אם יש גן עדן/רון לשם

zamihud

New member
לקרוא ספרות ישראלית מקורית - חינם!

אפשר לקרוא ספרות ישראלית, מקורית ובחינם באתר מועדון קריאה. נרשמים למועדון קריאה רומן מקור ומידי יום מקבלים קטע קריאה מתוך ספר במהלך השבוע, ימים א' עד ה'. הקטע החמישי והאחרון מסתיים לערך בעמוד 30. לפעמים 32 ולפעמים 26, תלוי בפורמט הספר: רחב, גודל אות, רווחים וכדומה. שישי שבת נחים וביום ראשון מתחילים לקרוא ספר חדש. כבר אמרתי שהשיורת ניתן חינם? 30 עמודים ראשונים זה בדרך כלל 2-3 פרקים, כך שיש לך אפשרות ומספיק תוכן להחליט האם להמשיך ולקרוא את הספר או להסתפק במה שכבר קראנו. השבוע אנו קוראים את הספר 'הסכם עריכה' על סופר המחפש עורכת שתערוך לו את הספר והיא מחפשת גבר שיערוך לה את חייה.

SilviC

New member
גם אני נהגתי לחשוב כך

עד שהחלטתי בכל זאת לנסות וגיליתי ספרות נפלאה שלא פחות טובה מכל ספרות עולמית מצויינת ולפעמים אף מתעלה עליה. רק בגלל שזה תוצרת חוץ, לא עושה את זה יותר טוב.

laniavi

New member
שמח שבסוף כן אהבת..

ראיתי שבהתחלה דיי הסתייגת מהספר..( בגלל הסלנג?) גם אני אהבתי אותו, וזה מזכיר לי שביום שני אני יוצא למילואים של 17 יום...

siv30

New member
תודה אבל בהחלט לא בשבילי

בשביל לבכות על הבוץ הלבנוני אני לא זקוקה לרון לשם. המציאות הישראלית טופחת על פני יום יום שעה שעה.

אינגהס

New member
../images/Emo51.gif

ממתין לקריאה, בינתיים החצי קורא אותו. הוא קרא חצי ספר ביום אחד, ועצר שם... הוא לא ממש "תולעת" בלשון המעטה...

התחלתי אותו ביום אורנג האחרון

למען האמת, אני מרגיש מן קהות מסוימת שאני קורא אותו. מצד אחד הוא מאוד מדויק ואמיתי, אבל מצד שני, מה אני צריך עוד מור"קים? מכיר את זתלוואי ואת ארז (או חקיינים שלהם) מהשרות שלי. לא חיבבתי אותם במציאות, למה שאני אחבב אותם עכשיו?

מחשבות

New member
אני מסכים שבמציאות אלה דמויות לגמרי

לא אטרקטיביות. אבל כדמויות אותנטיות בספר הן ציוריות להפליא. ממרחק הסדיק והמילואים שלי הרתיעה כבר מוצתה.

כנראה קרוב מדי בשבילי

ועדיין לא התאוששתי מהעובדה ש"ארז" שהכרתי, כאשר הוא יהיה יוצא לפעולה בג'נין, היה נשפך דם. בין אם זה מחבל, פלשתניאי בן 70 או חבר שלי ששירת תחתיו.

מחשבות

New member
אין להתווכח שמגע קרוב של חיילי

צה"ל עם אוכלוסיה אזרחית גרמה לחלק מהם להתבהם. אבל גם כל החברה הישראלית התבהמה.

מחשבות

New member
גם על זה אני מסכים. אלה שהולכים

למג"ב מחפשים במיוחד להתאכזר ואותם הכרתי עוד כשהיו תלמידי תיכון בבית הספר בו הייתי יועץ.

uri80

New member
"מעט מדי ענישה", זו הנקודה.

והאחריות כדי להרחיק יצורים כאלה מנשק נמצאת בידי המפקדים שלהם-כאן המחדל.

GalGili

New member
לא התרשמתי בכלל

בטח לא כספר. אולי כדו"ח. פרס ספיר זה לא קנה מידה לכלום לטעמי עפ"י ההיסטוריה שלו

מ ה פ כ ן

New member
זוכר את התופת טוב מאד...

שירתתי בגזרה הזו 4 פעמים, כל תקופה 4 חודשים כ: מפקד טנק, מ"מ בשריון וסמ"פ. התקופה האחרונה שלי בלבנון הייתי סמ"פ הבופור, וניהלתי ממנו קרבות קשים... לא מרגיש צורך לקרוא את הספר על מנת להזכר בתופת הזו, תודה בכל אופן...

ימימה

New member
הבנתי שהסרט "בופור" מבוסס על הספר

והתסריט לו נכתב ע"י הבמאי (סידר) בשיתוף עם רון לשם.

למעלה