אמנות ויצירה עם קשישים.

עדי1480

New member
אמנות ויצירה עם קשישים.

שלום, קוראת כבר בערך 3 שנים וקיבלתי מכן המון רעיונות לחוגים שאני מעבירה וסוף סוף כותבת. התחלתי לעבוד עם קשישים במחלקה סיעודית בבית אבות. אני ממש רוצה לעשות איתם יצירות ברמה. אפשר גם בהמשכים. העניין הוא שהם במצב די קשה. לרובם רועדות הידיים, רובם בסוג של דיכאון ולא משתפים פעולה... עשיתי איתם מנדלות על שקף עם אקריליק, יצא מהמם. אך חסרים לי רעיונות... אשמח לרעיונות, ובמיוחד אשמח לשמוע אם מישהי עבדה עם קשישים סיעודיים. תודה רבה והלוואי ולכולנו תהיה שנה יפה...

פסיפס

עם חתיכות פסיפס מוכנות (לא שברי זכוכיות), או עם נגצים... את יכולה לשלב בזה מראה... אני עשיתי עם משתקמים מבוגרים בבריאות הנפש וגם עם ילדים, ב3 מפגשים היה מעולה ויצאו דברים ברמה בהצלחה יעל בן ציון

עדי1480

New member
תודה,

יש לך אולי תמונות להעלות? והאם תוכלי לפרט על החומרים ותהליך העבודה. מה זה נגצים?

הי עדי

נגצים אלו אבני זכוכית עגולות משתמשים בהן בויטראג' ובקישוט לאגרטלים... אני מצרפת קישור - את יכולה לקנות שקית ב5 שקלים בהכל בדולר... אני לא אלופה בפסיפס בטח יהיו אחרות שיכולות לתת עוד טיפים אבל בכל זאת- התהליך של הפסיפס: את צריכה דיקטים מעץ- אולי בנגריות תוכלי לקחת שאריות, תוכלי לקנות מראות גם בהכל בדולר, תציירו את מסגרת המראה על הדיקט בעזרת עיפרון, תדביקו על הדיקט בעזרת דבק פלסטי את אבני הזכוכית והמראה, אחרי ייבוש תמרחו רובה (אפשר צבעונית ) ותעברו עם מטלית לנקות את אבני הזכוכית. אחרי ייבוש יש צורך פעם שניה לעבור עם מטלית רטובה על אבני הזכוכית ולנקות משאריות הרובה. מצורפת תמונה של מראת פסיפס שעשיתי עם שברי צלחות.

למעלה