אם יש מים על המאדים, יש חיים על המאדים

מוגלי7

New member
אם יש מים על המאדים, יש חיים על המאדים

כתבה קטנה שמצאתי שחשבתי שתעניין אתכם, פורסמה היום
http://reshet.ynet.co.il/חדשות/News/Economics/ComputersScienceTechnology/Article,42522.aspx

jacobyd

New member
לא מדוייק...

נמצאות מים על מאדים מעלה את הסבירות להמצאות חיים זה לא מחייב אבל אמן, שימצאו איזה חיים, פרימטיביים ככל שיהיו על מאדים (איורופה אפילו יותר טוב כי יש פחות סיכוי שזה הגיע מכדור הארץ) זה ישנה את כל התפיסה אם חיים התפתחו באופן עצמאי בשני כוכבי לכת באותה מערכת השמש- אזי אנחנו לא מקרה חד פעמי ויש עוד מליוני מקרים נוספים

המחשבה שחיים יכולים להתפתח רק במקום שבו יש

מים היא מאוד צרה. רוב כוכבי הלכת הם לאו דווקא מורכבים מהרכב כימי דומה לכדור הארץ, אז אם יש חיים בכוכבים אחרים (ואני מאמינה שיש, גם זו תפיסה צרת מוחין להאמין שאנחנו היחידים ביקום) הם יכולים גם להתקיים מדברים שהם לא חמצן, למשל, ולהיות מורכבים מדברים אחרים, לא מים. כן, בכוונה שרשרתי אליך:p

jacobyd

New member
אבל אני לא רשמתי שחיים צריכים מים

אני רשמתי שמים הם לא בהכרח סימן שיש חיים אין לי ספק שיכולים להיות חיים שונים שלא צריכים מים כדי להתקיים אבל מים לבדם אינם סימן לחיים בקשר לחיים נוספים לאלו שלנו... אני מאמין שיש אבל שהם לא ביקרו אותנו הנקודה של מציאת חיים במאדים או באיורפה חשובה כל כך כי היא תוכיח חד משמעית שחיים הם לא דבר חד פעמי שהתפתח רק בכדור הארץ ואם הוא התפתח פעמיים באותה מערכת השמש אז הוא בוודאי קיים במגוון מערכות שמש אחרות ובמגוון צורות מאדים מעט פחות משמעותי מכיוון שיהיו אלו שיטענו שחיים ממאדים הגיעו מכדור הארץ, או להפך ושמדובר באותו בסיס לחיים הסיכוי שחיים על כדור הארץ ועל איורופה הגיעו מאותו המקור הוא קטן בהרבה :) אם לזה בכלל התכוונת בהודעה שלך?

jacobyd

New member
סבבה, אז אנחנו דיי באותו הראש בנושא

אבל לא הבנתי למה שרשרת אלי באמת :) ולמה בכוונה

למעלה