסיאוב עוד בפנים, ורואים זאת מההתנהלות: ממשלה חדשה, לא חשוב בראשות מי, מפא"י (סליחה, העבודה) בפנים, נהנת ממנעמי פירורי השלטון שזרקו לה. ואז, כמה חודשים לפני הבחירות, פתאום נעמדת מפא"י (טפו, סליחה, העבודה) על רגליה האחרויות וזועקת לחלל את יגון העמים ונערכת למלחמה על עקרונותיה. היסטוריה עלק. מפא"י (שיט, העבודה) אשמה בכל הזבל שיש לנו בארץ. זאת התרבות שלה ששולטת בחברת חשמל, בהסתדרות, בכוחות הביטחון (קביעותניקים כבר אמרנו? פקידי שולחן מסואבים ואנמיים) ובשאר המאחזים הבואשים שהיא הנחילה למדינה.

עדכאן

New member
האנשים הם שעושים מפלגות

הרבה אנשים טובים היו במפאי ההסטורית. זו שהקימה את המדינה. גם הרבה שחיתות הייתה, וגם סטנדרטים שעם הזמן שונו. לא נשארו אנשים מאותה מפלגה, לא נשאר דבר מאותה מפלגה (חוץ משמעון פרס והוא, אתה יודע בדיוק איפה הוא). את השחיתות העמוקה האמיתית. זו שמסרבת לקבל את העובדה שיש ניסיון להפוך את הממסד הישראלי לממסד נקי, הביא עלינו מרכז הליכוד. זה שהתכנס לקראת הבחירות כדי לחפש, ולקבל, ג'ובים וג'ובות. את קדימה ואת הליכוד מנהלים מי שצמחו מתוך השחיתות עצמה, בשר מבשרה. לא חשוב כמה תצעק 'מפא"י, מפא"י. השחיתות של מרכז הליכוד הפכה למה שהכלל כבר יודע והפנים. למה לא תפנים גם אתה ? לא הגיע הזמן שתדע ?

ריאליסט

New member
יש הבדל בין

עריצות אידאולוגית-שאין ספק שב"ג ניחן בה, לבין סתם שחיתות שמקורה בגאוותנות ובחוסר אידאלים - כמו ברק,או אולמרט או ביבי-לדוגמא. כשב"ג פקש-הוא הלך לגור בוילה נוחה או פרש ויישם את האידאולוגיה שלו במבנה מגורים עלוב בקיבוץ שדה-בוקר? כשגולדה פרשה-היא חיה בבית פשוט בת"א. כנ"ל בגין. אז מה אתה משווה???

למעלה