אמו של בן זוגי גוססת והוא בדיכאון

noziz mum

New member
אמו של בן זוגי גוססת והוא בדיכאון

אמו גוססת מסרטן ולא מסכימה לחזור לבית חולים או הוספיס וכל היום בבית צורחת מתלוננת ובוכה מכאבים,
הוא עבר לגור עם הוריו בגלל המצב שלה ושינה את כל אורח חייו בגלל המחלה.
אמא שלו לא מסכימה להישאר לבד בבית וחייבת שמישהו יהיה איתה תמיד,מה שמגביל אותו מאוד
היא עושה לו "ריגשי" למרות כל העזרה שהוא נותן להם.
עם אמא שלו אין הרבה מה לעשות כי היא לא רוצה לעזור לעצמה ולא אכפת לה איך זה משפיע על הבן שלה
אבל הוא במצב נפשי ירוד מאוד,רק אוכל ובמחשב,הוא השמין,לא יוצא מהבית כמעט,מרחם על עצמו וזה כואב לי :(
שנינו בני 30,מתכננים להתחתן,לאמא שלו לא נשאר הרבה לחיות ואפילו המורפיום כבר בקושי משפיע עליה...
אני רוצה לעזור להם,ובמיוחד לו ,כי הוא זה שמשלם את המחיר הכי כבד מהמצב שלה

איך עושים את זה? ? ?
תודה מראש

שלום לך.אכן מצב מורכב ולא פשוט.ראשית,יש

להעריך לטובה את מסירותו של הבן לאימו,למרות שהדבר בוודאי משפיע על הזוגיות ביניכם.כדי לשנות קצת את מצב העניינים,נראה לי שסיוע סיעודי לאימו בביתה,יוכל לשנות

משמעותית את הצורך שלו לשהות כל הזמן בביתה ולחוות את הקשיים האמיתיים שהמצב הקשה גורם לו.במידה ויש לה ביטוח סיעודי מקופ"ח או כביטח פרטי (תבדקי זאת

היטב) תוכלו יחד למצוא מטפלת סיעודית בתשלום שתשהה בבית עם אימו וגם תגור שם (עובדת חוץ...) ובמידה והביטוח מכסה את הכל או חלק ארי,זה ייצור שינוי מהותי

בצורך הפיזי של בן זוגך להיות שם.כמובן שעליך לפעול בחוכמה,עדינות ורגישות עם בן זוגך ולצעוד עימו יחד ביצירת השינוי בבית אימו.כיד ליצור שינויים בהוויה המשפחתית כיום

שמצד אחד האם רוצה את בנה לידה,והוא מרגיש מחוייב,טוב תעשי באם "תגייסי" עובדת סוציאלית של קופ"ח (יש כזה דבר) ואם לא,אז מהרווחה,כדי שתייעץ ותפעל יחד

איתכם ליצירת השינויים הדרושים ב"שחרורו" של הבן לטובת עובדת סיעודית בביתם.עובדת סוציאלית שהתמתחתה אולי בתחום הגריאטרי - תועיל עוד יותר.חשובה ונחוצה יד

מקצועית.ה"שחרור" - הוא גם צריך לקחת בחשבון את מועקותיו של בן זוגך והשינוי שחל באורח חייו...,כך שהסיוע המקצועי צריך גם להיות עם בן זוגך,כך שהשינוי ו"הנתק"

המסוים שעליו לעשות כדי להיגמל מהמועקות והקשיים בהם הוא נמצא,טוב שייעשה בשיתוף איש מקצוע בדמות העובדת הסוציאלית,שאולי גם תמליץ שבן זוגך יקבל גם סיוע

טיפולי פסיכולוגי לשיפור מצבו הרגשי והתפקודי שהשתנה לאור המצב.

נראה לי שבמידה ותפעלי נכון וצעד אחר צעד יחד עם אנשי מקצוע ותמיכה רגשית ואמפטית בבן זוגך - תצליחו ליצור שינויים חיוביים במצב הקיים.בהצלחה.

למעלה