אם עד עכשיו עוד החזקתי מעמד איכשהו,

Immigrant

New member
אם עד עכשיו עוד החזקתי מעמד איכשהו,

להקת הנח"ל עם "הרעות" גמרה לי את היום.

אותי זה מאד מרגש כל פעם מחדש

פעם אחרונה ששמעתי את זה ובכיתי זה היה בעצרת לציון שנה לרצח רבין בקטע הזה ששומעים ".. את יפי הבלורית" ורבין היה יפה בלורית וגם אגב מאד אהב את השיר. לזכרם של יפי הבלורית, הקרחים, עם הקוקו, עם השביל באמצע וכל הנופלים והנופלות.

מיסיס G

New member
לי זה קורה עם אליפלט

המילים האלה תמיד מוציאות אותי מדעתי וגורמות לי לחשוב ולהרגיש חזק חזק את הישראליות שבי . הסתירות . אלתרמן , שלפני כמה שנים קראתי מחקר עליו הטוען שכל שיריו , ללא יוצא מן הכלל - מדברים על אהבתו לארץ ישראל , אלתרמן הזה פגע בינגו , אם יורשה לי לחלק לו ציון . הפאסון הלא מוצלח של אליפלט , התום , ההקרבה שיצאה מן התום , הניצול של המערכת , התוצאה של המוות שלו ואיך שהתקבלה כביכול בעם , ההתערבות האלוהית - העוקץ שאין לי שום דרך לנטרל אותו - פשוט מצמררים . שמעתי את הגרסה של ברי סחרוב , אגב . נזמר נא את שיר אליפלט ונגידה כולנו בקול: כאשר עוד היה הוא רק ילד, כבר היה הוא ביש גדא גדול. בו שכנים ושכנות דיברו דופי ואמרו שום דבר לא יועיל - אליפלט הוא ילד בלי אופי, אין לו אופי אפילו במיל. אם גוזלים מידיו צעצוע, הוא נשאר מבולבל ומחייך, מחייך מבלי דעת מדוע, וכיצד ובשל מה זה ואיך. ונדמה כי סביבו, זה מוזר, אז דבר מה התרונן כה ושר. בלי מדוע ובלי כיצד, בלי היכן ובלי איך ולמה, בלי לאן ומאיזה צד, בלי מתי ובלי אן וכמה. כי סביב ככינור וחליל מנגינה מאירה, מצלצלת. אם נסביר לך מה זה יועיל, איזה ילד אתה אליפלט. בליל קרב ברעום אש מזנקת, בין אנשי הפלוגה קול עבר: העמדה הקדמית מנותקת, מלאי תחמושת אזל בה מכבר. אז הרגיש אליפלט כאילו הוא מוכרח את המלאי לחדש, וכיוון שאין אופי במיל לו, הוא זחל כך ישר מול האש. ובשובו מהומם ופצוע, התמוטט הוא, כרע וחייך. הוא חייך מבלי דעת מדוע, וכיצד ובשל מה זה ואיך. ובליבות חבריו, זה מוזר, אז דבר מה התרונן כה ושר. בלי מדוע ובלי כיצד, בלי היכן ובלי איך ולמה, בלי לאן ומאיזה צד, בלי מתי ובלי אן וכמה. מסביב ככינור וחליל מנגינה מאירה, מצלצלת. אם נסביר לך מה זה יועיל, איזה ילד אתה אליפלט. ובלילה חבוש קסדת פלד, אז ירד המלאך גבריאל, וניגש למראשות אליפלט, ששכב במשלט על התל. הוא אמר: אליפלט אל פחד, אליפלט, אל פחד וחיל במרום לנו יש ממך נחת, אף שאין לך אופי במיל. זהו זמר פשוט גם תמוה, אין ראשית לו וסוף והמשך, זימרנוהו בלי דעת מדוע וכיצד ובשל מה זה ואיך. זימרנוהו כך סתם זה מוזר, כי דבר מה התרונן בו ושר...

lee E

New member
אצלי זה ה"הנסיך הקטן מפלוגה ב'"

של שלמה יידוב. בכי אוטומטי..

Ani15

New member
(הילדים של) חורף 73, להקת חיל חינוך

ססססאומו המדינה הזו שבה ילדים בני שמונה עומדים בצפירה, משתתפים בטקסי זיכרון ומבינים מה זה אומר "טילים שלושים קילומטר מכאן, כמעט כל יום".

mal1

New member
../images/Emo45.gif גם לגבי השיר וגם לגבי המשפט שרשמת אחריו

hello all

New member
ואצלי הדמעות מתפרצות כל פעם בשיר

מה אברך. "...אלוהים, אלוהים, אלוהים, לו אך בירכת לו חיים" אתמול בערב לא הפסקתי לבכות מול הטלביזיה. הורים בוכים על ילדיהם זה משהו בלתי נתפס. אחים בוכים על אחיהם. נשים בוכות על בעליהן ואבי ילדיהם. והחיים שלהם עם האבל, עם החלל הריק. עם הכאב. עם הגעגוע הבלתי נתפס.עם הרצון לדבר עוד פעם. עם תמונות הילדות. עם הצחוקים המדהימים של כולם כילדים. עם השמחה שלהם. עם האושר. ואז הכל נגמר. בבום. ברעם. בזעזוע. כל מוות הוא כואב. אבל הורה שקובר את הילד שלו זה משהו שהדעת לא יכולה לסבול. זה משהו שנוגד את טבע העולם. זה משהו שנוגד כל חוק קיום. הורה שגידל את הילד שלו כל החיים שלו, מיום לידתו, באהבה אדירה וזכה לראות אותו גדל והשקיע בו את חייו. ואז הכל נגמר. בבום. ברעם. בזעזוע.

forglemmigej

New member
ושלי שחמט

לאן הלך ילדי ילדי הטוב לאן חייל שחור מכה חייל לבן לא יחזור אבי אבי לא יחזור חייל לבן מכה חייל שחור בכי בחדרים ובגנים שתיקה המלך משחק עם המלכה ילדי שוב לא יקום לעולמים יישן חייל שחור מכה חייל לבן אבי בחשכה לא יראה עוד אור חייל לבן מכה חייל שחור בכי בחדרים ובגנים שתיקה המלך משחק עם המלכה ילדי שבחיקי עכשיו הוא בענן חייל שחור מכה חייל לבן אבי בחום ליבו עכשיו ליבו בקור חייל לבן מכה חייל שחור בכי בחדרים ובגנים שתיקה המלך משחק עם המלכה ......

BigMatilda

New member
"אין לי ארץ אחרת" - שיר מחאה כשגרים בארץ, שיר

כאב כשגרים כאן....

למעלה