אם יכולת לבקש 3 משאלות

שוקו בת

New member
אם יכולת לבקש 3 משאלות

מה היית מבקש/ת? ------------------------------------ בעלי ענה שהוא רוצה 1 בית וילדים 2 שמחת חיים 3 משיח! ואז הוא שאל אותי מה אני הייתי מבקשת. אז אני הייתי מבקשת 1 שהגזרה "תלדי בנים ובנות בעצב ובצער " תתבטל ונלד ילדים בשמחה בלי כאבים כלל. לא לפני לידה ולא אחריה. 2 שלא יחסר לי ולמשפחתי הקרובה והרחוקה עוד כסף לעולם 3 שנטוס עוד הערב על ענני שמיא לבית המקדש השלישי אם הרבי מילובאוויטש שליט"א מלך המשיח. --------- אז מה אתם הייתם מבקשים?

כמובן שאני לא פוסקת הכל (או בכלל) לפיו

אבל אתה מכיר מקורות (קדומים/מוסמכים. לא פנטזיות בנות דורנו) שמדברים אחרת על ימות המשיח? אם כן, אתה מוזמן להחכים אותנו.

אני ממש מצטער אין בידי את הספרים

שלי אני עדיין בגלות נוספת.אבל ידוע שיש שני אפשרויות של גאולה יש בעיתה ויש אחישנה יש את גוג ומגוג אני לא יודע אם באמת אנחנו יודעים או מוכנים לביאת המשיח [ישנם שיטות ופסקים או אנשים שאומרים מי הוא המשיח כמובן גם מחלוקות ]אך לדעתי ובלי להכנס לעובי הקורה ומכיוון שיש בפורום הזה מכל סוג ומין העיקר הוא שנחזור ביתשובה ונתפלל לה` שישלח לנו משיח ללא כל פורענות מכל צד שהיא שנקבל על עצמינו לאהוב כל יהודי ולקרב אותו לאבינו שבשמיים.אז בטח אתם שואלים אז מה נעשה סמינרים ואולי אנחנו לא יכולים או יודעים להחזיר ביתשובה לי יש עצה בדוקה אולי לוקחת קצת זמן אבל מועילה אני מאמין שבעזרת החזרתי כמה חברים אני מאמין שזה שזה ממני אז הסגולה היא תפילה ולכן הנשים יש כ`כ הרבה מציאויות לעשות את זה והשני דוגמא עצמית הליכות צניעות דיבור וכו` ואני מאמין שניזכה לגאולה שלימה[סתם כד`א היה לי חבר שהיה עם גויה וב`ה הוא מתקדם יפה בדת ללא שיעורי מוסר ממני רק תפילה]מקווה שעזרתי לעת עתה

אין באמת שיטות שונות כ"כ לגבי מיהו המשיח

כי לא רבו הפוסקים שישבו לכתוב קריטריונים לזיהויו כמו הרמב"ם. זה שיש שתי דרכים לזכות (בעתה או באחישנה) זה ידוע. אבל אין המון דעות בפוסקים/הוגים לגבי מה יקרה לאחר ביאתו /בתקופה הזו. לגישה הסוברת שאחרי ביאתו המציאות תשתנה למין פנטזיה אגדית בה ברמה האנושית הפרטית הכל טוב ורק טוב- אין ממש שיניים. אם אתם מכירים כאלו- אשמח להחכים. ואפשר בקשה אישית ממך, ובעצם מכל הסלולריים שלנו? נורא קשה לי לקרוא נכון את הודעותיך בקריאה ראשונית בשל חסרונם של סימני הניקוד (והאנטר, אבל זה כבר לא בשליטתך). אני יודעת שזה מנג'ז לפסק כשכותבים מסלולרי, אבל אם תוכל "לזרוק" לי מידי פעם איזה פסיק או לפחות נקודה בסוף משפט, זה יקל מאוד את הקריאה, לפחות עבורי. תודה

אולי לא...

אבל צריך לדעת שהשיטה קיימת. וקיימות עוד שיטות ודעות. (ולכן אגב, יש אנשים שמתקשים לראות שאנחנו כבר בתקופת משיח בן יוסף)

עלה קטן1

New member
אני חושבת שהתבלבלת בתגובה

התכוונת להגיב לשוקו על כך שהיא כתבה מיהו המשיח? אני ממש לא משחיסטית.

בכלל לא התבלבלתי

התכוונתי לכך שכתבת "1. משיח! ואז יתקיימו כל המשאלות של כולנו...."- ברור שתתקיים המשאלה המשמעותית ביותר של רובנו, אבל זה בטח ובטח לא יקיים את כל המשאלות של כולנו. הפרטיות. מקווה שעכשיו אני יותר מובנת....

עלה קטן1

New member
למה נראה לך

שביאת משיח זה לא משאלה אחת והכי גדולה? אני מסתכלת על העניין שכשיבוא משיח תגיעה הגאולה הן פרטית והן כללית. אני לא חושבת שהכל יהיה ורוד ולא יהיו לנו צרות אבל תהיה לנו דרך להתמודד בקלות יותר. יש דעה בגמרא שאומרת שבתקופת הגאולה אנו נתגעגע מאוד לתקופה הזאת של עכשיו כי אז לא יהיה לנו אתגר כזה גדול של נסיונות מה שאנו עוברים עכשיו לא נוכל לעבור בזמן הגאולה. אז צריך לנצל כל הזדמנות של נסיון אפילו שהוא נראה או מורגש קשה בעייננו הגשמיות. לצפות לגאולה ולביאת משיח זה חובה על כל יהודי ובפרט על יהודי שהוא כבר שומר תורה ומצוות! מה שכן עד שיצאה תורת חב"ד ובפרט הנהגותיו של הרבי האחרון מנחם מענדל שניאורסון מיליובבויטש העולם של היהודים ששומרי תורה ומצוות לא היו מצפים למשיח אלה עסוקים ברע של עצמם ובטיהור המידות הרעות שלהם כשבאה חסידות חב"ד והפכה הכל ע"י תורת החסידות "אור התורה" והרבי האחרון ע"י עשרת המבצעים שהנהיג לכל היהודים והפשיט את המושגים ממש נהיה לכל יהודי בלב הניצוץ והרצון לגאולה ולירידת בית המקדש בקרוב ממ"ש כשבארשינו משיח.

טעות מיסודה בכל הדורות חיכו למשיח

וציפו לו וכן אנחנו זוכרים את כל תקופות המשיחיות ובכל דור מצביעים יהודים על אנשים רבנים למינהם שהם המשיח של הדור ואין ספק שהרבי חיזק והחדיר לבני דורו בצידקותו את האמונה במשיח ובכל דור הצדיקים מחדירים תורה ויראת שמיים הן בה` ובתורתו ומשיחו עם ישראל מאמינים בני מאמינים ב`ה

עלה קטן1

New member
טוב, אולי לא הייתי צספיק מרוכזת...קורה...

אבל תסבירי לי לאט אני יבין מהר....

האמת היא שאיני יודע מה לבקש אז קודם

כל שעם ישראל יחזור ביתשובה שלימה וקודם אני ואז ממילא יבוא משיח ושמחת חיים גם כן ומצד בעצב תלדי בנים גם וסתם בשביל השאלה של בעצב תלדי אומנם אני לא ילדתי סתם שאלה אומרים שלידת בנות יותר קשה משל בנים [ושיולדים בבבבתתתת לא שמחים כמו בן הפליה מהלידה.האבא בוכה על ההוצאות האמא בוכה על הסבל שהבת תיסבול.חחח]אז מה הכוונה למה בנים ולא ילדים?למה אבל למה נשים צריכות ליסבול מה כבר עשו?

בנות - הוצאות?

על מה כבודו מדבר? על שידוכים?! ידידי - אם ידוך חתן על מפתן ביתך וידרוש ממך דירה או חצי כדי להיות נאות לקחת ברוב טובו את בתך לו לאשה, שגר אותו לכל הרוחות מלוע של מרגמה 120 מ"מ. שיקח את "המעלות" שלו וילך לסחור בהם בשוק הפשפשים

טוב זה הכסף שהולך במכה אחת אבל אם

תפעיל קצת דמיון ומחשבה תבין כמה הוצאות הן הבנות/tapuzforum/images/Emo8.gif ובתור אבא ל5 ועוד ליפני גיל 12 יודע טוב מאוד ח.ח.ח,ח.

למעלה