אל תצחקו! אלוהים העניש אותי.

אל תצחקו! אלוהים העניש אותי.

קודם כל, לא צמתי. כמו שכתבתי. אני לא מאמינה. היו לי סיבות. כמו צום שלא חייבת לעשות. כמו שכתבתי. אבל.. מה לעשות? אולי יש אלוהים אחרי הכל??? אז ככה.. נגמר הצום.. הלכתי לאינטרנט אחרי שהבריזו לי.. ואמא שלי אחרי חצי שעה.. צורחת לעברי.. "שני........ בואי מהר תעזבי הכל!" אמא שלי, שהלכה לעבוד, עזבה אותי ואת אחי להתמודד עם מדיח ששפך את המים המלוכלכים אחרי שניקה את הכלים, בארונות. אז אני ואחי במשך יותר מחצי שעה, הוצאנו את כל הצלחות, קערות, מכסים, ושאר כלי מטבח, בזהירות כי העץ קצת נרקב, אבל לא עזר הזהירות כי מדף אחד נשבר תחת העומס מהמים. ואז אחרי שהוצאנו את הכל, הייתי צריכה גם לעשות כלים. ואת כולם.. 3 ארונות מ-ל-א-י-ם. ושטיפת ריצפה.. ואחכ לתלות כביסה.. עונש.. אבל! מצד שני! אולי אני לא צריכה לראות את מה שקרה כעונש? אולי זה היה אמור ללמד אותי ולעזור לי? בקשר להברזה? דיברתי עם אנשים נפלאים אחרים והתחברתי עוד יותר. בנוסף, גם לא הפריעה לי ההברזה למרות שתמיד היה לי שנאה מכך מאז הזמנים בבית חולים, והבנתי שאני יכולה למצוא לי פתרונות אחרים, ואין טעם שאכעס ואכנס לדכאון, כי כולנו בני אדם, ויותר מזה, אני בת אדם. בקשר לניקיון? למדתי שאני לא רואה את זה כעבודה, ואני ש ו נ א ת לנקות, כאשר אני מדברת עם אחי, ואנחנו נהנים כי המים שוטפים את שנינו, כי שמנו מוסיקה טובה, ואני מזייפת ברקע, כי אני לומדת אותו בעוד צורה, כי זו כבר לא עבודה, אלא משחק של שיתוף פעולה ועבודת צוות. למדתי שאין טעם לכעוס על אחרים שתוכניות מתבטלות, לפחות למדתי את זה להפעם, כי יש כל כך הרבה שלא חקרתי בביתי ובאנשים אחרים כך שכל הזדמנות לא צפויה לעשות זאת היא מבורכת. אז עכשיו, במחשבה שניייה, בזמן שאני כותבת הכל, אם יש אלוהים, אני לא צמה גם שנה הבאה. חהחהחה לילה טוב.

אני רוצה למחוק את ההודעה!!!!.. בן?

אני לא מרגישה איתה טוב. בן, יש לך אפשרות למחוק אותה, נכון? ואם אתה לא מוחק, אז שגיל ימחוק ברגע שהוא חוזר! הרגשה לא טובה. לא טובה בכלל. עם ההודעה הזו. שני

גילגיל!!!!!

התגעגעתי.. לא ענית לי על שאלות מסויימות.. אבל זה בסדר.. אין לי בעיה לחכות.. הסבלנות שלי:) איזה כיף לראות קצת כחול בשטח. אז ההרגשה הייתה ממש מוזרה, אבל קראתי את התגובות, והיום מרגישה שזה בסדר. תודה לך:) חיבוק ענק!!!! שני מה שלומך מה שלומך? איפה היית מה עשית?

גיל גיל

New member
מה עשיתי?

הייתי בשקט... זה מה שעושה לי טוב בימינו! רוצה לחזור על השאלות פה שאגיב קבל עם ועדה? או שאת מעדיפה במייל? חיבוק!!!

deep ocean

New member
שני אני שמחה שעכשיו את מרגישה

טוב יותר עם ההודעה אל תשפטי את עצמך אם חשבת משהו או שהיית במצב רוח מסויים זה קורה זה בסדר וזה לא מפחית מהבן אדם הנהדר שאת! אוהבת מיכל

stonefroze

New member
שני יקרה,

שני יקרה, אם האל הטוב היה קיים, הרי שמעצם מהותו הוא לא היה מעניש אף אחד. שהרי אם האל הוא טוב ומושלם,הרי הוא לא אמור להיפגע מאף אחד ובוודאי לא מבני האדם שיכולים לצום או שלא,כמו כל דבר אחר שהם יכולים לעשות או לא.איזה עניין יכול להיות לאל הטוב דווקא במעשי בני האדם? האל המעניש,לכן, הוא המצאת בני האדם. זהו אל הנקמות ולא האל הטוב. לאל הטוב,לו היה קיים,לא היה כל צורך להעניש או לנקום והאל חייב להיות הרי טוב,שהרי אם לא יהיה טוב, על מה ולמה יבוא להעניש אותנו? זהו האל,שבעצם בא לשרת את מטרותיו האנוכיות של האדם ,שאינו אלא השלכה רגשית של האדם עצמו ולכן בעצם אינו יכול להיות מושלם, כמו האדם עצמו. אבל נניח והיה אל טוב ונניח כי האל הטוב היה בורא את העולם מושלם וטוב כמו האל הטוב, הרי שלא היה צורך לעולם בימי כיפורים וצומות אחרים של שאר בני האדם. אם העולם היה באמת רע,הרי גם החיות היו צמות על כך שהן בעלות יצרים ופוגעות לפעמים אחת בשניה. אולם החיות,משום מה,לא מתעסקות "בשטויות" מהסוג הזה. אין להן זמן.הם צריכות כל היום לחפש אוכל לעצמן ולצאצאים הרעבים וחסרי המנוח. בכל מקרה,לו היה אל טוב בעולם,הרי סביר להניח שהוא ברא את העולם לא מושלם בכוונה תחילה. איזה דבר מעניין יש בעולם שהוא כולו טוב ומושלם? אולם אם היה אל טוב הוא בוודאי לא היה בורא את העולם לא טוב ומושלם,רק על מנת להשתעשע, כי האל הטוב בוודאי לא היה הופך להיות כמו בני האדם מכור להנאות ולשעשועים,שהרי מעצם טבעו,הוא נמצא למעלה מזה. הרחק הרחק למעלה. לו האל הטוב היה קיים,הרי לא היה בורא את העולם בכלל. למה לו לברוא עולם טוב ומושלם,כאשר הוא בעצמו טוב ומושלם? ולמה לו לברוא את העולם לא טוב ומושלם ולחכות שבני האדם יצומו ביום הכיפורים מתוך רצון על מנת להביע מחילה על דבר שהוא עצמו יצר בכוונה תחילה? ואם יצר האל הטוב את העולם לא טוב ומושלם מלכתחילה הרי גם ידע גם ידע שאנשים לא יצומו מימלא ולכן אין כאן כל עניין לעונש ובוודאי שלא למחילה. האל הטוב לא עוסק בענישה. בני האדם עוסקים בכך. ולא תמיד יש בכך צורך. ולא תמיד יש לכך מובן. ואולי היה עדיף להימנע מכך. דרך אגב,אני עצמי מאמין באל,אולם לא באל של המוסלמים ,הנוצרים,היהודים, ולא באלים של ההינדים,הבודהיסטים ושאר הכתות והדתות. אני מאמין באל שלי.משתדל לעשות את הטוב לפי דרכי. משתדל להימנע מפגיעת הרע של האחרים,עד כמה שניתן. ומבקש סליחה מעצמי ומהאחרים כאשר יש נפגעים. אולם אינני מאמין בעונשים עצמיים ואינני מאמין בעונשיו של אלוהי הדתות הגדולות. אינני מוצא כל רע בהודעה שלך. אני מקווה שתקראי זאת. ואולי תסכימי איתי.

~דויד~

New member
אני מסכים בהחלט!

שני, מה שלומך מתוקה? האל איננו מעניש, האל איננו יודע לכעוס או כל דבר פרט ללאהוב. האל אוהב אותך בין אם את צמה ובין אם לא. את היא בתו של האל וגם אני וכולנו אחים. ואבינו אוהב את כולנו, בכל זמן ואת וללא העדפה. אהבתו היא אינסופית לכל אחד ואחד. אדם המקבל פחות מאחיו הוא אדם שהסכים לקבל פחות מאחיו. יש שפע עבור כולם. ידע זה הוא מנוגד למה שלימדו אותנו ההורים ובבית הספר... אבל זה מה שעליך להבין. את אחראית בלעדית אם ברצונך להעניש עצמך בגלל מערכות אמונות שהוטמנו בך בעבר.... להתראות יקירה, דויד

למעלה