אם יש גן עדן/רון לשם

GalGili

New member
אני אגיד לך עוד משהו

יש סופרים ישראלים טובים ויש גרועים. נדמה לי אבל שגם אם סמי מיכאל כותב על שלולית אחת, ועמוס עוז על שלולית אחרת ואידה פינק על שלולית שלישית הם בסופו של דבר מדברים על אותה שלולית .זה מגלה לנו את הראש של הסופר המזרחי ואת הישראליות שלו, זה את הצבר שגדל בקיבוץ וזו את הפולניה ניצולת השואה שאפילו לא הצליחה ללמוד מספיק עברית בשביל לבטא את הישראליות הכואבת שלה. אני מתרשם יותר מהאיכות של הפולניה, התרשמתי בדר"כ בעיקר בעבר מהצבר מהקיבוץ ומיכאל בעיני סופר פחות טוב מהם. אבל גם הוא לא גרוע ומכול אחד מהם למדתי משהו על השלולית המעורבבת שנקראת ישראל. והם מוצאים חן בעיני יותר מנאמר צרויה שלו או מורקמי, בלי אף מילה על הטיב שלהם בעיני, שהספרים שלהם בעצם לא שיכים לשום מקום.

Velma Kelly

New member
../images/Emo45.gif לגמרי!

האמת שקראתי את הספר 3 פעמים והסיבה הפשוטה היא פעם בכמה שנים יוצא לי להיתקל בספר שאני לגמרי וב-100 אחוז מתאהבת בדמות המספרת. שאני מתחברת אליה ולשפה שלה ולכל דבר שבה. ובספר הזה לא יכולתי לעזוב את לירז לשניה. דאגתי כל הזמן לו ולשאר החיילים. הספר נראה לי היחידי שבכיתי בו בצורה רצינית כל כך, אולי אפילו הספר היחידי שבכיתי בו.. באמת ספר מומלץ! הוא מצחיק, עצוב, מרגש ומעורר מחשבה ביחד.

מחשבות

New member
אכן ספר שגורם להזדהות חזקה. אין

רבים כאלו במחוזותנו ואני לא מתכוון דווקא לספרות ישראלית. זה פשוט ספר שמכאן ועכשיו חול"ב כאן ועכשיו.

Y. Welis

New member
למחבר יש גם טור מעניין ב'הארץ'

במוסף דה-מארקר של סוף השבוע, בשם 'רפובליקת בננות', שמוקדש לגילויי השחיתות והחמדנות האחרונים. מרתק גם.

einav2h

New member
תודה../images/Emo119.gif

הוא מחכה לי על המדף כבר הרבה זמן. בינתיים הבנתי שלי ולך יש טעם דומה פחות או יותר, לפחות בדברים מסוימים. אז מקווה להתפנות אליו בקרוב.

דיאנה1

New member
התחלתי לקרוא אותו אתמול ואלמלא

ההמלצות הנלהבות הייתי מעיפה אותו. לא מדבר אלי ב-כ-ל-ל.

מחשבות

New member
ההתחלה קשה, אבל אחרי כמה עשרות

עמודים זה כבר עמוק בנשמה ואי אפשר להניח.

Arana

Active member
מנהל
זה ספר מצוין

חובט בבטן, מעלה דמעות בעיניים, צובט בלב. אני בכיתי כבר בעמוד הראשון, עם משחק ה"הוא כבר לא".

BloodSugarCrazy

New member
אתמול ראיתי את הסרט

אחרי שקראתי את הספר, כמובן, ולמרות שזה לא אחד לאחד, הסרט חזק מאוד ושניהם מומלצים במידה שווה.

למעלה