אל-על מתחילה להיות שוב פעם מעניינת

מצב
הנושא נעול.

ברזה

New member

מחזורים יותר מי פי-2 , היום מתבצע תיקון טכני. ממש מושך עין . מה דעתכם מקצוענים?

anavi131

New member
זהירות

מחזורים יותר מי פי-2 , היום מתבצע תיקון טכני. ממש מושך עין . מה דעתכם מקצוענים?
זהירות
היום התפרסמה ידיעה בדה מרקר: אם תוכנית ההבראה תיכשל אלעל תפשוט רגל. בכיר באל על ציטוט"יתכן שהיהי לנו הרבה זמן פנוי"

helpforcamera

New member
קישור?

זהירות
היום התפרסמה ידיעה בדה מרקר: אם תוכנית ההבראה תיכשל אלעל תפשוט רגל. בכיר באל על ציטוט"יתכן שהיהי לנו הרבה זמן פנוי"
קישור?
אפשר בבקשה קישור? חיפשתי בדה מרקר ולא מצאתי.

conundrum3

New member
עוד עניין קטן

עוד עניין קטן
אבישי עובדיה מגלובס (כל שבוע מביא כתבה מעולה בטור שלו. אני מאוד ממליץ לקרוא) מציין כי אל על העלתה את שווי צי המטוסים שלה ע"י הארכה שרירותית של משך חייהם מ-5 ל-9 שנים. אלמלא הארכה זו, החברה היתה צריכה לעדכן את שווי המטוסים כלפי מטה, מה שהיה מציג מאזן הרבה יותר "מכוער". אני לא אוהב שחברות משחקות משחקים כאלה, למרות שמשחקים חשבונאיים הינם נפוצים הרבה יותר מדי.

helpforcamera

New member
נראת חברה "גוססת" - לפחות עכשיו,

עוד עניין קטן
אבישי עובדיה מגלובס (כל שבוע מביא כתבה מעולה בטור שלו. אני מאוד ממליץ לקרוא) מציין כי אל על העלתה את שווי צי המטוסים שלה ע"י הארכה שרירותית של משך חייהם מ-5 ל-9 שנים. אלמלא הארכה זו, החברה היתה צריכה לעדכן את שווי המטוסים כלפי מטה, מה שהיה מציג מאזן הרבה יותר "מכוער". אני לא אוהב שחברות משחקות משחקים כאלה, למרות שמשחקים חשבונאיים הינם נפוצים הרבה יותר מדי.
אבל לדעתי שווה מעקב בטווח הבינוני - אולי תוכנית ההבראה תעזור. אבל לא בדיוק הבנתי - הארכת תקופת השימוש במטוסים לא מעלה את השווי שלהם.

conundrum3

New member
תקרא את המאמר ותראה איך הארכת

אבל לדעתי שווה מעקב בטווח הבינוני - אולי תוכנית ההבראה תעזור. אבל לא בדיוק הבנתי - הארכת תקופת השימוש במטוסים לא מעלה את השווי שלהם.
התקופה (הגדרה חשבונאית גרידא) מעלה את שויים במאזן, או יותר נכון מונעת את הצורך שבהפחתה לשווי שוק

anavi131

New member
כדאיות רכישת מניה באלעל לפי מכפיל

התקופה (הגדרה חשבונאית גרידא) מעלה את שויים במאזן, או יותר נכון מונעת את הצורך שבהפחתה לשווי שוק
כדאיות רכישת מניה באלעל לפי מכפיל
מכירות. יתן תמונה טובה יותר ממה שמשתקף באופן כללי. בכל זאת מניה מאוד מסוכנת.

תשובה

תשובה
מכיוון שבמאזן מופיע רכוש קבוע בנטרול פחנ"צ (פחת נצבר), ובשעה שהחברה מאריכה את תקופת השימוש במטוס היא בעצם משחקת עם הפחת נצבר, ז"א הפחת בכל שנה יוצא קטן מכיוון שהאריכה את תקופת השימוש בנכס וכתוצאה מכך הרכוש קבוע במאזן הוא גבוה יותר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה