אמנם בתרבותיברית הודעתי

ידנו מושטת לשלום

אין עם מי לדבר עשבים שוטים חריג [שועלים קטנים] מחבלים [בכרמים] למגר את הטרור משטרים ערביים מתונים

../images/Emo32.gif משחקים (ממשיכים לשחק) "בתופסת".

מתיאור הימים לפני המלחמה: "...בצד השני של הגבול תפס כוח צבאי מצרי את שארם א-שייח". שימוש מעניין בפועל "לתפוס".

גנגי

New member
חזרתי אלייך שנית,

את בליבי, ליבי תמיד! (גנגי היא שארית הפליטה של עוצבת הפלדה)

ע מיש

New member
"והמוות השפיל את עיניו"

מסדר הנצחון של מלחמת 11 הדקות חיילי ומפקדי החטיבה, אחי הגיבורים לנשק, בני, אבותי! לפני 11 דקות יצאנו שכם אחד, לב אחד, לקראת האויב. יצאנו להגן על ריבונות מדינתנו, על מורשתנו הלאומית, על חיי יקירינו אשר בעורף ועל חיינו אנו. התמודדנו עם אויב גדול מאתנו ויכולנו לו הודות לרוח המפעמת בקרבנו. ב11 דקות הצלחנו להשמיד, לחסל, להפיץ, לרמוס, לרסק, לחתוך, לקצץ, לפצפץ ולמעוך את אויבינו. אמנם לא קלה היתה המערכה, מחיר דמים יקר שילמנו. אך בהתקלנו במוות היישרנו מבט אל עיניו, צחקנו בפניו, ירקנו על חרמשו וטינפנו את חורי גולגלתו עד שהתביישה בו אמו. אכן כבדה היתה המערכה, קשה ועיקשת. לפני 11 דקות יצאתם מכאן, חטיבה שלמה על כלי נשקה וציודה, ולא חזרתם עוד. איש מכם לא חזר, אני מדבר אל מגרש ריק (מתוך את ואני והמלחמה הבאה)

יוסי ר1

Active member
אמנם לא מטבע לשון,

אבל אמרה שהסתובבה אז, על כך שדיין חילק את צהל במלחמה כדלקמן: פיקוד דרום לטפל במצרים. פיקוד מרכז לטפל בירדן פיקוד צפון לטפל בסוריה. ואת הגדנ"ע עתודה ללבנון...

arye9

New member
התבלבלנו

במקום לשלוח את הגדנ"ע ללבנון שלחנו עסקן הסתדרות לנהל שם את המלחמה

יוסי ר1

Active member
ולצערי, כמו בהסתדרות, שביתה אחת

לעולם אינה מספיקה. יו"ר הסתדרות תמיד צריך לתכנן כבר את הבאה בתור...

arye9

New member
דרך אגב

על הבדיחה שהגדנ"ע ישמור על גבול לבנון אני חושב כבר הרבה שנים, מבהיל
.

ע מיש

New member
דברו על תזמורת צה"ל

וכן היתה בדיחה: רבין: בוא נכבוש מחר את תורכיה דיין: ומה נעשה אחרי הצהריים?

למעלה