אמהות לילדים מנגנים

אמהות לילדים מנגנים

בן השבע הביע רצון ללמוד נגינה. ביקש על אורגנית.
הקריירה המוזיקלית שלי מסתכמת בשלושה חודשים של לימוד נגינה על אורגנית (שכורה) בגיל 10 לערך.
אז אשמח לשמוע מכל מי שמבינה בזה יותר ממני, שזה כולן כנראה-
איך מתחילים? בקונסרבטוריון המקומי אמרו שמלמדים פסנתר ולא אורגנית ויכולים להתאמן בבית באורגנית. זה משהו מיוחד לכאן או שזו המדיניות הכללית? זה הגיוני להתאמן באורגנית ? כי פסנתר אני בטח לא מתכוונת לרכוש כרגע...
אולי עדיף לשכנע אותו לנסות כלי אחר להתחיל בו? רצוי משהו שלא תופס הרבה מקום בבית

הם מציעים כאן שיעורים פרטניים פעם או פעמיים בשבוע, בין חצי שעה לשעה. למישהי יש תובנות מה כדאי?
והאם גם היום אפשר לשכור איזו אורגנית כדי לא להיתקע עם אחת אם הוא יתחרט...

tiger mom

New member
אין משהו במתנס?

לא מכירה השכרה
אבל אפשר לקנות יד 2 שיצא יותר זול ולמכור אח"כ

עד כמה שידוע לי

גם אצלנו זה ככה - בבית מתאמנים באורגנית (למי שאין פסנתר). מה שכן, כשקלנו את האפשרויות הקונסרבטוריון הציע להשאיל לנו אורגנית (לכל השנה).
הבת שלי בחרה בסופו של דבר ללמוד גיטרה (לפני כחודש), וקנינו לה גיטרה חדשה. בטח אפשר לקנות גם מיד 2.

מה עם פסנתר חשמלי?

זה נייד כמו אורגנית (קצת יותר כבד, כמובן) ומדמה את הטאצ' של קלידי הפסנתר...

תמצאי חוג, ותקני בהתחלה אורגנית פשוטה אך טובה לתרגול בבית, ואם יתקדם ויתמיד תעברו לפסנתר / פסנתר חשמלי.

אגב, יש הבדל בין לימוד פסנתר ואורגנית. פסנתר מצריך יותר העמקה, אימון והשקעה. כך שתחשבי מה מתאים לילד.

פסנתרן הבית שלי

לומד על פסנתר, פעם בשבוע, שעה.
מתאמן בבית על אורגן (דו קומתי כזה, מהישנים). כרגע זה מספיק.
בן שש וחצי, אגב.

sharonwe

New member
לדעתי:

אם אין לך פסנתר - אפשר לשכור או לרכוש פסנתר חשמלי. לא בקיאה במחירים, אבל הבנתי שזה זול יותר מפסנתר. אבל מה עם פסנתר יד שניה?
הגדול שלי, בן ה-9, לומד פסנתר פעמיים בשבוע, חצי שעה כל פעם, ואני חושבת ש-3/4 שעה היה מתאים לו יותר, אבל למורה אין זמן.

הקטן שלי מנגן כינור, ואת הכינור שכרנו. בכל פעם שהוא גדל - המשכיר מחליף לו כינור. הוא לומד פעמיים בשבוע 3/4 שעה.

לגבי התמדה: זה לגמרי תלוי-אופי. הקטן שונא להתאמן, ומה שמכפר זה הכישרון הטבעי שלו. הוא מתקדם יותר מילדים אחרים בני גילו, אבל המורה שלו מאוד מתעצבנת כשהוא מגיע לשיעור לא מוכן ויש בינינו מאבקים על זה. אני יודעת שיהיה קל יותר להגיד "נוותר", אבל אני לא מוכנה לוותר. אם הוא טוב בזה ואוהב את זה - אני לא אוותר לפחות עד סוף שנה זו, כי כואב לי הלב לבזבז את הכישרון שלו, וגם הוא לא מוכן בכלל לשמוע על הפסקת השיעורים.

הגדול, שמטבעו פחות מוכשר במוסיקה, דווקא מתאמן יותר ובזכות זה מתקדם כמו הקטן. הוא כן אוהב את זה ונהנה מהנגינה ותוצאותיה. זה לא שאיך שהוא מגיע הביתה הוא זורק את התיק ורץ לפסנתר, אבל בהחלט מקבל את זה כשגרת יומו.

אני בעד להתחיל עם מורה טוב וכלי איכותי ומכוון כמו שצריך, כי ההרגשה הראשונית היא שתקבע את המשך דרכו במוסיקה.

לא בהכרח

לבנזוגי יש שמיעה מוזיקלית של כרוב חמוץ, לא יזהה צליל גם אם הוא ייפול לו על הראש.
השמיעה המוזיקלית שלי מספיקה בדיוק כדי שאדע שאני מזייפת...
בכורי ניחן, מסתבר, בשמיעה מוזיקלית שלא ברור מה מקורה. המורה שלו לא מפסיקה להשתפך על כמה שהוא מוכשר. ואני, אחרי 30 שנות תסכול מחוסר היכולת שלי לנגן, מאוד משתדלת לא להפיל עליו את הר הציפיות... בגלל זה גם אין לנו פסנתר. כשאבא שלי עבר דירה לפני כמה שנים, אישתו הציעה לנו את הפסנתר 'בשביל הילד', שהיה אז בן 3 וכבר הודיע על רצונו לנגן בפסנתר. החלטנו אז שזה מוגזם 'להפיל' פסנתר על פעוט בן 3, והפסנתר מצא בית אחר. יש לי אצבעות מאוד ארוכות ושנים סבלתי מזה ששאלו אותי למה אני לא מנגנת בפסנתר 'עם אצבעות כאלה, כזה בזבוז...'
אתמול שמענו באוטו מוזיקה, והוא מזהה את השיר שנייה אחרי שהוא מתחיל, ומדווח מי שר, מי כתב. להורים שלו לוקח הרבה יותר זמן... עוד משהו שהוא עושה יותר טוב ממני...

בא לי לקנות גיטרה

סתם שינגנו בזמנם הפנוי
מה מומלץ לקנות חשמלית/קלאסית
מדובר בגיל 8 ו5

shtuli

New member
הן מנגנות "בעיר מנגנת". קיבלו משם כלים

אחת קלרינט והשניה סקסופון.
יוצאות לשעתיים בשבוע בשעות הלימודים.

shtuli

New member
לא נראה לי. אנחנו מהדרום.

גרים ביישוב והן לומדות בירוחם (אגב דיוני הגזענות והחינוך בפריפרייה...).

adif11

New member
הצעיר ניגן על פסנתר בקונבטוריון

ועל אורגנית בבית (עלתה כ 500 שח לפני די הרבה שנים) ולא היתה עם זה שום בעיה אבל המורה בקונסבטוריון היתה אישה קשה ולא נעימה
ואז מצאנו מוסיקאי צעיר ומגניב בשם ניר שבא אלינו הביתה במחיר סביר (לפחות אז זה נראה לי סביר) והילד ניגן איתו כשנה.
אם אתם מאזור המרכז אחפש עבורכם את מס' הטלפון שלו.

למעלה