"אל-קחטאני דחה את צ`לסי בגלל גרנט"

"אל-קחטאני דחה את צ`לסי בגלל גרנט"

"אל-קחטאני דחה את צ`לסי בגלל גרנט"

מקורביו של החלוץ הסעודי: "עדיף לו לירות בעצמו מלשחק תחת ישראלי"
תאריך עדכון:12/20/2007 23:29:0


רק לפני כשלושה שבועות ישב יאסר אל-קחטאני במסיבת עיתונאים בריאד, בירת סעודיה, והצהיר: "שיתוף פעולה עם אברהם גרנט יכול לסתום את הפה לכולם". היום (חמישי) מתברר כי הדברים היו מס שפתיים בלבד. אל-קחטאני, שהחל אמש במבחנים במנצ`סטר סיטי, דחה את הצעתה של צ`לסי בגלל מה שמכנים מקורביו של החלוץ: "נוכחותו של המאמן הציוני".
אל-קחטאני בן ה-25, המכונה בסעודיה `הצלף`, זכה בתואר שחקן השנה באסיה בחודש שעבר, זכייה שהקנתה לו את ההזדמנות להיבחן בצ`לסי במסגרת הסכם בין המועדון הלונדוני להתאחדות הכדורגל האסייתית. סעודים רבים עקבו מקרוב אחר הידיעות בנושא, וכמעט כולם ציפו לראות את החלוץ המחונן נוחת בצ`לסי עם פתיחת חלון ההעברות בינואר.
על פי מקורבים לאל-קחטאני, מייד לאחר בחירתו לתואר שחקן השנה באסיה פנתה צ`לסי לסוכנו, טורקי אל-מוקאיירין, כדי לפתוח במשא ומתן על תנאי שכרו. אלא שאל-קחטאני, הסלבריטי מספר 1 בממלכה, חשש כנראה למעמדו הציבורי בסעודיה והחליט לחזור בו מההצהרה בתחילת החודש. "הוא לא יתאמן תחת מאמן ישראלי או ישחק יחד עם ישראלי. עדיף לו כבר לירות בעצמו", הבהירו המקורבים.
"http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/1/67001.jpg
בינתיים נראה כי אל-קחטאני יחתום במנצ`סטר סיטי. השחקן צפה מיציע הכבוד במשחק גביע הליגה של הקבוצה מול טוטנהאם (0:2 לתרנגולים), ושוהה כעת במנצ`סטר ביחד עם סוכנו ונשיא מועדונו, אל-הילאל, הנסיך מוחמד אבן פייסל. לפי דיווח בעיתון הסעודי `עוכאז`, מי שהחליט על הבאתו לקבוצה הוא הבעלים של הסיטי, ראש ממשלת תאילנד לשעבר טקסין שינווטרה, שהתלהב ממנו מאוד.
המכשול היחיד בדרך להשלמת העסקה הוא מחירו הגבוה של אל-קחטאני. `הצלף`, שכבש 44 שערים ב-54 הופעות במדי נבחרת `בני המדבר`, עבר ב-2005 מאל-קאדיסייה לאל-הילאל בעסקה שעלותה כ-10 מיליון דולר. עדיין לא ברור כמה ישלם כעת שינווטרה תמורת השחקן, שגם הוזכר לאחרונה כמועמד למידלסבורו מתחתית טבלת הפרמיירליג.
אמש סעדו אל-קחטאני, סוכנו והנסיך אבן פייסל ארוחת ערב עם מנג`ר הסיטי, סוון יוראן אריקסון. על פי הדיווח ב`עוכאז`, אריקסון אמר לחלוץ כי הוא צפה בו במשחקי נבחרת סעודיה במונדיאל וכן במספר משחקים של אל-הילאל, והתרשם כי הוא מסוגל להגיע לרמות הגבוהות ביותר. אל-קחטאני, שחוגג כמו יתר המוסלמים בימים אלו את עיד אל-אדחא (חג הקורבן) צפוי לקבל בסיטי את החולצה עם המספר 20, המספר האהוב עליו.

לכתבות נוספות >
 
למעלה