אמירה תמוהה של ראש הממשלה נפתלי בנט בישיבת הסיעה: אנחנו לא צריכים להתנצל בפני אף אחד על שום דבר.

Harrington

Well-known member
מנהל

אמירה תמוהה של ראש הממשלה נפתלי בנט בישיבת הסיעה: אנחנו לא צריכים להתנצל בפני אף אחד על שום דבר.​

למה תמוהה? קטגורית, אדם חסר ערכים, מצפון, מוסר, וכדו', לא יראה עצמו כמי שנזקק להתנצל, אף פעם, על שום דבר. טבעו של עולם/אדם.

אור גינאל

Well-known member
למה תמוהה? קטגורית, אדם חסר ערכים, מצפון, מוסר, וכדו', לא יראה עצמו כמי שנזקק להתנצל, אף פעם, על שום דבר. טבעו של עולם/אדם.
מתנצלים בפני מי שנפגע או עומד להפגע אם הוא נמצא בדרך שלך.
יכול להיות שמי שנפגע עדיין בשוק .

גוטרמן7

Well-known member
וכי יש מצב לדבר פעם על בנט בלי להגיב ב'אבל (גם) ביבי' או שכבודו לא מסוגל בלי לקשקש את התגובה הפבלובית הזאת?
וכי אין כוונתך להשפיע על קהל הקוראים לתמוך בביבי? ומכאן שזה תפקידי להודיע לציבור מיהו אותו ביבי שלך

Harrington

Well-known member
מנהל
וכי אין כוונתך להשפיע על קהל הקוראים לתמוך בביבי?
וכי למה שאעשה דבר כזה? ראשית אין לי כוונה להשפיע על איש. שנית בטח שלא בעניין הזה.
ומכאן שזה תפקידי להודיע לציבור מיהו אותו ביבי שלך
תפקידך תפקידך. קטונתי. אישית הייתי מעדיף אילו היית פשוט מגיב עניינית לדברי. אבל איש איש ותפקידו בחיים.

evglev1

Well-known member
מנהל
וכי יש מצב לדבר פעם על בנט בלי להגיב ב'אבל (גם) ביבי' או שכבודו לא מסוגל בלי לקשקש את התגובה הפבלובית הזאת?
הסברת שראש הממשלה המכהן היה חסר ערכים, מצפון ומוסר ויש אנשים שמוצאים בין השורות את הטענה שראש הממשלה הקודם היה בעל ערכים, מוסר ומצפון בניגוד לראש הממשלה המכהן.

Harrington

Well-known member
מנהל
הסברת שראש הממשלה המכהן היה חסר ערכים, מצפון ומוסר ויש אנשים שמוצאים בין השורות את הטענה שראש הממשלה הקודם היה בעל ערכים, מוסר ומצפון בניגוד לראש הממשלה המכהן.
לא. יש המוצאים קושי בלדבר על בנט בלי לומר 'אבל גם ביבי'. אתה אחד מאלה. אותי זה מחרפן. לא בגלל שהדברים בהכרח לא נכונים, אלא פשוט בגלל שאינם רלוונטיים ומונעים כל אפשרות לדיון ענייני על מה שנאמר.

Harrington

Well-known member
מנהל
הדברים בהחלט רלוונטים , בכל מה שבנט עושה ואומר מתבקשת מיד ההשוואה לקודמו בתפקיד ( ביבי )
בהחלט נכון. בכל אופן, עבור כל מי שאינו מסוגל לדיון ענייני, לא מוצא משהו ענייני להגיב על משהו שנכתב, או לא מסוגל לצאת מהמצב הנפשי הרל"בי שלו. עבור כל שאר בני האדם (קרי הנורמטיביים שבחבורה)? אין בכך כל צורך או קשר מחייב.

evglev1

Well-known member
מנהל
בהחלט נכון. בכל אופן, עבור כל מי שאינו מסוגל לדיון ענייני, לא מוצא משהו ענייני להגיב על משהו שנכתב, או לא מסוגל לצאת מהמצב הנפשי הרל"בי שלו. עבור כל שאר בני האדם (קרי הנורמטיביים שבחבורה)? אין בכך כל צורך או קשר מחייב.
זאת שיטה מאוד מקובלת בפוליטיקה. גם כשטראמפ הואשם בכך שבגירוש מהגרים לא חוקיים מפרידים בין הורים לילדים, טראמפ ותומכיו הבהירו שזה קרה גם אצל בוש ואובאמה, פשוט בגלל שהוא אוכף את החוק ביתר תקיפות התקשורת מוצאת הרבה סיפורים קורעי לב וגם מחפשת אותם.

גם כשברק ביצע נסיגות הוא הזכיר לשותפיו הימנים ב"ממשלה של כולם" שגם ביבי עשה את זה ותהיו הגונים את ביבי לא הפלתם בגלל זה, גם אותי אל תפילו.

וגם כשברק פינה מאחזים בלתי חוקיים הוא הבהיר שהם לא חוקיים גם לפי המדיניות של ביבי.

וגם בנסיגה מאפגניסטאן ביידן מזכיר שההחלטה התקבלה בממשלת טראמפ.

Harrington

Well-known member
מנהל
זאת שיטה מאוד מקובלת בפוליטיקה.
אולי. אין לי מושג. אני כרגע לא בפוליטיקה. אני לכל היותר בפורום בו מתקיימים דיונים כאלה ואחרים. כאן, מה לעשות, דעתי על השיטה היא כפי שכתבתי יותר מפעם אחת. זכותך להתעקש בכל זאת להתמיד בה, אך לדידי זה אומר בדיוק את מה שכתבתי למעלה שאני סבור שזה אומר. פשוט להחריד.

evglev1

Well-known member
מנהל
אז בנט היה חסר ערכים כבר כשהכין את הקמפיין של "מפסיקים להתנצל"?

Harrington

Well-known member
מנהל
ממתי מבחינתך בנט חסר מוסר, מצפון וערכים?
אני מסתייג מדרכו מאז השתלט באמצעות כסף על המפד"ל. אבל כשכתבתי על אובדן מוסר, מצפון וערכים דיברתי בעיקר על הדרך בה הוקמה הקואליציה הנוכחית.

למעלה