אמן השבוע [3] - מאריה קארי

True Colors

New member
אמן השבוע [3] - מאריה קארי

מאריה קארי [Mariah Carey] היא אחד האמנים הבולטים והמשפיעים ביותר במוסיקת הפופ-R&B. היא פרצה לתודעה הבינלאומית ב-1990, ומאז בנתה לה קריירה מפוארת ומרשימה. הצלחותיה, האהדה כלפיה והישגיה המדהימים לאורך השנים הם עדות למוסר העבודה הגבוה שלה ולכישוריה הרבים. מאריה כותבת, מלחינה ונוטלת חלק פעיל בהפקת שיריה, היא ווקאליסטית מולטי-כישרונית, והתנסתה גם בבימוי ובמשחק. השפעותיה על המוסיקה הפופולארית מתבטאות בעיקר בשני תחומים: האחד – ההשפעות הקוליות העצומות שלה על זמרים וזמרות בהווה, והשני – חשיבותה כאמן-crossover, שתרם רבות למיזוג בין סגנונות הפופ, R&B וההיפ-הופ. השרשור הבא יבחן נקודות ציון בחייה המוסיקליים והאישיים. מקווים שתיהנו לקרוא
נשמח לקבל הערות ולענות על שאלות. פורום מאריה קארי
 

True Colors

New member
../images/Emo41.gifילדות, חיי משפחה והתבגרות

מאריה נולדה במרץ 1970, הילדה השלישית לפטרישיה קארי, זמרת אופרה ממוצא אירי-אמריקאי, ולאלפרד קארי, מהנדס אווירונאוטי שחור ממוצא מעורב אפריקה-וונצואלה. נקראת על שם השיר They Call The Wind Mariah מהמחזמר Paint Your Wagon, שאמא שלה מאוד אהבה. משפחתה של האם, פטרישיה, נישלה אותה עקב החלטתה להינשא לבחור שחור [למי שמכיר, הווידאוקליפ ל-Through The Rain מבוסס באופן חופשי על הסיפור המשפחתי של מאריה]. כיוון שנישואים בין לבנים ושחורים לא היו מקובלים באותה תקופה, המשפחה חוותה גזענות קשה, בין השאר נזרקו אבנים על ביתם, כלבם הורעל, מכוניתם פוצצה וצלבים הובערו ליד משכנם. הם נאלצו לנטוש פעם אחר פעם בניסיון חיפוש אחר שכונת מגורים ראויה. כשמאריה היתה בת שלוש, הוריה התגרשו. היא נשארה לגור עם אמה, שטיפחה את כישרון השירה שלה ואת האהבה שלה למוסיקה. אחיה של מאריה, מורגן, פיתח מחלת שרירים וסבל מאפילפסיה, ואחותה, אליסון, ירדה לזנות, הרתה וילדה בן בהיותה נערה, התמכרה לסמים ואובחנה מאוחר יותר כחולת איידס. מאריה התקשתה בלימודים, מצאה נחמה בעיקר במוסיקה והיתה מחוברת כאינפוזיה לרדיו ולטלוויזיה. יום לאחר שסיימה את לימודיה, נסעה לניו-יורק כדי להגשים את חלומה ולהיות זמרת. היא עבדה כמלצרית, כמוכרת בגדים וכזמרת רקע לברנדה קיי סטאר. ברנדה היתה זו שלקחה אותה למסיבה גדולה של תעשיית המוסיקה, בה מאריה שלשלה את קלטת הדמו שלה לידיו של נשיא חברת "סוני". בנסיעתו הביתה, הוא האזין לקלטת בלימוזינה שלו, נדהם מעוצמת הקול, הכתיבה והלחן, וחזר מייד למסיבה כדי לחפש אחריה. אבל מאריה כבר עזבה. מסע חיפוש נערך אחר הכישרון הצעיר והמבטיח, ופחות מ-24 שעות מאוחר יותר, מאריה כבר היתה במשרדו, מוחתמת על חוזה מוסיקלי ארוך טווח.
 

True Colors

New member
../images/Emo41.gifדיסקוגרפיה

רשימה מלאה של האלבומים שמאריה שחררה עד היום. נתוני המכירות מתייחסים לארה"ב בלבד [בהתאם לנתוני RIAA], מאחר ונתוני מכירות עולמיים הם משוערים בלבד ומשתנים בין מקור למקור.
 

True Colors

New member
Mariah Carey

שוחרר ב-1990. אלבום הבכורה של מאריה. מיקס בין סול, R&B, דאנס וגוספל. מציג לראשונה את האלמנטים שילוו אותה אל תוך הקריירה הענפה שלה – אוזן בריאה למלודיה, כתיבה בהירה וטובה והגשה קולית נפלאה. להיטים: Vision of Love Love Takes Time Someday I Don't Wanna Cry מכירות בארה"ב: 9 מיליון עותקים.
 

True Colors

New member
Emotions

שוחרר ב-1991. ממשיך את הקו שייצג אלבום הבכורה, עם דגש רב יותר על שירי נשמה וסול. מאריה נוגעת גם קלות בג'אז ברצועה התרפויטית החותמת, The Wind. להיטים: Emotions Make It Happen Can't Let Go מכירות בארה"ב: 5 מיליון עותקים.
 

True Colors

New member
MTV Unplugged

שוחרר ב-1992. הופעה חיה של להיטים משני האלבומים הראשוניים. מטרת המופע היתה כפולה: האחת – לספק את חוג המעריצים של מאריה, שהלך וגדל במימדים אסטרונומיים, והשנייה – לשם סתימת פיות, מאחר ונפוצו שמועות שיכולותיה הקוליות הן בסטודיו בלבד. מאריה, כמובן, לא נתקשתה להוכיח אחרת והותירה את הקהל והמבקרים הלומים ופעורי-פה. להיטים: I'll Be There מכירות בארה"ב: 3 מיליון עותקים.
 

True Colors

New member
Music Box

שוחרר ב-1993. מכיל רצועות דאנס בודדות, אבל בנוי בעיקר מבלדות סול איטיות. הפך שלאגר ענק בעולם, וביסס רבות את מעמדה של מאריה כזמרת המובילה של שנות התשעים. להיטים: Dreamlover Without You Anytime You Need a Friend Hero מכירות בארה"ב: 10 מיליון עותקים.
 

True Colors

New member
זה 10 מיליון בארה"ב

בהתאם לנתוני RIAA. בכל העולם זה משוער להיות משהו כמו 28-30 מיליון [לקחת בעירבון מוגבל]. Music Box הוא האלבום הנמכר ביותר של מאריה.
 

True Colors

New member
Merry Christmas

שוחרר ב-1994. פרויקט ביניים של מאריה, הכולל גרסאות כיסוי לכמה משירי חג המולד וכן רצועות מקוריות שכתבה והלחינה בעצמה, ביניהן הקלאסיקה המודרנית All I Want For Christmas Is You. להיטים: O Holy Night All I Want For Christmas Is You מכירות בארה"ב: 5 מיליון עותקים.
 

True Colors

New member
Daydream

שוחרר ב-1995. אלבום משובח וצעד אמנותי קדימה עבור מאריה בשילוב בין פופ ו-R&B. מבקרים רבים מציינים את האלבום כ-peak האמנותי שלה, והוא סיים ברשימות 10 האלבומים הטובים ביותר לשנת 1995 של מגזיני מוסיקה רבים. רצועת הרמיקס ל-Fantasy עם הראפר ODB הפכה להיט קרוסאובר ענק ומילאה תפקיד משמעותי ומשפיע במיזוג בין R&B-היפ-הופ במוסיקה הפופולארית, כפי שמציגות כיום ביונסה, ג'יי-לו, אשאנטי ועוד רבות אחרות. להיטים: Fantasy One Sweet Day Always Be My Baby מכירות בארה"ב: 10 מיליון עותקים.
 

True Colors

New member
Butterfly

שוחרר ב-1997. אבן דרך ואלבום מונומנטאלי בדיסקוגרפיה של מאריה, שזכה גם להערכה ביקורתית רבה. מבטא את השחרור הסמלי והאמנותי שלה ומציג אינטגרציה משמעותית יותר עם מוסיקת ההיפ-הופ. הטקסטים אישיים ואינטרוספקטיביים, וההגשה בנויה יותר על הרמוניות ורבדים קוליים. להיטים: Honey My All Butterfly Whenever You Call Breakdown מכירות בארה"ב: 5 מיליון עותקים.
 

14מתן

New member
../images/Emo12.gif לא ידעתי שהשניים האחרונים יצאו

כסינגלים יש לי את הדיסק הזה ואפאעם לא ממש עברתי את שיר מספר 4
בכל מקרה, נראה לי שגם the roof יצא כסינגל כי ראיתי ת'קליפ פעם
 
למעלה