אם אני מעדיף עתיד זה אומר שהחסכון שלי חיובי?

boazbri

New member
אם אני מעדיף עתיד זה אומר שהחסכון שלי חיובי?

abalaba2

New member
לא

זה אומר שהצריה יותר גדולה. אף אחד לא אמר כלום על הכנסה. אם יש הכנסה של 10 בהווה ושל 90 בעתיד והאדם צורך 40 בהווה ו60 בעתיד. זה אומר שהוא מעדיף הווה כי 60>40 אבל עדיין יש לו חסכון שלילי 10-40=-30 (* הדוגמא לריבית 0 אבל זה עובד תמיד.*)

abalaba2

New member
תיקון

זה אומר שהצריכה יותר גדולה. אף אחד לא אמר כלום על הכנסה. אם יש הכנסה של 10 בהווה ושל 90 בעתיד והאדם צורך 40 בהווה ו60 בעתיד. זה אומר שהוא מעדיף עתיד כי 60>40 אבל עדיין יש לו חסכון שלילי 10-40=-30 הכנסה פחות צריכה= חיסכון (* הדוגמא לריבית 0 אבל זה עובד תמיד.*)

Sir Master

New member
לא

בשביל לדעת אם צרכן לווה או מלווה יש שלושה גורמים 1. פונקצית תועלת 2.ריבית אם היא חיובית אז עדיף לחסוך ולהיפף 3. יחס ההכנסות אם שלושתם באותו כיוון אז אתה יודע מה קורה למשל תועלת מראה מעדיף עתיד ריבית גדולה מאפס Y2 גדול מY1 את בטוח אתה חוסך

boazbri

New member
איך מזהים לפי הפונקצית תועלת

אם הוא מעדיף עתיד או הווה?

תשובה

מעבירים קרן בזוית 45 מעלות מהראשית. מה שאומר שבודקים בנקודות בהן C1=C2 (מציבים). אם לאורך הקרן שיפוע עקומת האדישות=1 - אין לו העדפת זמן. אם לאורך הקרן שיפוע עקומת האדישות<1 - מעדיף עתיד. אם לאורך הקרן שיפוע עקומת האדישות>1 - מעדיף הווה.

shaharg3

New member
יותר קל

מסתכלים על החזקות: אם U=C1*C2 חסר העדפה אם U=C1^2*C2 מעדיף הווה אם C1*C2^2 מעדיף עתיד

בנדה 1

New member
אבל לא תמיד הפונ' תראה ככה

אז עדיף לגזור , להשוות ולבדוק כמו שיאיר רשם

shaharg3

New member
עוד לא נתקלתי בפונקציה

שלא ידעתי ישר את העדפות הצרכן.אם יש שאלה כזאת אשמח לדעת באיזה עמוד היא נמצאת.

בנדה 1

New member
עמ 71 שאלה 3

אמנם גם מזה די ברור מה מעדיפים כשרק מסתכלים על התועלת אבל זה רק דוגמה שלא חייב להיות קוב דאגלס

shaharg3

New member
אתה צודק שזה לא קובדגלאס

אבל באמת ברור מהי ההעדפה. התכוונתי לפונקציה שלא ברור בכלל וצריך לעשות מה שיאיר אמר.אני לא נתקלתי בפונקציה כזאת עד עכשיו.

בנדה 1

New member
נכון..אבל צריך לדעת להתמודד עם כל מה שיתנו

ואני "צודקת" ולא "צודק" :)

shaharg3

New member
"צודקת"

צריך לדעת להתמודד עם כל מה שיתנו.במבחנים בבר אילן(בעיקר בכלכלה) באמת אי אפשר לצפות בוודאות מה יהיה. בהצלחה

למעלה