אם יש לכם עצה טובה

אם יש לכם עצה טובה

אני חושבת שהרבה מרגישים שאחרי שכבר נמצאים כמה זמן בתנועת נוער, היא יוצרת מזגרת שאי אפשר בילעדיה. אני מאוד אוהבת את האנשים בבוגרת ולהיות חלק מהקן, אבל את הקבוצה שלי אני די לא אוהבת. יש שם אנשים שאני אוהבת אותם בשל עצמם, אבל את הקבוצה שתור איך שהיא אני ממש לא אוהבת ולא חלק ממנה. למרות שהפעולות ממש מעניינות. אז, איך אוכלים את העוגה ומשאירים אותה שלמה?! כי אני לא רוצה לפרוש לגמרי מהתנועה, אבל אני לא נהנת להיות עם הקבוצה שלי

chiko 182

New member
לכולם יש ככה בעיה

גם לי יש אותה לפעמים, וגם לחבר קבוצה שלי יש אותה עכשיו והוא ממש מתלבט אם להשאר בתנועה... כי בכל קבוצה יש בעיות... ונגיד הקבוצה שלי נוצרה איך שהיא היום רק לפני איזה שנתיים שלוש, ויש לנו גם אנשים חדשים מהשנה... שלא ממש קרובים אליהם ואי אפשר להפתח מולם... וזה נורא בעייתי, כי הקבוצה זה המקום בו אני מקיים את מה שאני מאמין בו וזה מקום שאנחנו יוצרים שהוא שונה מהחברה הכללית המנוכרת... אבל לפעמים גם זה לא, ויש ניכור בקבוצה עצמה... אבל כשאנשים בקבוצה רוצים לחיות חיים אחרים שהם שונים, אז נוצרת בעצם הקבוצה... זה תהליך, אני יודע, אבל אסור לוותר... הקבוצה זה המקום שהכי אפשר להשפיע בו...

אני חייב לציין שיש לי בעיה דומה.

אבל אני אישית, כן החלטתי לפרוש מהנוע"ל. גם מההדרכה, וגם מהקן. הבעיה שזה השאיר אותי אם שתי סימני שאלה גדולים. 1.) האם לצאת לטיולים וסמינרים מדי פעם ופעם ?! 2.) והשאלה הגדולה, האם לעשות קאמבק מדהים ביב' ולצאת לקמנר ?! אם את מוצאת פתרון לבעיה שלך, שהיא מאוד דומה לשלי, אני אשמח לשמוע אותו. האי סי שלי הוא: 127833032

יש לי שאלה אחרת בשבילך:

מה מטרת שנת השירות, ולחיות בתוך וכ- גרעין, לדעתך? לשאלה האם לצאת לטיולים מדי פעם אני לא אתייחס, אבל בקשר לשנת קימנור יש לי הירתעות חדה לגבי התפיסה שלך. עזבת את ההדרכה והקן בגלל שהיו בעיות, אני מניחה (ותקן אותי אם אני טועה). אז נגיד ותצא לשנת שירות (עזוב את זה שאם פרשת מהקן, מה גורם לך לחשוב שאת הקן שבו תקמנר לא תעזוב, או בגלל שיהיו בעיות גרעיניות גם כן לא תפרוש), אני מדברת על אמונה- אמונה בדרך. פתאום, בתור קומונר, אתה חושב שיהיו לך יותר כוחות נפשיים לעמוד במשימה? לא! אם עזבת את ההדרכה, לא משנה עד כמה היא קשה- זה אומר שלא האמנת מספיק בצדקת הדרך. ואם עזבת את הקן זה אומר שלא האמנת שהוא נותן את האלטרנטיבה הנכונה (אם לא היחידה) בחייהם של החניכים ובחייך. אז מה?! פתאום בש"ש זה משתנה? פתאום יאורו עיניך? לא ממש... לדעתי לעשות "קאמבק גדול" בי"ב רק בשביל הש"ש זו חרפה, ואם, נגיד, זה היה תלוי בי- לא הייתי מוציאה אותך בשום אופן לשנת שירות. וסליחה על הבוטות.

יקירתי הבנת אותי ממש לא נכון !

הסיבות לעזבתי הם בגלל הקבוצה שלי ... ואם אני אעשה החלטה לצאת לש"ש, אז אני לא אעזוב באמצע. אני מקווה שלא יהיו לי בעיות עם הגרעין שלי טפו טפו טפו. אבל בעקרון, אם הייתי יודעת למה אני עוזב לא היית אומרת את זה. מסיבות כאלה ואחרות לא בא לי לפרט אותם בפורום, אם תירצי אני אשמח להסביר לך בארבע עינייים !

מענין לדעת שהקבוצה שלך לא יודעת

שאתה פורש בגללה. האם זה בגלל מישהו ספציפי? כל האנשים? האווירה? האם זה בגלל הקמת הגרעין??? לדעתי אם אני אהיה זה שיחליט אם תצא לש"ש אז אני אצטרך לחשוב טוב טוב האם אתה מישהו שאני יכול לסמוך עליו בגרעין וש"ש. אתה צריך להחליט האם כשאתה פורש מהתנועה אתה מוחק את מה שעשיתה במשך שלוש שנים וגורם אולי לקריסתו בשנית של קן בית שמש? אולי מה שאמרתי הוא קצת חזק, אל תיקח את זה אישית, גם אם מישהו שהיה חודש בקבוצה היה פורש הייתי פותח שיחה זהה איתו. יש לך 8 ימים בפולין בכדי להחליט האם אתה פורש או מנסה לפתור את הבעיות שלך ביחד עם הקבוצה, כי זה בעצם כל העיקרון של החיים בקומונה לא?. אילן, קבוצת "החתוליה", קן בית שמש, חבר מודאג של אביחי.

אילן חבר קבוצה יקר. ../images/Emo3.gif

אמממ, חלק מאוד מצומם של אנשים שמספרם לא עולה על 2 יודע את הסיבות האמתיות שבגללם אני עוזב. אבל בעקרון, הסיבה הקבוצה שלנו ביא'. והנה תשובות לשאלות שלך: א.) זה לא משהו ספציפי, זה בגלל כל מיני דברים. ב.) רוב האנשים בקבוצה בסביבות 90 ומשהו %. ג.) חלק מזה זה האווירה בקן. ד.) הקמת הגרעין איננה קשורה לעזיבתי. אם אתה תהיה זה שיחליט אם להוציא אותי לגרעין, או לאו דווקא אתה כל חבר קבוצה אחר, אני לא חושב שאני אצא לגרעין ! ידידי אני לא מוחק את השלוש שנים הנפלאות שהיו לי עם הנוע"ל, תשמע הקמנו את הקן הזה מכלום, הרמנו לו צעירה רצינית, גייסנו חברים שלנו לתנועה, וחלקם באים לעזור בעת הצורך. כעת ידידי אתה הוא זה שתשמיך את הקן, ו14 הטניקים החדשים שיצאו לכנס תל חי (אני מאוד מתלהב שיצאו לנו 14 חניכים). ובצעם מה שיקרה בשטח הוא ההפך הגמור, אני אמשיך להתעניין במצב הקן עד מאוד. אתה אמיר אמרתם ואני מאמין לכם עד מאוד שתוכלו להסתדר ממש טוב בלעדי, ולפי דעתי האישית נראה לי שגם תסדרו יותר טוב בלעדי ! ידידי אחרי מה שקרה בנתב"ג הגעתי ל90% ומעלה שאני פורש, אם לפני זה היה 80%, אז אחרי "האירוע" בנתב"ג אני מאוד מאוד מאוד שלם עם ההחלטה שלי. אינני הולך לנסות לפתור את הבעיות של הקבוצה בגלל הסיבה הכי פשוטה: זה בלתי אפשרי ! ! ! עד הקמונה יש לי עוד שנה וחצי, וגם לקמונה כמו שאמרתי אני לא 100% הולך, יש לי עוד הרבה חושבים לעשות עם עצמי. אבל בעקרון, היום במסיבת פרידה זה תהיה מסיבה משולשת. גם מסיבת פרידה של הנסיעה לפולין. גם מסיבת פרידה בשבילי מהקן. וגם מעין מסיבת יום הולדת. ובקיצור ידידי אל תהיה מודאג. הסר כל דאגה מראשך. ההחלטות מזמן נעשו.

haimgl

New member
תגיד אביחי

אתה חושב שכשתגיע לגרעין הכל יהיה טוב ויפה? גם בגרעין יכולות להיות (ויהיו) בעיות וגם בגרעין ואפילו בצבא\עבודה\בית אבות יהיו אנשים שאתה תאהב, אנשים שאתה פחות תאהב ואנשים שאתה לא תסבול, אבל צריך להסתדר איתם. נסה לשנות את המצב בקבוצה, לדבר עם אנשים ואולי גם לארגן איזה ערב תרבות או משהו בסגנון לגבש את האנשים אחד עם השני והכי חשוב - לנהל שיחות עם חברי הקבוצה שלך ולנסות להגיע למצב של הבנה משותפת. הבריחה הזאת והציפיה הסתמית לעתיד ורוד יותר לא תעזור לך בכלום, אתה רוצה לשנות את המצב, תפעל ותשנה! אל תחכה שהמצב ישתנה מעצמו!

לחיים ...

אני בכלל לא חושב ככה, אבל יש ההבדל בין להיות עם אנשים בקבוצה שיודעים רק לדבר, ואנשים שאתה מכיר אותם כל החיים שלך. לבין אנשים שאתה מכיר בקושי, ומקשיבים לך ... אני לא מצפה שהגרעין יהיה בועה או משהו כזה, אבל אני 99.99% בטוח שהאנשים שיהיו איתנו בגרעין יהיו שונים במהאנשים בקבוצתנו הקטה. ושוב אני אומר ניסנו לשנות את המצב בקבוצה זה לא עובד ! ! ! ! הבריחה היא מהבנה שזה המציאות ואי אפשר לשנות אותה, הייתי רוצה מאוד לשנות את הקבוצה אבל שחברים שלך אומרים עלייך דברים נורא לא יפים, ולא מכונים להקשיב לך, ושכל הקבוצה נגדך, קשה מאוד לשנות ... אולי אחרי פרישה מכובדת ... ואיזה שנה של רגיעה שלי מהתנועה, יהיו שינוים, וזה רק העתיד יואמר ...

נקודה למחשבה.

אם החלטת לפרוש למה לך לצאת לטיול? מה הכיף בלצאת לטיול או סמינר של משו שהחלטתי שאני לא שייכת אליו. ולעשות קאמבק גדול בכיתה יב'? מה נסגר? איך תמצא לשנת שיורת אם אתה לא מוכן להיות חלק מקבוצה עכשיו. חלק מהרעיון בתנועה הוא שאתה לא בוחר את הקבוצה. הרעיון הוא ששיויון אמיתי נמדד דווקא בזה שאני חלק מקבוצה שלא בהכרח מרגישים כמוני, או אוהבים את אותם דברים שאני אוהב. את הערכים אפשר להגשים גם לפני שנת השירות,וזה בדיוק הלהיות חלק מקבוצה, אם אתה מאמין בערכים של התנועה אז תהייה חלק מהקבוצה, ואם לא טוב לך שם אז תשנה או שתמצא מקום שכן טוב לך בו, אבל אל תחכה ליב כדאי להגשים.

בולה1234

New member
תראי...

אם את לגמרי מיואשת מהקבוצה שלך ואת מאמינה שאין שום סיכוי שתצליחי לשנות משהו בה כדי שתוכלי כן ליהנות מהקבוצה שלך ולהרגיש שאת עוברת תהליך משמעותי בתור חניכה, אז יש את האופציה של לעבור קבוצה... חבר קבוצה שלי לשעבר לא הרגיש חלק מהקבוצה שלנו והחליט שנמאס לו אז הוא עבר קבוצה ואני חושבת שעכשיו טוב לו... אני לא חושבת שלעשות צעד דרסטי כמו לפרוש מהתנועה לגמרי זה משהו נכון. אחד הקונספטים בתנועת נוער זה שאפשר לשנות - למרות היותנו בני נוער. אפשר להזיז דברים, לשנות את המצב שלנו, האישי והחברתי. אני חושבת שאם את אוהבת את התנועה ולא רוצה לעזוב אותה, תנסי לשנות את המצב בקבוצה שלך ואם לא עובד, תעברי קבוצה... אל תעזבי לגמרי ותוותרי לגמרי כי אחר כך תתחרטי... זאת דעתי.

בעיה קטנה אם ההצעה שלך בולה

בשיכבה שלי קיימת רק קבוצה אחת בקן, לכן זה או זה או זה. אם הייתה עוד קבוצה כבר הייתי עוברת. לשנות את הקוצה?! איך?! כי הרבה פעמים לאנשים קל לשמוע ולהגיד מה נכון ומה צריך לשנות/לשפר, אבל שזה בא בפועל ביחס בין האנשים... לא לא ממש בא לידי ביטוי כל הדיבורים היפים.

אמממממ.....

קצת מוזר לי לשמוע את כל הדברים האלה.... כאילו, גם לי אין קבוצה מושלמת תמיד, ולאחרונה אני ממש כועסת על חלק מהאנשים, אבל זה לא גרם לי לשנייה לחשוב על לעזוב את התנועה...! כי דבר ראשון אני מאמינה שמה שאני עושה בתנועה הוא חשוב והכרחי במצב הקיים. ודבר שני- אני מאמינה בשינוי של אנשים, שאם מדברים איתם הם, לרוב (בעיקר אם הם בקבוצה שלך), לא נשארים אטומים. מה גם שאם לך לא טוב סביר להניח שאת לא היחידה בקבוצה שמרגישה ככה... אז תגידי לאנשים בקבוצה שלך איך את מרגישה, וזה בתור התחלה... כשתשבו כולם יחד בטוח תמצאו פתרונות טובים..!

המ...

בדיוק לפני שבוע ילדה בקבוצה שלי החליטה שהיא עוזבת.. וזה נורא נורא עצוב כי היא כן תנועתית ואפילו מדריכה אבל היא החליטה שהיא לא מרגישה חלק מהקבוצה.. אני חושבת שבמקום לברוח מהבעיה(לעזוב את הקבומה) צריך לתמודד איתה.. לדבר עם אנשים.. לעשות שיחת קבומה ולהגיד לחברי קבוצה שלך מה את מרגישה.. ולשנות את המצב...יהיה לך יותר קל לשנות שהחברים שלך בקבוצה יעזרו גם... חוצמזה, לא נראה לי שיש דרך להשאר בקן ולא להיות בקבוצה..כי בתנועה חלק מההגשמה זה הקבוצה.. אז זה לא דרך לגיטימית לבוא רק לערבי בוגרת, ימי נקיון ,פעולות של חניכים ולא לעבור פעולות בקבוצה.. מקווה שתשני את החלטתך..

עשינו את השיחת קבוצה.

שחצי מהקבוצה לא הייתה ! ! ! וכמו שנאמר כבר קודם, הכל טוב ויפה בדיבורים, אבל בשטח ... בשטח לא קורה כלום ! ! ! מה לעשות ?! השאלה עדיין נותרה

בולה1234

New member
תגובה לקליפות בננה...

אני לא מנסה לזרוק ביטויים יפים באוויר כדי שתרגישי יותר טוב עם עצמך וכדי שאני ארגיש שעזרתי במשהו.... אם זה הרושם שקיבלת.... אני באמת חושבת שאפשר בעזרת שיחות קבוצתיות ו/או אישיות, לשפר את המצב. ואכן זאת בעיה כשאין אלטרנטיבה לקבוצה שלך, אבל זה עוד גורם שצריך לתת לך מוטיבציה לנסות ולשפר את המצב בקבוצה שלך. קחי דף, תכתבי את הבעיות שלדעתך קיימות בקבוצה שלך, תנסי לקשר אותן לאנשים, או לחשוב על אנשים שיש איתם בעיה, ופשוט תעשי שיחת קבוצה על הבעיות האלה, ושיחות אישיות עם אותם אנשים. אני בטוחה שהם לא רוצים שתעזבי את הקבוצה ואת התנועה, ואין סיבה שהם לא ירצו לשפר בעצמם את המצב. יכול להיות שחלקם גם מסכימים שקיימות בעיות, ופשוט הם לא אקטיבים מספיק או אין להם מספיק רצון באמת לקום ולשנות משהו ולהציע שיפורים.... תהיי את היוזמת...

תודה ענבל

ת'אמת כבר די נמאס לי מכל זה, אבל תודה בכל מקרה על הניסיון לעזור... אני יודעת מה הבעיה ספיציפית, אבל אלו תכונות של אנשים כל כך מושרשות שכבר... יש אנשים שהשינאה מכרסמת בהם...

תגובה

דבר ראשון אני מציאה לך רגע לחשוב למה את לא נהנית עם הקבוצה, אולי זה משו ש"נתקע" לך, לפעמים קןרה שמישו שעיצבן אותך פעם ממשיך לעצבן אותך גם אם הוא לא עושה כלום, ז"א בגלל ש"תקוע" לנו בראש שהוא מעצבן אנחנו מתעצבנים מדברים שאין מה להעצבן עליהם, אז אולי זה מה שקורה לך אם הקבוצה, שאת מגיעה לפעולות בידיעה שלא הולך להיות לך כיף ואז את באמת לא נהנית. ובכל אופן כדי לך לחשוב מה לא כיף לך בקבוצה ומה היית רוצה שיהייה אחרת, ולנסות לשנות, לדבר עם הקבוצה, להעביר להם פעולה, הקבוצה היא לא נגזרת משמיים היא מה שהחברים בה יוצרים ממנה, ואם את רוצה שהדברים יראו אחרת את פשוט צריכה לפעול למען זה.

ועוד משו.

רק אחרי שכתבתי את ההודעה ראיתי את ההודעה שנייה שלך, אז אני אתן לך עצה קצת יותר יעילה. כמה שזה נשמע קצת בית ספרי צריל לעשות גיבוש, כמה שמכירים יותר טוב ומבלים יותר ביחד אוהבים אחד את השני יותר, את יוכלה לארגן ערב אבל נראה לי יהייה יותר מגניב לארגן סופ"ש או טיול. אם הבעיה היא יותר משו באיך שהקבוצה מתנהגת כדאי לך לעשות על זה פעולה או שיחה, והכי חשוב שזה שקבעי רף גם לעצמך. לדוגמא אם מפריע לך שהחברה לא מקשיבים בפעולה ולא מתקיימים דיון אז את קודם כל צריכה כן להקשיב וכן להיות חלק מהדיון ואז בעצם תקבעי את מה שאת חושבת לנכון כמציאות בקבוצה, ואת צריכה להעיר את עינהם.

למעלה