אמירוס מיוס מחר בבוקר

SARAH B

New member
אמירוס מיוס מחר בבוקר

בבית הכנסת מעלים לתיבה את כל הילדים הקטנים פורסים מעליהן טליתות ומברכים אותם ברכת כוהנים רצוי להיא את הילדים הקטנים חג שמח
 

tsiporganeden

New member
מואה אלגרה אה טודוס, שרה אסטו

אס "ברכת כוהנים" אי לה ג'נטה קריין קה איודה, אמה סי מה דמאנדאס אה מי יו נו קרייגו, פורקה אוי נו טנמוס כוהנים, אסטו אס סולו לה אלקוניה, נו אס מזמו.
 

faridi

New member
הברכה לילדים מאחריי

כרגיל, העלנו היום את ילדי הבית כנסת שמתחת גיל 13. לאחרונה, הצטרפו אלינו עולים מאתיופיה שעלו לפני שנתיים. הזמנתי את אחד הקטנים של האתיופים לברך את ברכות העליה לתורה ואחד מהוותיקים, שגם הוא עדין לפני בר מצוה, קרא. זוהי הקריאה:"ולאשר אמר ברוך מבנים אשר, יהי רצוי אחיו וטבל בשמן רגלו: ברזל ונחשת מנעלך וכימיך דבאך: אין כא-ל ישורון רכב שמים בעזרך ובגאותו שחקים:" אח"כ ברכנו אותם בברכת הכהנים שיגדלו לתקופה טובה. חתן "מעונה" לא יכל להגיע עקב מחלת אשתו ולכן הוא העביר לי ת'שרביט. אז זכיתי להיות חתן "מעונה" ללא התמודדות. מי יודע איזו זכות נפלה לי. זוהי הקריאה:"מעונה א-להי קדם, ומתחת זרועות עולם ויגרש מפניך אויב ויאמר השמד: וישכן ישראל בטח בדד עין יעקב אל ארץ דגן ותירוש אף שמיו יערפו טל: אשריך ישראל מי כמוך עם נושע בה' מגן עזרך ואשר חרב גאותך ואתה על במתימו תדרוך:"
 
למעלה