"אם אני הייתי התסריטאי של פארסקייפ"

dixie chick

New member
"אם אני הייתי התסריטאי של פארסקייפ"

הנה לנו אימון ביצירתיות... מצב של חור בעלילה\ עלילה לא משהו\ הזדמנות להפעיל קצת תאים אפורים ומקוריים נתחיל במשהו קל... אם זה יצליח יש לי עוד המון רעיונות מקוריים בנושא סיכמנו כבר בעבר שבעונה 4 יש את הפרק שבו חוטפים את ארין, היא פונה לאלים לא ידועים, ובסוף מתחננת על חייה ועל חיי עוברה, כולנו מחכים לראות איך היא מוציאה את עצמה מהבוץ ובורחת, אבל במקום זה התסריט שיתק אותה למשך כל הפרק הבא ונתן לג'ון לעשות את כל העבודה... איך אתם הייתם עושים את זה? בהנחה שרק את הפרק הזה הייתם מחליפים (תקציר זריז- ג'ון וחבורתו מגיעים כמתחזים לתחנת מעבר, מדביקים את התחנה במחלה מדבקת, רייג'ל עומד למות וכמעט מנסים להעביר את העובר של ארין לצ'יאנה כדי להגן עליו מהמחלה- צעד מטומטם כי הם חושפים עובר למחלה מזהמת ואין לו בכלל עדיין מע' חיסונית אבל ניחא) עד סוף הפרק ארין חייבת להפגש עם החבורה לפני ההמשך שבו הם הולכים לחלץ את סקורפי ולכן אפשר לאמר ש... אנחנו מחפשים דרך מקורית שבה ארין יוצאת מכל העניין ואולי אפילו מצליחה לברוח, היא יכולה להפגש עם החבורה כבר בבסיס\ בדרך לבסיס - לא רלוונטי, מה שמסתדר לכם סקורפי אמור להתפס בכל זאת כל שאר הנקודות זניחות לחלוטין, אפשר לשמר או להתעלם מהן לחלוטין כרצונכם...
 

dixie chick

New member
תשובה מאוד מקורית שלי...

ארין בורחת מהתא שלה אחרי שהאחות באה להזריק לה משהו, במהלך הבריחה שלה היא נפצעת ברגל בזמן שהיא מתחבאת בספינה הסקארנית, פצועה וחלשה היא הוזה\ חולמת\ נזכרת בכל מיני פולחנים וטקסים לאלה שהיא דיברה אליה מקודם, כל מיני מבחני כוח ומעבר במציאות ההזויה שלה הכל מתערבב והיא מגיעה לחדר המנועים של הספינה ושותה איזה חומר\ דלק\ כימי\ גרעיני משהו מטורף שאמור תאורטית להרוג אותה, אבל הכל מתערבב עם הזכרונות\ הזיות שלה והיא כבר לא יודעת מה קורה, כשהיא מבינה במעורפל שהסקארנים מכתרים אותה והיא כ"כ נואשת להגן על התינוק שלה שהיא כבר לא יודעת מי נגד מי וכמה ולמה אבל הרצון הזה נותן לה את הכוח שהיא צריכה (וכנראה גם החומר כחלק מה"טקס"...) והיא מכסחת להם את הצורה לחלוטין, היא נכנסת משם לתא הצלה של הספינה, מפעילה אותו, בורחת, וברגע שהתא מופעל היא מתמוטטת לגמרה מאובדן דם והרעלה כללית. הסקארנים מתכוונים להחזיר אותה אליהם מתוך התא הזה (אחרי הכל הוא לא זז במהירות טיל) אבל אז מגיעה מויה וכל צוות העזר שלה, הם מסיחים את הסקארנים עם המעבורות שלהם ו-לולה, אוספים את ארין, ובורחים. סקורפי היה על אחת המעבורות והוא לא מספיק להצטרף לפרץ של מויה בזמן ונלכד ע"י הסקארנים. על הספינה נורנטי מצילה את ארין ממש ברגע האחרון.
 

mg

New member
גדול, פשוט גדול!

הכי אהבתי את הקטע עם הדלק הכימי/גרעיני ולדמיין את ארין בהתקף של אסיד פולחני!
קלאודיה בטח הייתה משחקת את זה נפלא
לי לא היה אפילו כוח לחשוב על סקורפיוס, הכל התבלבל לי, אולי גם אני שתיתי שמן מנועים
מגניב
 

sprqy

New member
ענק!../images/Emo45.gif../images/Emo6.gif../images/Emo106.gif

באמת יכול היה ליהיות פרק מדהים!! ממש תפור על קלאודיה!! אני אנסה גם לחשוב על משהו... בלי ציפיות...
 

dixie chick

New member
תודה לכם!

האמת שהתכוונתי לכתוב אותו באמת בתור פרק מלא וגם התחלתי אבל התייאשתי מהר מאוד, זה ממש המון לכתוב!
 

mg

New member
אולי בגלל זה בדיוק

גם התסריטאים של פארסקייפ הסתפקו בדפים בודדים, הא?
אין בעד מה !
 

dixie chick

New member
אבל אבל אבל

אני מפתחת דוט-נט, הם תסריטאים כשנתחלף *הם* יכתבו קוד במקומי ואני אכתוב תסריטים במקומם, יש?
 

mg

New member
טוב... אז לפני שאני קורא את הרעיון

שלך, אני אכתוב את הרעיון שלי, כדי שאני לא אושפע ממך. אז ככה. ארין המיואשת באמת מאמינה לכל סיפורי הבלה בלה בלה של התפלצת שלידה, ומתחילה לקחת את הכדורים שהיא נתנה לה בכוונה להתאבד. התפלצת שבעצם רק רצתה לעבוד על ארין ולגרום לה לספר מי לכל האלים האבא של התינוק, מתנפלת עלייה ומנסה לגרום לה להקיא את מה שהיא לקחה. ארין נאבקת בשארית כוחותיה, ומחסלת אותה בלי כוונה במכת פיסקיפרז ידועה לשימצה. ארין יודעת שעכשיו היא בצרות אפילו עוד יותר גדולות ומשתוללת והסקראנים ממהרים לתא ונותנים לה טיפול בהלם. רק מה, ארין כבר כ"כ חלשה ומותשת שהיא מתעלפת מהטיפול,ומובהלת ל"מרפאה" של הזוחלים שמחליטים שאין להם סיבה יותר להחזיק אותה בחיים ושהם רוצים רק את העובר... כעת הסקראנים מחליטים להוציא את העובר של ארין החוצה באמצעות מבער אבל איך שהם מפעילים אותו חל קצר חשמלי קטלני, אחד מהם חוטף אותו ישר בין העיניים, השני באיזור החלציים, ופורצת שריפה. הלהבות מתחילות לאחוז גם בארין - מה שמעיר אותה מיד. ארין מסתכלת סביבה ולמרות מצבה הקשה מבינה מיד שזאת ההזדמנות שלה לברוח. היא נכנסת לתוך שיריון רפואי שנמצא בהישג יד ומצטיידת גם במכשיר רפואי נוטף חומצה. ארין מתחמקת למסדרון בעוד אזעקות השריפה מצלצלות, ומוצאת איזה תא קטן שהיא יכולה להסתתר בו. בעזרת החומצה היא ממיסה בו חור, ומגלה להפתעתה הרבה שהוא משקיף אל חדר הבקרה של הבסיס הסקראני, שבו יש רק טכנאי זוטר אחד שאחראי על העניינים. ארין מרחיבה את החור ומזנקת מהתא, היישר לתוך פניו של הסקראני ההמום שחוטף חומצה לפנים ומתפגר בייסורים קשים שמצטלמים היטב. ארין רואה על אחד מהמסכים את מויה ויודעת שהסקראנים הולכים ליירט אותה בשניה שהיא תיכנס לטווח הירי שלהם. באמצעות החוש של פיילוט שטבוע בדי.אנ.אי שלה היא פשוט יודעת על איזה כפתור ללחוץ כדי לשגר מסר סודי למויה, ומזהירה אותה מהצפוי לה. לפתע נשמעות דפיקות עזות על דלת חדר הבקרה, וארין שיודעת שרודפים אחרייה חומקת בחזרה דרך החור שבתא החוצה. כעת כבר כל הבסיס עולה בלהבות ומתחיל פינוי. היא תופסת טרמפ על אחד מהגשושים של הסקראנים, בלי שאף אחד יראה אותה, ובשניה שהגשוש נפלט החוצה ואף אחד לא שם לב, היא קופצת לתוך מיכל האשפה הסקראני ופולטת את עצמה החוצה אל החלל... יש לארין בערך שעה חמצן בזכות החליפה הרפואית המיוחדת, והיא כבר מתחילה לדמיין את הקץ שלה, כשהיא נתקלת לפתע במשהו גדול, קשה קר וחלק. מסתבר שזאת לולה, הספינה המוסווית של דארגו, שבה נמצא גם ג'ון... הם קיבלו את השדר שלה מחדר הבקרה, והחליטו לצאת ממויה עם לולה ולטוס בכיוון של השדר, בתקווה למצוא את ארין. הסוף. טוב, עכשיו נראה מה את כתבת
 

sprqy

New member
../images/Emo6.gif

קרעת אותי עם: "היישר לתוך פניו של הסקראני ההמום שחוטף חומצה לפנים ומתפגר בייסורים קשים שמצטלמים היטב"
אהבתי!
 

dixie chick

New member
קונספט לא מפותח בכלל (אולי אתם

תמשיכו?) הוא להפנות אותה לכיוון של פוליטיקה\ פסיכולוגיה זה קצת יותר קשה כי היא לא ממש הטיפוס, צריך למצוא איך היא יכולה לעשות את זה אבל היא אומרת בסוף הפרק שבו היא נחטפת, שהיא מוכנה לעשות *כל* עסקה להציל את העובר, אפשר לפתח את זה... למשל: היא מדברת עם האחות איכשהוא מגיעים לנושאים משותפים (אולי האלה? אין לי מושג) והיא יוצרת איתה ברית היא מציעה איזה משהו מופרך לסקארנים, מוצאת דרך לעשות איזשהיא עסקה עם מישהו מפתיע\ לכרות ברית לא צפויה (אפשר לבגוד בה לקראת הסוף כדי לשמור על המשך העלילה כמו שהיא) וכ' וכ', אולי היא פוגשת את סטארק לפני כולם?
 

mg

New member
אאוץ, זה קשה !

האמת? אני לא יודע. זה באמת חורג מהדמות שלה קצת יותר מידי IMO. אבל נניח שהיא באמת הייתה מציעה משהו לסקראנים - הייתי הולך על להסגיר את ג'ון. והטוויסט בעלילה יהיה שהיא באמת תעשה את זה, אבל הסקראנים כמובן לא ישחררו אותה, וזה יוביל למשבר אמון נוסף בין ג'ון וארין. אבל גם זה לא הכי מתאים לאופי שלה. אבל אי אפשר לדעת לאן הייאוש היה דוחף אותה.
 

dixie chick

New member
זה באמת מתבסס על זה שהיא אמרה

היא אמרה שהיא מוכנה לעשות כל עסקה, כל מה שידרש... אבל כן זה קצת פחות הגיוני, היא מספיק חכמה כדי לנצל הזדמנויות כאלה אם היתה נתקלת באחת, אבל קצת קשה לדמיין אותה נכנסת במודע לאחת.
 

sprqy

New member
וואייי סיבכת אותי../images/Emo2.gif../images/Emo3.gif

כבר אמרתי שאני עצלן? שבת אני אחשוב על משהו גאוני! או שלא...
 
למעלה