אם הג'יהאד ממשיך לשגר מטחים של רקטות במלוא המרץ

סתוונית333

Well-known member
תנסי לחשוב מהם הושג
את הרי אינטליגנטית ולא ביביסטית
גוטרמן,
גם אני חשבתי כמוך וכמו המעריצים של לפיד
אבל
הבנתי באחור שההבדל בין ביבי ללפיד הוא רק בדבר אחד, ביוזמה ההתקפית.
והיוזמה ההתקפית הייתה מיותרת לחלוטין .
ישראל עצרה במחנה הפליטים ג'נין את באסם סעדי, איש הזרוע המדינית של הג'יהאד האסלאמי. הוא הוצג בתקשורת כ"מוח" מאחורי הפיגועים וניסיונות הפיגוע שיוצאים לאחרונה מן המחנה.

בעקבות המעצר של סעדי החליטה ישראל שהג'יהאד האסלאמי צפוי להגיב. ממידע ששוחרר לתקשורת, המעריכים בישראל חשבו שמדובר בירי טיל נ"ט לתוך ישראל. עשרות כטב"מים הועלו לשמי עזה כדי "לצוד" את חוליית הנ"ט לפני שתירה. החוליה לא נמצאה.

לאחר יום של ניסיונות כושלים למצוא את החולייה, ישראל חיסלה את תייסיר אלג'עברי. אלג'עברי היה איש הג'יהאד הבכיר ברצועה (מנהיג הארגון והאחראי על הביטחון בו נמצאים באיראן). גם הוא היה איש פוליטי ולא מבצעי.

לא הייתה שום סיבה הגיונית למחול השדים ולהתקפות של ישראל על עזה .
חיסולים של בכירים לא מצדיקים התקפה על אזרחים חפים מפשע.

גוטרמן3

Well-known member
גוטרמן,
אבל
ישראל עצרה במחנה הפליטים ג'נין את באסם סעדי, איש הזרוע המדינית של הג'יהאד האסלאמי. הוא הוצג בתקשורת כ"מוח" מאחורי הפיגועים וניסיונות הפיגוע שיוצאים לאחרונה מן המחנה.

בעקבות המעצר של סעדי החליטה ישראל שהג'יהאד האסלאמי צפוי להגיב. ממידע ששוחרר לתקשורת, המעריכים בישראל חשבו שמדובר בירי טיל נ"ט לתוך ישראל. עשרות כטב"מים הועלו לשמי עזה כדי "לצוד" את חוליית הנ"ט לפני שתירה. החוליה לא נמצאה.

לאחר יום של ניסיונות כושלים למצוא את החולייה, ישראל חיסלה את תייסיר אלג'עברי. אלג'עברי היה איש הג'יהאד הבכיר ברצועה (מנהיג הארגון והאחראי על הביטחון בו נמצאים באיראן). גם הוא היה איש פוליטי ולא מבצעי.

גוטרמן,
אבל

גוטרמן,
אבל

גם אם את צודקת, המבצע מוצדק
צריך מידי פעם לדלל את החלאות הטרוריסטיות ולפגוע ביכולתם

סתוונית333

Well-known member
חיסול בכירים חיסול יכולות הרתעה
צריך להפתיע אותם ולא לחכות כמו ביבי שהם יזמו
הכל מוצדק
אם מוצדק לדעתך אז למה אתה מתווכח?
לפחות אני נימקתי מדוע ההתקפה הייתה מיותרת , אתה סתם חוזר על המנטרה שאין מאחוריה כלום.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אז איפה הצלחת המבצע והשגת היעדים?

הזוי
עוד לא היה "מבצע" שבו החמאס או החיזבאללה או הג'יהאד לא המשיכו והפרו את מועד הפסקת האש, כדי לנסות ולקצור עוד נזק (או נפגעים) זמן מה לאחר שעת ה"אפס". השאלה היא מה יקרה בעוד 10 שעות והלאה. יהיה שקט" היעדים הושגו. לא יהיה שקט? זו כבר בעיה שחייבים לפתור אותה. בעיקרון, גם למצרים חשוב שהפסקת האש תכובד, מכיוון שהם נטלו על עצמם את פעולות הגישור.

סתוונית333

Well-known member
עוד לא היה "מבצע" שבו החמאס או החיזבאללה או הג'יהאד לא המשיכו והפרו את מועד הפסקת האש, כדי לנסות ולקצור עוד נזק (או נפגעים) זמן מה לאחר שעת ה"אפס". השאלה היא מה יקרה בעוד 10 שעות והלאה. יהיה שקט" היעדים הושגו. לא יהיה שקט? זו כבר בעיה שחייבים לפתור אותה. בעיקרון, גם למצרים חשוב שהפסקת האש תכובד, מכיוון שהם נטלו על עצמם את פעולות הגישור.
היעדים היחידים שהושגו הם חיסול 2 הבכירים מהרשימה של המודיעין .
אפשר לשים וי ליד השמות שלהם .
סה טו
עד לחיסול של הבכיר הבא בתוספת ירי על עזה וטרלול העוטף בפרט והמרכז בכלל .

קצה11

Well-known member
האם כבודו עבר לשיטת מחיקת הודעות נסתרת בלילה או שעדיין לא התעוררתי כהלכה?
נעלמו לי כמה הודעות למשל זו שהבעתי תמיכה בזכות ושל אנטי חומר לכתוב את מה שהוא מאמין בו

סתוונית333

Well-known member
אין הצלחה!
אם עד הרגע האחרון שלפני "הפסקת אש " ( וכנראה גם אחרי זה) יורים עלינו ללא הרף זה לא הצלחה.
מסתבר שככל שעובר הזמן הם יורים יותר ויותר רקטות ולטווחים גדולים, משהו פה חשוד , וזה קרה גם בסבבים הקודמים, די הגיוני שגם החמאס ועוד ארגונים יורה ו\או מספק טילים ממחסניו ואולי מגיעים אספקת טילים חדשים ממחסנים בסיני.

חיסול מנהיגים הוא הישג מסוים, אבל לא הם לוחצים על הדק השיגור, לא הם משנעים את הטילים ממקום למקום.

הישג יהיה אם יצליחו לסכל את השיגורים בצורה משמעותית, ובכלל היה צריך להיות ההיפך - הרבה שיגורי טילים לעברינו בהתחלת המבצע וירידה בכמות ובעוצמה לקראת הסיום.

חיסול משגרי הטילים צריכה להיות המטרה העיקרית גם במחיר פגיעה ב"בלתי מעורבים" ולא חיסול מנהיג כזה או אחר.

ומבחינה מדינית לשנות לחלוטין את המצב - סגירת הגבול היבשתי לחלוטין וזריקת האחריות על המיצריים, אסור לנו לקבל את המצב של 2 מליון ערבים ברצועה צרה שמכונים "פליטים" שמיצריים דוחסת אותו לתוכינו, ומפילה עלינו את האחריות ל"מצב ההומניטרי" מספקת לו אמל"ח ותומכת בכל תביעותיו כולל התביעה ל"זכות השיבה".
כשאתה צודק ,
אתה צודק.
רק לגבי הסייפא שלך אני לא בטוחה שאתה צודק.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כשאתה צודק ,
אתה צודק.
רק לגבי הסייפא שלך אני לא בטוחה שאתה צודק.
האם יצא לך לראות את הפרק על אחמד יאסין בסידרה "אויבים" ב"כאן 11"?
יאסין לא לחץ על כפתורים, אבל הוא הסית. הוא ברא אירגון והוא הנהיג, למרות וחרף נכותו הקשה.
לא אסביר מדוע הוא שוחרר ממאסרו, אבל אני מרשה לעצמי להניח, שגם את לא ממש חסת על כיסא כגלגלים שנהרס עקב חיסולו.

סתוונית333

Well-known member
האם יצא לך לראות את הפרק על אחמד יאסין בסידרה "אויבים" ב"כאן 11"?
יאסין לא לחץ על כפתורים, אבל הוא הסית. הוא ברא אירגון והוא הנהיג, למרות וחרף נכותו הקשה.
לא אסביר מדוע הוא שוחרר ממאסרו, אבל אני מרשה לעצמי להניח, שגם את לא ממש חסת על כיסא כגלגלים שנהרס עקב חיסולו.
לא ראיתי וברור שנחשים צריך לרוצץ את ראשם .

סתוונית333

Well-known member
יותר מידי התאהבו אצלינו בחיסולים ממוקדים של מנהיגים, מין מחשבה שבלי מנהיגים הערבים בצד השני לא יודעים מה לעשות, זילזול באויב.
כאילו שבלי איזה מפקד אז הפעיל בשטח לא יודע איפה כפתור ההפעלה של המשגר. כאילו שהערבים בצד השני הם רובוטים ללא מחשבה עצמאית שאין להם דבר נגדינו ורק אותו מנהיג מסית אותם נגדינו, ולכן יש לחסלו.

לגמרי
זה מה שכתבתי להנרי.

כל "סבב" כזה הופך את המצב לחמור וחסר תקווה יותר. כל "סבב" מעמיק את ההבנה שישראל לא מעוניינת בפתרון אלא בהמשך מחיקת שמות מן הרשימה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לגמרי
זה מה שכתבתי להנרי.

כל "סבב" כזה הופך את המצב לחמור וחסר תקווה יותר. כל "סבב" מעמיק את ההבנה שישראל לא מעוניינת בפתרון אלא בהמשך מחיקת שמות מן הרשימה
תהייה:
אז מה תגידו שניכם, על החיסולים של מומחי אטום באיראן למשל? הם הלוא רק אנשי מדע ולא לחצני כפתורים שמשגרים ישירות את הטילים [או הרקטות].

סתוונית333

Well-known member
תהייה:
אז מה תגידו שניכם, על החיסולים של מומחי אטום באיראן למשל? הם הלוא רק אנשי מדע ולא לחצני כפתורים שמשגרים ישירות את הטילים [או הרקטות].
לא הבנתי למה מפליא אותך שמחסלים לא רק את המבצעים אלא גם פוליטיקאים ומדענים .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא הבנתי למה מפליא אותך שמחסלים לא רק את המבצעים אלא גם פוליטיקאים ומדענים .
לא! איני תוהה. התהייה שלי היא מה את חושבת על זה, כאשר מנגד, את מביעה זעם על חיסול של אנשים שאינם "לוחמים בפועל" בעזה.

למעלה